افغانستان؛ کوریای شمالي خواهد شد؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۱۴    ۱۳۹۷/۳/۲۴ کد خبر: 151954 منبع: پرینت

افغانگرايي پشتونيست ها ما را به طرف نظام ظالمانه و استبدادي كوریای شمالي سوق خواهد داد و بلكه بدتر از آن نظام را فاشيست هاي پشتوني خواهند ساخت!
اگر در نظام کوریای شمالي مذهب و قوم مطرح نيست اينجا قوم و مذهب مطرح است!

يك نسل كشي گسترده را پشتونيست ها مانند رواندا، بوسنيا و سركوب استاليني آغاز خواهند كرد و جامعه غير پشتون را با آن عظمت نابود خواهند ساخت.
همچنانكه اين نسل كشي خاموش با ترور رهبران دلسوز غير پشتون مانند سيدخيلي، كاظمي، دَاوُد از زمان كرزي شروع شده قتل كشتار ازبيك ها، هزاره ها، تاجيك ها در فارياب، جوزجان، غزني، هرات، فرآه و...
جنگ در بدخشان، بغلان، قندوز و...
حمايت از طالبان در كشتار مردم غير پشتون،
خفه كردن صداي رسانه هاي مخالف،
حمايت از انتحاري ها، آزادي زندانيان طالب، ممنوع كردن حمله بر طالبان، بيرون راندن سران غير پشتون از حكومت، تقلب هاي انتخاباتي و سركوب مخالفان دولت همه يادگار آن است كه ما بسوي نظام استبدادي مانند كوریای شمالي در حركت هستيم!

اين حقيت تلخ ماجرا است كه بارها با دوستانم موضوع را شريك كردم...
قتل كشتار، ترور، انتحاري، گسترش حوزه نفوذ طالب با برنامه ريزي حزب اسلامي حكمتيار، غني، كرزي، استانكزي، اتمر، احدي و ديگر افراطيون افغان ملت در هماهنگي با سران طالبان و پاكستان اجرا ميشود.

متاسفانه در اين راستا كه ما جامعه غير پشتون خود را از ملتي متمدن نسبت به پشتونها مي دانيم رهبراني داريم جاهل، كوتاه بين و مال پرست آنها را حمايت ميكنيم! آنهايی كه راه را هموار كردند به حكومت كردن پشتونيست ها و خود را خدمتكار تر از اوغانها به فاشيست ها دانستند!

آيندگان زماني در آتش خشم دولت فاشيستي افغانيت خواه سوختند بر ما نفرين خواهند كرد كه سرنوشت خود را به رهبراني مانند نور، عبدالله و... تقديم كرده ايم!
به همان پشتونهاي كه امروز مي خنديم آنها را كه پا برهنه خطاب ميكنيم، توسط آنها قتل عام دستجمعي مان رقم خواهد خورد و روزي خواهد رسيد به اجبار در ديدار با ریيس جمهور اشك شوق بريزيم.

غني را مانند كيم جونگ اون "خدا" بدانيم! و ملتي شويم مانند كوریای شمالي در زندان بزرگ هر چي فاشيست ها گفتند ما بلي صاحب بگويم!!

گل امیری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امیری
کوریای شمالی
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   متاسفانه با از همپاشی سوسیالیسم جهانی کوریای شمالی پشتیبانی جهانی خود را از دست داد. ورنه مقایسه افغانستان با کوریای شمالی در جمله حماقتها شمرده میشود!!!!

>>>   Najib Salam
آقاى خليل زاد اعتراف مى كند كه اوغان ( افغان) نام تاريخى پشتون ها است ، اما با پر روى تاكيد مى كند ديگران( غيراوغانها) هم بايد خود را با اين نام تعريف كنند!
از اين آقا بايد پرسيد كه چرا بايد چنين شود ، چرا اوغان ها حاضر نيستند خود را تاجيك ، هزار ه و ازبيك تعريف كنند!
چرا و با چه جبرى مردمان غير اوغان ( غيرپشتون ) بايست هويت تاريخى خود را قربانى كنند !

>>>   بیائید عامل تفرقه بین ازبیک ، هزاره و تاجیک را شناسایی کنیم الته عوامل زیاد است اما مطمینن عمده تربن عامل که اوغان جماعت و بعضی نادانان ازبیک و تاجیک و هزاره هم بر آن دامن میزنند همانا اعتقادات نادرست مذهبی میباشد که اجازه وحدت این سه قوم بزرگ را نداده و مسیر را برای تطبیق شعار افغانیت و اسلامیت افغانها خوبتر هموار میسازند. پس اگر نمیخواهید که در دام فتنه و کینه افغانها گرفتار شده و به مرور و جدا جدا نابود شوید باید عوامل تفرقه زا مخصوصا تعصب مذهبی را از بین ببرید و کسانیکه در بین تان به تعصب دامن میزند سرکوب شان نموده و از اجتماع تان برانیدشان حالا تحت هر نام و عنوان که فعالیت کنند بدون هراس سرکوب شان کنید همانطوریکه افعانهای طالب در قدم اول اقوام مخالف باور های خود را کشتند و هنوز هم میکشند.انگاه تحت رهبری واحد منسجم شوید و خواهید دید که افغانها بدون کدام درگیری به حقوق تان احترام قایل خواهند شد.

