اسراییل خواستار واگذاری سلاح هسته ای به افغانستان
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۱۳    ۱۳۹۷/۳/۱۲ کد خبر: 151632 منبع: پرینت

انگلیس ها مخالف این پروپوزل اند و می گویند که با هسته ای شدن افغانستان قدرت عملیاتی پاکستان در منطقه ضعیف می شود.
در شبکه آنلاین بحث جنگ آینده با ایران مطرح بود. از میان کمنت نویس های ناشناخته، ( که احتمالاْ منتسب به شبکه های فوق سری می باشند) خبری روی صفحه افتاد که از طرح اسراییل برای واگذاری اسلحه هسته ای به افغانستان خبر می داد. طرحی که ظاهراً در اختیار کاخ سفید قرار داده شده است. حکومت اسراییل به این نظر است که یگانه راه تحفظ دایمی و تامین صلح در افغانستان واگذاری جنگ ابزار هسته ای به افغانستان است؛ درغیر آن، درگیری چند بازیگر مداخله گر منطقه ای و جهانی درین کشور،.بدون تاریخ انقضا خواهد بود.

در گزارشنامه افغانستان آمده است: در ادامه این خبر، بحث تبدیل افغانستان به ایالت برون مرزی امریکا تحت رهبری کنگره آن کشور نیز به میان آمد.
منبعی که به نماینده گی از اسراییل کمنت می نوشت بدین نظر بود که مشکل درافغانستان هماره این بوده که درهر دور عملیات قدرت های بزرگ درین کشور حق استقلال این کشور زیر پا شده و در نتیجه، افغانستان طوری به جنگ کشیده شده که شکست همه را سبب شده ولی بازهم به جنگ پایان نداده است.

در طرح اسراییل آمده است که کشور افغانستان باید مانند اسراییل زیر چتر امنیتی ابر قدرت ها قرار گیرد. قوم گرایی غنی در راس سیستم ریاستی، فساد سیاسی به بار آورده و هرج و مرج را بیش از گذشته گسترش داده است و ایجاد ثبات خیلی دشوار شده است. بر پایه این خبرها، استفاده چند منظوره از خاک افغانستان از سوی چندین کشور بر ضد چندین کشور دیگر، تنها می تواند با هسته ای شدن افغانستان خاتمه یابد و باید با واگذاری اسلحه هسته ای تحت نظارت امریکا به افغانستان به این استفاده جویی شش طرفه برای همیشه خاتمه داده شود.

در ادامه کمنت نگاری ها گفته شد که انگلیس و پاکستان و ایران با این طرح مخالفت کرده اند. موضع چین و روس نا معلوم است. یگانه کشوری که از پروپوزل اسراییل قاطعانه حمایت می کند، عربستان سعودی است. از نظر انگلیس متحد زبده دنیای غرب، پاکستان است و با هسته ای شدن افغانستان قدرت عملیاتی پاکستان در منطقه ضعیف می شود. با اجرای این طرح، افغانستان عملا بخشی از قلمرو برون مرزی اما نیمه مستقل امریکا خواهد شد. مدیریت اقتصادی افغانستان نیز مستقیم به کنگره امریکا وصل می شود. بازار کشور به هند و چین واگذار می شود. هند وچین اخیراً درین باره به توافق رسمی دست یافته است.

منابع فوق سری امریکایی ها بدین نظر اند که این طرح شامل حال اکرایین نیز می تواند بشود. این موردی است که با مخالفت صریح روسیه رو به رو است. دستگاه های رسمی اکرائین نیز هنوز درین باره به فیصله نهایی نرسیده اند. سیا باورمند است که در آن صورت، روسیه به اکرایین یورش خواهد برد و همین مساله شکست حتمی روسیه را به دنبال خواهد داشت. تصمیم هایی روی دست است که برای دفاع از اکرائین استقرار افراطیت اسلامی در اکرایین نیاز است و با توجه به حضور تاریخی ترکیه عثمانی در حوزه کریمیا و جنوب اکرایین این ماموریت را ترکیه به دوش می گیرد.

