اعتراض های مردمی در دفاع از جنرال دوستم
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۱۰    ۱۳۹۷/۴/۱۳ کد خبر: 152387 منبع: پرینت
اعتراض های مردمی از فاریاب به جوزجان، سرپل و بلخ در دفاع از جنرال دوستم رسید

اعتراض های مردمیدر دفاع از جنرال دوستم

اعتراض های مردمیدر دفاع از جنرال دوستم

اعتراض های مردمیدر دفاع از جنرال دوستم

اعتراض های مردمیدر دفاع از جنرال دوستم

اعتراض های مردمیدر دفاع از جنرال دوستم

اعتراض های مردمیدر دفاع از جنرال دوستم

اعتراض های مردمیدر دفاع از جنرال دوستم

اعتراض های مردمیدر دفاع از جنرال دوستم

اعتراض های مردمیدر دفاع از جنرال دوستم

اعتراض های مردمیدر دفاع از جنرال دوستمکد (10)

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنرال دوستم
اسلاید
نظرات بینندگان:

>>>   عجب ملتی ما هستیم.این ملت حقیقتا افکار و اعتقاداتشان استحاله شده. دفاع از چه شخصیتی چه کارنامه ای درخشان داره چه فکر متحولانه ای داره که به داد ملت مظلوم افغانستان برسه چرا ای ملت عزیز اگر بفکر انقلابی هستید دنبال انسانیت و شاخصه های ان نیستید چرا به خود رحم نمی کنید چرا تاریخ را سیاه می کنید چرا به اینده گان رحم نمی کنید.راه افغانستان به دنبال رفتن رهبران مصلح اگر هست می باشد و اگر نیست ای ملت باید تربیت کنیم. بخود ایید ای ملت.
از محصلین هرات

>>>   غنی وطالبان کورن نمیبینن مردم که را میخواهد وطالب بداند این مردم تا پای جان ازدوستوم دفاع خواهن کردانشاالله وهیچ کسی به زورنمیتواندحکومت کنن اگرروشن فکرباشیدبایدحضورمردم رابفهمید

>>>   فقد جواسیس و کاسه لیسان غنی را از بین ببرید

>>>   در سال ٢٠٠٧ موسسه مستقل امريكايي بنام Independent statistics يك نفوس شماري را در افغانستان آغاز كرده بود كه الي اخير همين سال متذكره ختم كرد و در روزنامه نيوز امريكايي نشر كرد كه پشتونها از هفده الي نوزده درصد است و در سال ٢٠٠٩ موسسه روسي به اسم Независимая статистика ويا احصايه دمكراتيك ازپانزده الي هجده درصد تذكر كرده بودند
امازمانيكه جدول نزد كرزي آوردند خيلي باعصبانيت گفت كه اين احصاييه درست نيست و من قبول ندارم
اين احصائيه ها از منطقه ناامن گرفته نشده درحالي كه محاسبه از تمام افغانستان شده ولي كرزي باجسارت تمام ردش كرد و گفت اين احصائيه هاوحدت ملي رااز بين ميبرد.
علي سجادي

>>>   اشرف غنی احمق ترین ریس جمهور در دنیا شناخته شده است

تظاهرات و قیام‌های خیابانی برای مردم افغانستان جدید نیستند. در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، دانشجویان دانشگاه کابل قیام کرده و پادشاه را سرنگون نمودند. آن‌ها به بیش از دو قرن حکومت سلطنتی پایان دادند. در دهه‌ی ۱۹۸۰، شورش خشونت‌آمیز مجاهدین منجر به سقوط دولت تحت حمایت شوروی شد که یک جنگ خونین داخلی را در دهه‌ی ۱۹۹۰ در کابل به‌دنبال داشت.

تیم فاشیست و جنایت کار اشرف غنی با پلان و برنامه به پیش میرود ، آنها در تبانی با طالبان ، گلبدین ، خلقی های سابق با پشتیبانی دوستان خارجی شان زمینه های تسلط یک حکومت تک قومی فاشیستی را مهیا ساخته اند. خاموشی ملت در برابر این حکومت فاسد وخون آشام تاسف بار است.

ای مردم از خواب گران طولانی در این عصر 21 بیدار شوید تا به تدریج قتل عام از طرف گروپ فاشیستی غنی شو ید و آزادی خود را از حکومت قبیله جعل کار و نابکار بگیرید بخاطریکه هر وز ده سربازان و افسران شجاع سرزمین ما به همکاری تروریستان داخل نظام غنی فاشیست توسط دشمنان مزدور پاکستان و انگلیس و بشریت به شهادت می رسند. بنا برین یک قیام سراسری برعلیه غنی کوچی که منجر به ختم حاکمیت قبیله فاشیست و طنفروش خاین اشدی لازم وضروری است .

حکومت نا مشرو ع غنی « یعنی حکومت حفظ الله امین ادم کش است » مقصر همه بدبختی درکشور همین غنی کوچی روانی و متعصب و گذافه گو است .
در بین قبیله کوچی ناقل یک آدم هم روشنفکرد یده نمی شود و هم ندارد ولی میلیون تن فاشیست وطن فروش خاین دارد که امروز نسل کشی می کند، حکومت قبیله با طالب وحشی هم دست است جوانان پولیس و ارتش مربوط به یک قوم خاص غیر افغان را اشرف غنی هر روز دسته دسته می کشد و یا به دست طالب می سپارد.

