غنی و عبدالله شاخ به شاخ شدند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۵    ۱۳۹۷/۳/۲۰ کد خبر: 151830 منبع: پرینت

در حالیکه در دو روز گذشته به تعداد ۶۵ نفر از سربازان و افسران خط مقدم جبهه به اثر حمله شدید طالبان به جواب آتش بس یک جانبه رییس جمهور به مثابه تحفه عیدی برای طالبان به شهادت رسیدند که در ذات خود فاجعه بزرگ برای مردم افغانستان است ، اما رییس جمهور و رییس اجرایی با وجود این که هردو از سفر در خارج کشور لذت می برند بازهم در مورد بودن و نبودن آقای علی احمد عثمانی باهم مشت در یخن یکدیگر شده اند و آن یکی ایشان را برطرف کرده است و آن دیگری آن را ابقا نموده است.

آقای احمدزی با این کار خود خواسته است که آخرین میخ را بر تابوت ریاست اجرایی وارد نموده آن را دفن نماید ولی آقای عبدالله با رد فرمان رییس جمهور می خواهد که به طرفداران خود بگوید که هنوز زنده است و نمی خواهد که دفن و کفن ریاست اجرایی را به چشم خود بیبیند و آن را قبول نماید.

در صورتی که ریاست اجرایی از نگاه قدرت ، صلاحیت و عملکرد به مثابه نیم از حکومت وحدت ملی از مدت ها قبل مرده است ولی آقای عبدالله حاضر نیست که فاتحه آن را بگیرد ، از اینکه چرا آقای احمدزی در ختم حکومت وحدت ملی همه روزه بحران جدید ایجاد می کند؟ جوابش واضح است که آقای احمدزی می خواهد نفاق و شقاق اقوام کشور را تشدید بخشد و از این طریق بتواند پشتون های افراطی راست و چپ را مطیع خود بسازد که در این راستا بسیار موفقانه عمل کرده است.

اکنون از پشتون های راست افراطی گرفته تا پشتون های چپ افراطی یک سره به دول آقای احمدزی می رقصند و بعید نیست که در آینده نزدیک یک بخش از طالب ها نیز به میدان رقص داخل شوند ، آنچه که بسیار مبهم و تاریک به نظر می رسد سرنوشت بی سرنوشت تاجیک ها ، هزاره ها و اوزبیک ها است که تا کدام حد به ابزار علیه اقوام خود تبدیل می گردند.

حسن علی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
عبدالله
نظرات بینندگان:

>>>   تاجیک ها اگر بعد از به قدرت رسیدن انحصار طلب نباشند .اقوام دیگر از آنها حمایت میکنند ولی متاسفانه. .....

>>>   همین تاجیک ها بودند که باحمایت هزاره ها دکتر عبدالله را به قدرت رساندند.
بعد از ان چنان تاجیک تاجیک میکردند که گویا فقط انها در این کشور وجود دارند .
اکنون فهمیده اند که بدون حمايت هزاره ها ودیگر اقوام غیر پشتون چقدر قدرت دارند...

>>>   آزادی AZADI
وحدت ملي پشتونها با ديگر اقوام !!!
١- سرود ملي به زبان پشتو باشد.
٢-زبان ملي و اول بايد پشتو باشد.
٣-از سران پشتون به عنوان بابا و غازی ياد آوري شود؛ و سران ديگر اقوام به عنوان سقاو، دزد، جنگسالار و جوالي...
٤- قانون اساسي بايد بر وفق مراد پشتونها درست شود.
٥- از قوم پشتون به عنوان قوم بومي و از ديگر اقوام به نام مهاجر ياد آوري شود.
٦-همه اقوام در شناسنامه هایشان باید به نام افغان (پشتون) ثبت شوند.
٧-پشتونها به نام قوم اكثريت بالا تر از شصد دو فيصد شناخته شوند.
۸- موقف هاي مهم بلند دولتي را بايد پشتونها تصاحب كنند.
٩-نوشته بانكوتهاي پول به زبان پشتو باشد.
١٠-ريس جمهور براي هميشه باید از قوم پشتون
انتصاب شو.
۱۱- زبان فارسی را دری بگویید و اگر فارسی گفتید جاسوس ایران شناخته هستید.
۱۲- واژه ها و اصطلاحاتی را که آنها خوش دارند باید مصطلحات ملی شناخته شوند و آنچه را که آنها نمیخواهند باید فرهنگ بیگانه شناخته شوند.
۱۳- همه مرز ها برسمیت شناخته ‌شود؛ بجز از مرز دیورند.
خوب شما بگويد ميشود که با این همه خواست های یک جانبه کنار آمد؟

>>>   آقای حسن علی { قوموجان}!
فاشیژم بیخرد لجوج چه راستی و چه چپی بدون در نظر داشت عقیده تی که دارند باهم یکجا شدن گلیم تاجیک هزاره اوزبک و دیگر اقوام را بکلی جمع کردن خودت هنوز هم در خواب خرگوش استی و قتیکه راهبرهای شما را عبید خود ساختن شما دنباله رو های انها هیچ کاری کرده نمیتوانید ساکت شوید که کار از کار گذشته .

>>>   خوش نشوید عبدالله شاخ ندارد هرکه در سازمانهای استخباراتی شامل شود اول شاخ اورا میشکنند بعد استخدام مینماید اجنت ها معمولا شاخ ودم وخصیتین ندارند تا روزی در برابر ارباب وموسسه ای مربوطه تمرد نکندهمچنان غنی خان بر علاوه ای که از چیز های متذکره هیچ کدامش را ندارد به اضافه معده هم ندارد وسرنوشت کرزی وحکمتیار وسیاف وقانونی وصلاح بی دین هم عین ان دوی دیگراست به اینها از چیز های کار امد هیچ چیز نمانده ما که کوچک بودیم بچه های خورد را جوانها یک نفر از یک دست وپای یک پسر بچه میگرفتند ویک جوان از یک دست وپای دیگرش وهمچنان دو جوان دیگر طفل دیگر را وانهارا درحالی که تنبان هم نداشتنددور می بردند وباهم می زدند اسمش بود کون شقکک حال عبدالله وغنی را هم خارجی ها عین عملیه را بالای شان اجرا میکنند بدا به حال ما ملت که ازینها پیروی می نمایم
مولانا قربان

>>>   شاخ های عبدالله نرم است

>>>   عبدالله شاخ به شاخ شده نمیتواند

>>>   {کوما زی صییب}!
کار از کار نه گذشته بلکه کار تازه شروع شده، کار شکستن تمام تابو های فاشیزم اوغانی تازه شروع شده و این روند به ختم حتمی سلطه فاشیست های اوغانی می انجامد۰ خاطرت جمع باشد۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است