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسراییل
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   کابل - Kabul
به این میگویند انسانیت !
یک سرباز امریکایی قبل از اینکه کودکش به دنیا بیاید در افغانستان جان باخت.
بعد وقتی کودک بدنیا آمد همسنگرانش به همسر و کودک او این گونه ادای احترام کردند.
اما در افغانستان برای باز ماندگان سربازان و افسران شهید نه تنها کمترین ارج قایل نمیشوند بعضی از این مسلمانان دو آتشه از همسران شهدای این سرزمین تقاضای نامشرع نیز کرده اند.

>>>   Ayar
چوچه های فاشیزم سخت در تلاش اند که آرام، آرام با هیله و نیرنگ به مرور زمان، اصل، نصب، و نسل تان را برای آبد نیست و نابود میکند. شما اشخاصیکه در پارلمان و مجلس سنا لمیده اید و سر خود را پائین انداخته اید خجالت آمیز سکوت میکنید و خود را به بیغیرتی زده و ضربات کوبنده پیهم فاشیزم را تحمل میکنید جای شرم و خجالت است به شما که گوسفند صفت علف میخورید و از سرنوشت خویش خبر ندارید که به کشتار گاه و نابودی آبدی کشانده میشوید. شما نزد نسل آینده مسئول هستید اگر خاموشی و بیتفاوتی اختیار کنید یقین داشته باشید مورد نفرین و لعنت آبدی نسل های آینده قرار خواهید گرفت

>>>   بعد از مطالعه ای این خبر در نقشه هرچه جستجو نمودم که کشور بنام افغانستان بیابم موفق نشدم در گذشته ها یک همچو مملکت وجود داشت که متاسفانه تحت اشغال قرار گرفته در زمره ای بلوک بی امتیاز ونامحرم وناتنی بلوک غرب درامده اینجا را اول تخریب مینمایند وده متر حاک ان را برمیدارند وملت ان را کاملا نابود میسازند تا دیگر مردم سلحشور ومفاوم بار نیاید ویا دیگر نسل هارا درینجا جابجا میسازند وافغانهارا گروه گروه مهاجر میسازند و یک تعداد را میکشند تا اینجا را از سکنه خالی ومنطقه را پایگاه دایم خود بسازند در همچو یک حالت ضرور نیست اینجا را اتمی بسازند ان اتم های که دارند در دور وپیش کقایت میکند کشور های که ناخوداگاه فریب غرب را خورده افغانستانرا برای انها رها نمودند امروزه دانستند که اشتباه بزرگ را مرتکب شده اند اما دیگر وقت از وقت گذشته وتلاش بیشتر مثمر ثمر نیست
مولانا قربان

>>>   پشتون ها ناموس خود را جم نمیتوانه بمب اتم امریکا و اسرائیل را چطور حفظ کنه
لازم نیست افغانستان اتمی شوه بلکه پشتون های .....صفت از قدرت پایین شوه و قدرت را دست انسان های شریف داده شوه که از اجداد اجداد معامله گر نباشه
احمد از کابل

>>>   بهترین طرح است ده فروند بم اتم به افغانستان بدهند تا انتقام هفتاد ساله را از پاکستان بگیرند ، افغانستان هیچگاهی نه آباد میشود نه هم ملت میشود نه کشور مستقل ، بنا اگرهمزمان با پاکستان توسط بم اتم نابود شود هیچ مشکلی نیست

>>>   یکی از دلایل عمده خروج روس ها از افغانستان، عبارت از هسته یی شدن کشور پاکستان بود.
روس ها که خواهان رسیدن به آبهای گرم اوقیانوس هند بودند، با بر اندازی انقلاب ثور، حکومت داود را که بطرف غرب تمایل پیدا کرده بود، از بین بردند.
اما با هستوی شدن پاکستان که دیگر رسیدن به آب های گرم بحیره هند برای شان غیر ممکن بود و همچنان پیدایش راکت استنگر و تلفات قوای هوایی روس ها ازدیاد یافت، روس ها مجبورشدند، افغانستان را ترک کنند.
اما پلان امریکا توسعه سلاح هستوی در جهان نیست، بلکه برچیدن این سلاح ها است.
هرچند دور از امکان نیست که بصورت غیر مستقیم، امریکا شاید درگذشته در مقابل هستوی شدن پاکستان، بخاطر خروج قوای شوروی از افغانستان، از خود عکس العملی نشان نداده باشد و یا به آن کمک کرده باشند.
عین همین عکس العمل را دولت چین و روسیه در مقابل هستوی شدن کوریای شمالی، بخاطر خروج قوای امریکا از کوریای جنوبی و جاپان نشان داده اند.
بهر صورت اگر قدرت های بزرگ هستوی جهان در رقابت با یکدیگر، برای خروج قوای یکدیگر از کشور های تحت سلطه شان در جهان، در هستوی سازی کشور ها کمک کنند و یا از هستوی شدن آنها چشم پوشی کنند، در نهایت به ضرر خودشان تمام خواهد شد.
زیرا از یک طرف رقیبان نظامی و سیاسی و اقتصادی جدیدی در جهان برای خودشان میسازند و از طرف دیگر خطر بروز جنگ اتمی در جهان نیز افزایش خواهد یافت که درینصورت به نابودی تمام جامعه بشریت خواهد انجامید.
بنأ پنج عضو دایمی شورای امنیت، باید تلاش های خود را زیادتر روی خلع سلاح هستوی جهان متمرکز سازند و جهان را از خطر جنگ هستوی نجات دهند.
آنها نباید سیاستی را در پیش گیرند که فایده آن تا زانو و نقص آن تا کمر باشد و یا بخاطر یک کیک، پوستین را که همانا کره زمین است، آتش زنند.

