خودکشی آمریکا با دیوانگی های ترامپ
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۹    ۱۳۹۷/۴/۲۱ کد خبر: 152593 منبع: پرینت

یکی از مقام های ارشد فدراسیون ملی خرده‌ فروشی آمریکا می‌ گوید دور جدید اعمال تعرفه‌ های گمرکی برای 200 میلیارد دالر کالای چینی می‌ تواند به از دست رفتن اشتغال، کاهش خرید مصرف‌ کننده و آسیب به اقتصاد آمریکا منجر شود.

جاناتان گولد، یکی از مقام های ارشد فدراسیون ملی خرده‌ فروش آمریکا اعلام کرد: دور جدید جنگ تعرفه‌ ها بین آمریکا و چین به اقتصاد خود آمریکا آسیب وارد خواهد کرد.

دولت ترامپ به طور رسمی با انتشار یک سند 200 صفحه‌ ای شامل لیست کالاهای چینی که آمریکا قصد دارد برای آنها تعرفه گمرکی اعمال کند، جنگ تجاری با چین را وارد دور جدیدی کرد.

گلد معتقد است: این مساله نه تنها بر موضوع خرده‌ فروشی در آمریکا تاثیر خواهد گذاشت، بلکه این مساله بر مصرف‌کنندگان و کارگران آمریکایی نیز تاثیر منفی می‌ گذارد؛ چرا که این تعرفه‌ ها نه‌ تنها بر کالاهای تمام‌ شده بلکه بر کالاهای تولیدی آمریکا نیز اثر خواهد گذاشت.

از سوی دیگر چین نیز این اقدام آمریکا را تلافی خواهد کرد که می‌ تواند تاثیر منفی بر دیگر بخش‌ های اقتصادی آمریکا از جمله کشاورزی، مزرعه‌ داری و صادرات داشته باشد که مجموع این عوامل می‌ تواند به اقتصاد آمریکا آسیب وارد کند.

وی ادامه داد: همانطور که شاهد هستید گزارشات نشان می‌ دهد اعمال تعرفه بر واردات آلومینیوم و فولاد به از دست رفتن اشتغال در آمریکا منجر شده است.

وی گفت: در حالی که اقتصاد آمریکا روبه بهبود می‌ رود اینگونه اقدامات شبیه شلیک گلوله به پای خود است.

گولد می‌ گوید: اینگونه اقدامات می‌ تواند به کاهش سرمایه‌ گذاری شرکت‌ ها و از دست رفتن اشتغال کارگران منجر شود؛ چراکه این شرکت‌ ها نخواهند توانست محصولات خود را به خارج از کشور صادر کنند، بنابراین ما شاهد هیچ اتفاق خوبی در پس جنگ تعرفه آمریکا با چین نخواهیم بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اینگونه اقدامات بازی متقابل است و ترامپ تمایلی به شلیک به پای خود اقتصاد آمریکا ندارد، ادامه داد: ما با چین مشکلات تجاری داریم که باید آنها را مطرح و حل کنیم، اما راه‌ های بهتری از اعمال تعرفه برای حل کردن این مشکلات وجود دارد. تجربه نشان داده که اعمال تعرفه نمی‌ تواند تاثیرگذار و حلال مشکلات باشد.

تعداد مشاغلی که در قالب اعمال تعرفه ایجاد می‌ شود بسیار کمتر از مشاغلی است که در نتیجه اجرای آنها از دست می‌ روند. ما معتقدیم که باید به سمت همکاری با کشورها قدم برداریم و نباید به جنگ تجاری دامن بزنیم.

گولد در پایان مصاحبه خود گفت: ما بسیار نگران نتیجه اینگونه اقدامات دولت آمریکا هستیم.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است