ابو جهل مسلمان شدنی نیست
همه اینها یک نقش دارند، طالب و داعش و افراد آمده از غرب. همه اینها مجری طرح های منطقه ای غرب شدند. آنچه برای شان اهمیت دارد، سپری شدن ماموریت چند روزه شان است 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۲    ۱۳۹۷/۴/۴ کد خبر: 152185 منبع: پرینت

بر مرده دلان پند مده خویش میازار
زیرا که ابو جهل مسلمان شدنی نیست
حکومتی که با وزیر خود در جنگ است، با کمیشنر انتخابات مشکل دارد، با والی مشکل دارد، با مردم مشکل دارد، با شریک قدرت خود مشکل دارد، با معاون اول خود مشکل دارد و به هیچ قرارداد و تواقفنامه ای با رقبای خود پایبند نیست؛ آنوقت می‌آید با طالبان آتش‌بس یکجانبه اعلان می‌کند.

البته باید خاطرنشان ساخت که سران حکومتی هرکدام شان به یک کشور وابسته هستند و تابع فرامین آن کشور ها عمل می کنند و از دستورات درهم کشورهای مختلف و متفاوت و حتی در جنگ با یکدیگر، کشوری بهتر از این درست نمی شود.

اگر سران حکومتی بفکر آینده این سرزمین و فرزندان این خاک می بودند باید از منصب و قدرت و مقام خود کنار می رفتند تا مجبور نباشند فرامین بیگانگان را در کشور اجرا نمایند.

اکثر کسانیکه در راس حکومت فعلی هستند، خانواده های شان در دیگر کشور ها زندگی می کنند و خودشان چند صباحی در راستای منافع بیگانگان برای اجرای طرح های کشورهای قدرتمند آمده و بر مردم ستم می کنند و بعد راهی کشورهایی می شوند که تابعیت آن کشور ها را دارند.

همه اینها یک نقش دارند، طالب و داعش و افراد آمده از غرب. همه اینها کمر بر نابودی مردم بسته اند و مجری طرح های منطقه ای غرب شدند. برای این افراد مهم نیست که چه کسانی کشته و زخمی می شوند و چه کسانی آواره و دربدر! آنچه برای شان اهمیت دارد، سپری شدن ماموریت چند روزه شان است.

مردم خوشباور و ساده ما هم هر روز فریب شعارهای واهی و پوچ اینها را می خورند و هردم منتظر کشته و زخمی شدن هستند، به خیال اینکه اینها به وعده های خود عمل خواهند کرد و صلح را به ارمغان می آورند. در حالیکه غرب، افغانستان را قربانی سیاست های منطقه ای خود کرده است و کاری هم از دست چند مامور اجیر شده چند روزه بر نمی آید.

بیایید بجای دلخوش کردن به وعده های حکومتی و خارجی ها، به تربیت نسل آینده همت مضاعف نموده در راستای پیشرفت و تعالی آنان بکوشیم که تنها راه موفقت نسل آتی همین خواهد بود.

و من الله التوفیق
کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سران حکومتی
ماموران غرب
نظرات بینندگان:

>>>   وقتی همه چیز بدست بیگانه گان دیکته میشود پس تو انتظار چه ره داری. همانانیکه داد و واویلا میزنند قبول کو که در عقب پرده با همین نظام یکدست اند. تا زمانیکه قدرت در دست یک قدرتمند نا معلوم باشد تو هیچ کاری کرده نمیتانی و امید را هم از آنانی نداشته باش که بر آنان امید بسته ای. اینجا همه چیز در دست بیگانه گان رهبری میشود. غافل مشو.

>>>   ....بر این مزدوران غرب

>>>   وقتی مایان در بین دو سنگ آسیاب هزارها بار آرد شدیم نسل آیند ه را چه کنیم. آنها همین حالا در غضب ....گرفتار است .