>>>   Najib Salam
آنهاى كه عاشق يك طرفه ى وحدت ملى اند ، بروند خود در جنوب و با برادران غنى و اتمر و كرزى بجنگند تا سر فراز و شهيد و غازى شوند ، اما فرزند بيچاره ى بدخشى و بغلانى و ازبيك و هزاره را آنجا نفرستند تا طعمه ى لاشخور ها در دشت ها و كوه هاى خشك پكتيا و هلمند .....شوند .
عاشقان يك طرفه وحدت ملى نمى دانند كه معشوق ايشان را يك پول هم نمى خرد.

>>>   Khurasani
آنانی که "کوته سنگی" ما را "میرویس میدان" خواندند، "ده بوری و کارته سخی" را "جمال مینه" نامیدند، "شاه شهید و سیاه سنگ" را "سید نور محمد شاه مینه" گفتند، "افشار" را به "سپین کلی" تغیر دادند، "قلعه جرنیل" را "خوشحال مینه" ساختند، "بازار ارگ و خیابان پل خشتی" را "جاده "نادر پشتون" مسمی کردند، میدان هوایی "خواجه رواش" را "حامد کرزی" و سایر مناطق و مکانب و بیمارستان ها را به نام یک قوم سکه زده اند یکبار سر خود را در گریبان نمایند که کی ها تعصب قومی را درین ملک دامن میزنند و کدام قوم سبب تجزیه افغانستان میشود؟ وقتی جوال دوز را در جان دیگران میزنین لطفن سوزنی را هم در بدن خود هم فرو ببرید. وقتی جاده یی را در شهر دوشنبه بنام کمال الدین بهزاد دیدم و ناحیه های یی را در تاجیکستان بنام عبدالرحمن جامی و ناصر خسرو قبادیانی و مولا جلال الدبن بلخی دیدم فهمیدم که انها هر چند فرزندان اصیل این خاک اند ولی درین وطن جای پایی ندارند.
برادران عزیز ابن نامگذاری های زوره کی و تقلبی را دست کم.نگیرید این اقدامات اغاز کشتار فرهنگی شماست بدست چند فاشیست سیه فکر و سیه اندیش. وقتی فرهنگ زبان و هویت تان مرد دیگر کشتن خود تان برایشان مانند نوشیدن اب خواهد بود. سرزمینی که ناقلین صاحب اصلی اش خوانده شود. سرزمینی که کوچی ها ده سیت در پارلمانش داشته باشند و هندو ها هیچ. سرزمینی که تشکیل قوای مخصوص اش به استثنای قوم اصلی این خاک باشد سرزمبنی که مخکشان اش پیرو راه محمدگل مهمدیان باشند بدون شک که جز رفتن به سوی ویرانی و تباهی راه دیگری در قبال نخواهد داشت. تا قبل ازینکه نعره های تجزیه طلبی و سلسله جنگ های چند صد ساله دیگر درین وطن رقم بخورد برادران صاحب قدرت ما باید سر تعقل بیابند و بدانند که امروز دیگر سیاست های فاشبستی عبدالرحمن خانی کارگر نیست بیایید همه یکدیگر را به حیث شهر وندان مساوی الحقوق در اغوش بگیریم و از تعصب و خامی گذر نماییم اگر زره یی از محبت این وطن در دل تان است .

