کرزی در نزد رهبری طالبان دارای جایگاه خاص است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۱    ۱۳۹۷/۳/۲۸ کد خبر: 152010 منبع: پرینت

حامد کرزی در نزد رهبری طالبان دارای جایگاه و پایگاه ی خاص می باشد!

مصاحبه ملا معتصم آغا که زمانی وزیر مالیه ، مشاور خاص ملا عمر و یکی از عناصر کلیدی در رهبری طالبان بود در برنامه تحول تلویزیون آریانا از هر نگاه قابل شنیدن است ، نامبرده می گوید همین اکنون هم عضو گروه طالبان است و با حلقه رهبری طالبان در ارتباط می‌ باشد.
وی در این مصاحبه از نقش حامد کرزی بسیار به نیکوی یاد می‌ کند تا جایی که نام برده را شخصیت بزرگ ملی و مبارز ضد اشغالگری آمریکا قلم داد می کند.

موصوف عملکرد شورای صلح را در گذشته و تا حال ضریب صفر دانسته و تمام اعضای آن را متهم به جاسوسی برای آمریکا در بدل فساد مالی بزرگ می کند و در آینده هم موجودیت آن را بی فایده دانسته و خواهان لغو آن می‌باشد.

نامبرده عملیات استشهادی حکمتیار و عملیات فدای طالبان را مجاز دانسته و می گوید که استشهادی و فدای با انتحاری و انفجاری فرق دارد ، وی می گوید که جلسه و فتوای ملا ها را زیر نظر داشته است و در فتوای ملا ها یک کلمه هم بر ضد طالبان چیزی ذکر نگردیده است.

موصوف حکومت وحدت ملی را دست نشانده آمریکا دانسته و فاقد مشروعیت برای گفتگو با طالبان می‌ داند و علاوه می کند که برای گفتگو با طالبان باید یک کمیته تشکیل گردد که هم با طالبان میانه خوب داشته باشد و هم با مردم افغانستان و حکومت وحدت ملی.

آنچه واقعا گیج کننده است این است که موجودیت چنین افرادی کلیدی طالبان در شهر کابل به اثبات می رساند که یک بخش حکومت وحدت ملی با یک بخش طالبان خلط گردیده است ، چنانچه باری آقای سیاف گفته بود که اعلامیه های طالبان از وزیر اکبر خان پخش می گردد ، وقت که مرز دوست و دشمن در افغانستان مشخص نیست ، معلوم نیست که جنگ برای چه است در افغانستان و به قول معتصم آغا روزانه در افغانستان در حدود پنج صد نفر تلف می گردد.

حسن علی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کرزی
طالبان
حسن علی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است