>>>   وطندار
من از پدر ، پدر تاجک هستم و متآسفانه یک کلمه پشتو را یاد ندارم
مجاهد بودم ، سالهای متمادی در زندان کمونیستان زندانی بودم و ....
من و مانند من ملیونها افغان به این عقیده هستیم که ( ان اکرمکم عندالله اتقاکم) بنآ دامن زدن به مسایل قوم، منطقه ، لسان و امثالهم شایسته یک مسلمان نیست
اگر در فوق شما نام های سیدخیلی و داود و .... را یاد آور شدید شاید از قوم پشتون به هزاران نفر همچو مرموز به قتل رسیده باشند، همچنان از اقوام دیگر
متآسفانه یک تعداد خاص و بعضی گروه های ناکام چون مآویستان ، افغان ملتی ها ، ستمی ها و درین اواخر سیکولار ها که نه پروای دین و مذهب را دارند و نه پروای وطن را ، عمدآ و پلان شده در هپین راه غلط و راه شیطان روان هستند و بدبختانه عده از هموطنان احساساتی و بی خبر از دین و سیاست از عقب شان دویده و به اصطلاح پرچمی ها اورا. میگویند مانند مبصر ، تبصره قوق
سیدعبدالغفور

>>>   او بیادر نظر دهنده اول مگه تو خبر نداری که کوریای شمالی کمونیست است و دین را قبول نداره، همین گناهش کافی است و ما ره مجاز میسازه که در کنار آقای ترامپ و اعوان و انصارش هر رقم دو و دشنامی که دل ماره یخ کنه به او بتیم، ما به ای کاری نداریم که کوریا با وجود چند دهه تحریم ها و تهدید ها از جانب غرب چقدر رشد صنعتی داشته و راکت های قاره پیما و بمب اتوم جور کده و یا اینکه در نظام سوسیالیستی تبعیض به آن صورت که در نظام دموکراتیک غربی و نظام های مقدس اسلامی وجود داره، وجود نداره. هیچکدام از اینها مانع دو زدن ما نمیشه. او کم جونگ اون کافر!!! ننه گک توره کتی خوارکت یکجای...........
و به گل صاحب امیری: طوری که شامه وطنی مه حس میکنه ده ای انتخابات فعلی پارلمانی پلان ایطور است که از 249 چوکی پارلمان 69 چوکیش به تاجیک؛ ازبیک و هزاره داده میشه آنهم به بلی گوی های این اقوام، روی ای مسئله هم ارباب بزرگ و هم به اصطلاح ملل متحد توافق کده. در انتخابات ولسوالی ها هم خودت بهتر میدانی که یک ولسوالی اوغان نشین بیست هزار نفوس داره یک ولسوالی تاجیک نشین؛ ازبیک نشین یا هزاره نشین از پنجاه هزار تا دولک نفوس داره، تعداد ولسوالی های اوغان نشین هم بیشتر از ولسوالی های غیر اوغان نشین است. پس ده اینجه هم خوده از همیالی باخته حساب کو. از دیدمه ازی تحلیل محلیل چیزی جور نمیشه یا راه دیگری را در پیش بگیریم. یا لب زیر دندان گرفته تحمل کنیم که هر کاری خواستن بکنن.

