اعزام نیروی نظامی امارات به افغانستان تایید شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۵    ۱۳۹۷/۳/۱۶ کد خبر: 151724 منبع: پرینت

شورای امنیت ملی افغانستان پیشنهاد امارات متحده عربی را در مورد اعزام نیروهای ویژه آن کشور در چوکات ماموریت حمایت قاطع به هدف آموزش، مشوره‌دهی و حمایت در مطابق به توافقنامه امنیتی افغانستان و ناتو (سوفا) مورد بررسی قرارداده و آنرا تایید نمود.
در خبرنامه ارگ آمده است که: "در نشست شورای امنیت که به ریاست محمد اشرف غنی در ارگ دایر شد، پیشنهاد امارات متحده عربی مبنی بر اعزام نیروی نظامی به افغانستان به بررسی گرفته شده و مورد تایید قرار گرفته است.

دولت امارات متحده عربی هم تا کنون در این مورد ابراز نظری نکرده است اما جنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان هفته پیش گفت امارات و قطر می‌خواهند به افغانستان نیرو بفرستند.
جنرال نیکلسون، هفته گذشته از طریق کنفرانس تلفنی از کابل به خبرنگاران در واشنگتن گفت که کشورهای امارات متحده عربی و قطر پیشنهاد کرده‌‌اند که می‌خواهند به "ماموریت حمایت قاطع" بپیوندند و به افغانستان نیرو بفرستند.

امارات پس از حمله امریکا به افغانستان در سال 2001، شمار محدودی نیرو به افغانستان فرستاد و این نیروها در هلمند مشغول فعالیت‌هایی در زمینه بازسازی و کمک‌رسانی بودند.
سال گذشته در نتیجه انفجاری در مهمانخانه والی قندهار، پنج دیپلمات این کشور کشته شدند و سفیر امارات در افغانستان نیز در اثر جراحاتی ‌که در این انفجار برداشت، بعدا در امارات جان داد.

امارات در چارچوب ایتلاف به رهبری عربستان در یمن نیز نیرو دارد.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نظامیان اماراتی
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   امارات و عربستان خودشون بزرگترین تولید کننده تروریزم در جهانن داعش در عراق سوریه توسط اینا انجام شد الانم به یمن بدبخت حمله کردن دارن تجزیش میکنن
امیر کرج

>>>   عجب سياستي
خود امارات با اين سرمايه دار بودنشان تمامي عساكر و لشكر دفاعي شان از بيرون و همه با بول هاي كزاف ميباشد و جه نوع نيرو هاي باشد كه ان هم از امارات عربيه و يا قطري اش به خدمت امنيت افغانستان بياييد و اولا نيرو هاي خارجي كه از قبل هستند جه كردن ؟ و همه به مناطقي تقسيم و و طبق برنامه تمامي هست و بود افغانستان را به يغما برده رايستند و اين امارات هم حتما كدام بروزه را قرداد كرده كه اموالش را به اين بهانه مثلي ديكران ميبرد و يا ممكن حالي دشمنان افغانستان را مستقما با طياره هاى اماراتي و در لباس عساكر اماراتي در افغانستان مي اورند و در مناطق طبق بروكرام تقسيم مي كنند و عساكر همه همه نيرو هاى باكستاني باشد ؟ و در غير ان صورت امارات و نيرو دفاعي بديكر ممالك ؟

>>>   حتما برای دزدی و کمک به طالبان میایند

>>>   میدان بز کشی هر کسی نیرو بفرسته
چرا در این ۲۰ سال امنیت بر قرار نشد کسی میتوانه جواب بدهد
که حال نیرو بالای نیرو فرستاده میشه ولی از امنیت خبری نیست
احمد از کابل

>>>   مردم افغانستان با فرستادن نیرو از کشورهای عربستان،امارات ،اسرائیل ودیگران مخالف است،ناتو با نزدیک به30 کشور هیچ کاری نکرد جز قربانی کردن سربازان غیور کشور ما ،فساد،فحشا،ظلم،زور گیری،انفجار،انتحار.فقر،آواره گی وبدبختی چیزی نداشته و ندارد این سه کشور که هدفشان معلوم ومشخص است.
نادرشاه


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است