غنی هیچ درک فهم از بدامنی ، بیچاره گی ، بیکاری ناداری، گرسنگی و بی دفاعی مردم عام کشور مانند حفظ الله امین خون خوار هیچ درک انسانی ندارد و تنها درک حیوانی مانند کفتار دارد . سیاست و رفتار کردارغنی در مقابل جان بی دفاع سربازان ما مردم شجاغ وطن ما مانند افکار حفظ الله امین خون ریز است به آگاهی همه جامعه مدنی و سران احزاب سیاسی چه در داخل و خارج از کشور به عرض می رسانم که بودن غنی خون خوار در قدرت باعث بحران کلان در کشور است حتی کشور را بسوی تجزیه می برد و در این چهار سال حکومت نابکار بی برنامه غنی فقد آغوشته تعصب قومی بین مردم غیر افغان آغوشته به فساد ، رشوت ، را ه گیری نا امنی بوده است .

از اینکه هر روز تابوت عزیزان مان را با اجسادشان به زیر خاک دفن کرده خسته شدیم، هیچ بی وجدان و بی غیرت تاجیک نیست که تمام جوانان ما را از جنوبی جمع کرده بیاورد تا هر قوم امنیت ولایت و خانه و محل زندگی خود را بگیرد، ما هر روز از جنوبی محافظت می کنیم، با تاسف در بدل محافظت از خانه و منزل این بزرگواران نا سپاس تابوت جوانانمان را هدیه می گیریم. مظاهره چیان زن چند روز پیش در ولایت جوزجان گفته اند که غنی مسلمان نیست و آنها به صفت ریس جهمور کشور مشور نمی شانس ؛ بخاطریکه طلبان به کمک غنی در نواحی شما کشور ظلم و بیدا می کنند .
مبارز دلسوز به بوطن مرم در داخل و خارج کشور همه خواهان برکناری غنی متغصب و خون ریز و دیگر رهبران بی کفایت دولت نا و حدت ملی هستند و محاکمه ای علنی آنها میخواهند.

اولین گام درراه ازبین بردن تعصبات قومی وقبیلوی تخییر نام افغانستان است. زیرا افغان ، علاوه بر اینکه درزبان انگلیسی به سگ شکاری ، اطلاق شده است، وهم در اروپا این نام از نظر مواد مخدربنام سورته افغان« جرس سیاه افغان » ! از نظر تاریخی متاسفانه یکی ازسه نامهای یک قوم واحد است، یعنی ، افغان؛ پتان، پشتون یا پختون، هرسه این نامها به یک قوم خاص اطلاق میگردد. بقیهء ملیتهای این کشور هرگز نه افغان استند ونه هم با افغان کدام پیوند تاریخی وفرهنگی ویا نژادی دارند.

افغانها مطابق تیوری پدر ژورنالیزم اوغانی، محمود خان طرزی، زبان قومی خودشان را دارند، که زبان اوغانی یا پشتو می باشد.
ازنظر تباری،افغانها یا پشتونها تعدادی ازقبایل هندی الاصل ملتانی بوده که سرزمینهای آبایی شان اطراف کوه سلیمان، خیبر پشتخوا و وپشین وژوب می باشد و این مناطق درتاریخ بنام افغانلند یاد شده است و دریاد داشتهای تاریخی بعضی ازنویسنده گان انگلیسی منجمله ( الفنستون) مولف کتاب افغانان نمایندهء انگلیس در دربار شاه شجاع نامهای تمام مناطق افغان نشین با تفصیل آن ذکر گردیده است.

درقرن بیست ویک برای ازبین تعصبات قومی وقبیلوی، یگانه راه حل در افغانستان کنونی، تغیر نام قومی افغانستان است که اساس تعصب های قومی پنداشته میشود.

>>>   دیگر زمانی دزدان و ولگردان رو به ختم زمانی قانون و دولت داری شروع میشود.
زلمی

>>>   تعمیر مقام ولایت ووسایط دولتی را حریق نموده حزب جنبش باید پاسخ دهد که چرا تا الحال داعش هم چنین کاری نکرده است

>>>   دولت افغانستان مجبور است با همه اقوام افغانستان برخورد یکسان ونیک داشته باشد ،از نظر اسلامی فردی نسبت به فردی دیگر برتری ندارد و. فقط وفقط به سبب تقوا آنها از همه مشخص میشوند همه ما برادران یکدیگر هستیم به یکدیگر احترام متقابل داشته باشیم ،داشته های خود را نیک بدانیم کسانیکه بخاطر حق وحقوق خویش مبارزه میکنند به آنها حق داده شود تا به طور مسالمت امیز اراعه نظر خویش کنند اما کسانیکه بخاطر منافع شخصی خود مکاتب و. دوایر دولتی ویران میکند به انها اجازه این عمل شنیع داده نشود. غنی باید رییس جمهور همه ملت باشد و. با ملت خویش در همه عرصه های زندگی بطور نوسان برخورد داشته باشد ،راه بستن وراهگیری خصلت مومن نیست باید از آن دوری جست
عبدالله ریحان

>>>   کار بسیار خوب نیک است چرا غنی نمک حرام است وقت از او استفاده کرد بقصد خودرا رساند باز نمک تان را باگت زد حال خیر است حق بحق دار میرسد ببرک کارمل هم به قوای محدود شوروی مینازید آخر خودش را در سفارت خود قید کرد و عوض آن داکتر نجیب را ریس جمهور اعلان کرد روز میرسد که غنی بی کس کوی را مثل دیگران به یک بهانه میکشد و دنیا آرام میشود افتخار بخارجی ها نکنید انها برای مطلب خود دلبری میکند .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است