>>>   تو مثل کوریای شمالی شوی، کلاه خود را در آسمان پرتاب کن.
تو برو کوریای شمالی و آسمان خراش های آن را ببین، مردم آن را ببین و کار و اقتصاد و پیشرفت او را ببین، بعدآ در باره کوریای شمالی حرف بزن.
بعد از جنگ دوم جهانی جهان به دوقطب سیاسی شرق و غرب تقسیم شد.
شبه جزیره کوریا که مستعمره جاپان بود، از زیر دست جاپان خلاص شد و مثل کشور آلمان که به شرق و غرب تقسیم شد، به کوریای شمالی و جنوبی تقسیم شد.
از کوریای شمالی شوروی و چین حمایت کرد و از کوریای جنوبی امریکا.
در جنگی که در دهه پنجاه میلادی قرن گذشته بین هردو کوریا رخ داد، صد ها هزار نفر از هردو طرف کشته شد و شهر ها به خاک یکسان شد. اما بالاخره بواسطه ملل متحد آتس بس اعلام شد و هرد کوریا از جانب پشتیبانان شان حمایت میشد.
در دهه نود میلادی که شوروی تجزیه شد و به بحران اقتصادی مواجه شد، کوریای شمالی یکی از بزرگترین حامیان خود را از دست داد و کوریای شمالی نیز به پروبلم اقتصادی و فقر و گرسنگی مواجه شد .
اما با بمیان آمدن غول اقتصادی جدید یعنی چین به میدان جامعه جهانی و تحرکات نظامی امریکا در بحیره چین و کوریا و جاپان، چین مجبور شد که کمک های خویش را به کوریای شمالی بیافزاید و هم در تسلیح سلاح های هستوی آن در مقابله با امریکا کمک کند و هم در رشد اقتصاد کوریای شمالی.
هزاران کمپنی چینایی در کوریای شمالی سرمایه گزاری کردند و فابریکه و آسمان خراش ها و شاهراه ها و غیره تاسیسات اقتصادی را در کوریای شمالی بنا نهادند.
در مسایل دنیوی هیچوقت یک جانبه قضاوت نکنید. کوشش کنید به چندین زبان آشنایی کامل پیدا کنید و تمام مسایل را از نقطه نظر موافقین و مخالفین و نشرات موافق و مخالف و کتاب های موافق و مخالف، مورد بررسی قرار بدهید و بعدآ از آن نتیجه گیری کنید.
حتی خود تاریخ افغانستان کاملآ یک جانبه نوشته شده است و هیچ چیزی از تحولات جهانی که در هر مرحله تاریخ افغانستان بوقوع پیوسته است و تاثیر قاطع در تحولات افغانستان داشته است، ذکر نشده است و همه افتخارات را در تاریخ به پای خود ختم کرده اند، منجمله شکست شوروی را.
آنقدری که دلایل دیگر در شکست شوروی تاثیر داشت، جنگ افغانستان نداشت.
زیرا شوروی دارای چند هزار بمب های هایدروجنی در جهان است که ده ها میگا تن قابلیت تخریب آن است و چهار دانه آن کفایت میکرد که هم افغانستان را بر روی دیگر چپه کند و هم پاکستان را.
هرکدام این بم ها هزار چند بمب های انداخته شده بالای هیروشیما و ناگاساکی قدرت تخریب دارند.
اما دلیل برآمدن شوروی از افغانستان، مسایل اقتصادی بود یعنی پایین آمدن قیمت نفت در جهان و پروبلم های اقتصادی و از طرف دیگر مسلح شدن پاکستان از طرف غرب توسط بمب اتمی، که شوروی نمیخواست با استفاده از بمب اتمی و هستوی خود را به آبهای بحر هند برساند، از ادامه جنگ در افغانستان خود داری کرد و قوای خود را از افغانستان کشید.

>>>   درود نظر دهنده اخر، کره شمالی رو با افغانستان جناب نویسنده مقایسه کرده جنون است محال، کره شمالی آنقدر قدرت داشت تا ابر قدرت جهان رو به زانو و با وارد مذاکره کند نمایندگی از قدرتش بود و افغانستان زیر پای قدرت های جهانی له شده و همه روزه مردمان سر زمین رو از دست میده، کره شمالی ابر قدرت بم های هایدروجنی بالستیکی و... هستند افغانستان کره شمالی؟؟ مسخره است افغانستان در قرن عجر زندگی می کند و کره شمالی از نگاه ساختار امروزی، تکنالوژی، در قرن 21 زندگی می کند.

>>>   آغای وطندار که خود را از پدر پدر تاجیک معرفی کردی ، اطمینان دارم که شما تاجیک نیستید و افغان هستید از نوشته تان معلوم است که میخواهید تاجیک ها را فریب بدهید شما از آیت شریف یاد آوری کردید که باید هر فرد مسلمان مطابق به معنی و مفهوم ایه شریف با مردم برخورد داشته باشد. اما سوال وقتی پیدا میشود که شما چرا قوم که خود را از دیگر اقوام کشور برتر میدانند هدف قرار نداده اید؟
شما خطاب به اقای گل امیری به اقوام دیگر درس قران میدهید و میخواهید با این ترفند ها صدای شان را خاموش سازید . آیا به جا و بهتر نیست که مقامات عالی رتبه که همه از یک قوم هستند را مورد خطاب قرار میدادید ضمن یاداوری آیه شریعه می پرسیدید که چرا اقوام دیگر را شریک دولت نمیسازید ، چرا پیر و جوان شان را در انتحار و یا به نام سرباز در مصاف طالب به قتل میرسانید ، چرا با این رفتار های غیر اسلامی و ضد مدنی تان تاجیک ، هزاره و ازبیک را مجبور میسازید که چنین موضع گیری نمایند. چرا و خیلی چرا های دیگر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است