>>>   من نمیدانم چرا نظر دهنده دوم هزاران درود بر این مزدوران غرب فرستاده است؟

>>>   به این مقال ملاحظه ای مختصر دارم گرچه به محتوای ان از ابتدا تا اخیر موافق بوده و به اقعیت های مضمون باور کامل دارم اما همه ای مزدورها ونوکران خارجی از غرب نیامده اند یک تعداد قبل ازین که تکنوکرات های غربی درین مرزوبوم سرازیر شوند در خدمت اجانب وبیگانه ها قرار داشته وزمینه ای امدن انها را مساعد ساخته بودند وتعدادی هم بعدا استخدام شدند تا این دوگروه را یاری وهمکاری نمایند اگر حکمتیار وخلیلی وعبدالله وقانونی ودانش وصالح ومعنوی ویکی دو استاد بزرگوار که از ذکر نامشان حیا دارم ومجددی وگیلانی ها از قدیم الایام در سلک نوکران به صورت مستقیم ویاغیر مستقیم قرار داشتند بعضی دیگر درین اواخر امدند وخدمتگذار خارجی ها شدند وحتی کمونیست های سابق که صدهاهزار افغان را به ناحق به جرم نوکر انگلیس وامریکابه شهادت رسانیدند چون گلاب زوی وتنی وسلیمان نا لایق و... نیز سهم خود ازین غلامی را گرفتند وهمه دریک گروه وگروپ درست برای نابودی منابع مادی ومعنوی این کشور عزیز قرار گرفتند وبلاخره با نوکران دیگر که اسمش را طالب وداعش گذاشته اند همه یکجا شدند وارین به بعد چه توطیه های دیگر در سراغ ملت عزیز ماخواهد امد معلوم نیست
انا لله وانا الیه راجعون
لالی از ننگرهار

>>>   د.م کوهستانی:
واقعیت را بیان کردید درست همین طوراست

>>>   تشکر از کد(4) ! تحلیل تان بجاست ولی در جریان جهاد سران جهاد خریده شدند ودر جریان مهاجرت و در اثر تحیص اشخاص ملوم الحال سران و یگان تحصیل یافته گان نابفعه نیز خریده شده اند واز سوی دیگر فاشیسم مدرن ستمگری تاریخی نیز وظیفه اشان تفریقه بینداز و جکومت کن است و توسط خارجی ها .
زره

>>>   احمدی
متاسفانه که برتری جوی های غیر منطقی مسایل قومی ‌ و زبانی عمده ترین معضل است نمی گذارد که گامی بسوی پیشرفت برداشته شود .
آنچه در جهان کنونی مروج است اولویت دادن منافع ملی است همه کشور هایکه در افغانستان حضور دارند روی منافع ملی خود در حرکت هستند . خوب نظم نوین جهانی خواستار جنین منافع است از هر طریق ممکن منافع شان باید تامین شود .
دولت افغانستان به اندازه ناتوان است که برای مصرف پول های کمک شده هم برنامه ندارد که در راه آبادانی وطن از آن کار گیرند اینها فقط تشنه قدرت و ثروت اند .

>>>   هر کدام این ریسهای جمهور که بنامهای مختلف از اشپزخانه های امریکا واروپا وارد کشوری ما میشود برای پنجسال ملت وقدرت افغانستان را اجاره میگیرند دلسوزی ودلبستن بکشور ندارند در طول همین بیست هفتسال که دیدیم تمامی اینها جز وطنفروشی مردمرا بخاک وخون کشیدن بیکاری فقر بی عدالتی قوم پرستی وغیره مانورهایکه بنفع خودشان وبادارهای شان بوده بالای ما تطبیق کرده اند.
. شاه پور

>>>   هر کدام این ریسهای جمهور که بنامهای مختلف از اشپزخانه های امریکا واروپا وارد کشوری ما میشود برای پنجسال ملت وقدرت افغانستان را اجاره میگیرند دلسوزی ودلبستن بکشور ندارند در طول همین بیست هفتسال که دیدیم تمامی اینها جز وطنفروشی مردمرا بخاک وخون کشیدن بیکاری فقر بی عدالتی قوم پرستی وغیره مانورهایکه بنفع خودشان وبادارهای شان بوده بالای ما تطبیق کرده اند.
. شاه پور

>>>   وضعیت اسفبار و خونبار عقبماندهً کشورهای مسلمان ثابت می کند اسلام پتانسیل عظیمی برای قتل انسانها و نابودی و ویرانی کشورها دارد و تا موقعی که دین از دولت جدا نگشته و مانند ژاپن و آمریکا و یا کرهً جنوبی و دیگر کشورهای آزاد دموکراسی و قوانین حقوق بشر جهان حاکم نشده است این بلای اسمانی کشورهای مسلمان را در رقابتهای مذهبی و جنگ و خونریزی و عقبماندگی نگه خواهد داشت.

>>>   وزیر قبلی فرهنگ باری جهانی _ وزیرقبلی تجارت - وزیر مخابرات - وزیر شهر سازی - وزیر مالیه - وزیر دفاع قبلی - وزیر خارجه هم مورد قبولش نیست - وزیر برق - وزیر فر هنگ رسول باوری -
هیچکس را خوش ندارد

>>>   دوست عزیز واقعا رااست گفتی .. تا چه وقت ازهمین مزدوران و نوکران خارجی حمایت میکنید بان شان بروند بسوی جهنم
ایمل از پنجشیر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است