>>>   عمر راوی
گپهای خوب و زیبا و عدالتخواهانه و دلیرانه تاجیکان سزاوار ستایش اند. اما مشکل اصلی ما با گپ خالی رفع نمی شود. جلو جابجایی هزاران اوغان را که زیر نام کوچی و مهاجرین برگشته به وطن و غیره در مناطق ما مسکن گزین می شوند باید به صورت عملی بگیریم. باید نگذاریم که در مناطق زیست تاجیکان به آنان تذکره و اجازه اقامت داده شود. از رخنه کردن و مسلط شدن نیروهای مسلح پشتون در مناطق مان باید مانع شوییم و هزار مساله دیگر که اقدام عملی و فوری را از ما میطلبد. ناراحت نشویید، بگذارید حقیقت را بگوییم. دشمن کار میکند، برنامه های خود را در تمام عرصه ها عملی میکند، ما تا همین امروز تنها گپ می زنیم و شعار میدهیم. دشمن به گپها و شعارهای ما هیچ ارزشی نمی دهد و کار خودش را میکند. هم اسکان دادن کوچی ها درجریان است. هم مناطق را یکی از پی دیگر زیر کنترول خود آورده راهی استند. هم توزیع شناسنامه های اوغانی ادامه دارد.

>>>   جناب رییس جمهور !!!!!!
* درخت فساد را کرزی غرس و شما آبیاری و به ثمر رسانیدید .
* عصبیت و مرض های گوناگون تان ، ریشه فاشیزم زبانی و قومی را عمیق تر و در بین جامعه بد بینی ها را ایجاد و گسترده تر ساخت .
* به فکر نا قص شما ، در کشور قحط الرجال است ، از روزی که قدرت را به قبضه گرفته اید ، جز چند تا لنگ و لاش را که آنها نیز به امراض مُهلک دچار هستند ، به مانند دانه های سطرنج ، آنجا و اینجا با زور گویی نصب کرده اید و خوب هم می دانید که آنها از عهده هیچ کاری برآمده نمی توانند و کشور را به سوی قهقهرا می برند .
* دولت شما امنیت یک ساحۀ کوچک قبرستان را در پایتخت کشور گرفته نمی تواند ، چه رسد به کل کشور .
شایسته و خدا پسندانه آنست که : بیش از اینکه ترا به زباله دان تاریخ جبراً و قهراً بیاندازند ، شرافتمندانه استعفا و از ملت معذرت خواهی کن .
* آهای انقلابیون جوان !!!
خونهای مرجانی شما برگهای تاریخ را زرین و نامهای تان به خط درشت نوشته و اشک خشم مادران تان لکۀ ننگی بر جبین دولتمردان بی کفایت خواهد شد ، جزیی ترین فرو گذاشت و عقب نشینی از داعیۀ بر حق تان ، مبارزات حق طلبی تانرا کمرنگ می سازد .
* به جناب عبدالله که هیچ کاره ی بیش نیست کاری ندارم ، اما سر از فردا شعار این ملت ، رفتن شما خواهد بود .
* غنی بایـــــد برود .
کریمی استالفی

>>>   Salam
همه يى تلاش ها بايد براى پايان دادن حاكميت شوؤنيستى قبيله تمركز يابد ، اين سيستم بايد تغير كند و هويت قبيله ى از پيشنانى اين سرزمين زدوده شود هيچ گزينه ى ديگر نمى تواند براى مردم و نسل هاى بعد قابل قبول باشد و ادامه اين سيستم معناى دوام فاجعه يك تاريخ بد نام است .

>>>   امریکا و اسراییل از کشتن مسلمانان سیر ی ندارند و عطششان پایانی ندارد انها با ساختن وهابی و طالبان القائده داعش و گروههای تروریستی دیگر مسلمانان را کشتار می کنندمی خواهند بمب اتم به انها بدهند تا میلیونی همدیگر را بکشند سلاح هایی که کشورهای اسلامی تاکنون خریده اند هیچ کدام علیه کشورهای کفر و اسرائیل بکار نرفته و فقط همدیگر را کشته اند و بمب اتم برای همین می خواهند به افغانستان و عربستان و کشورهای عربی بدهند

>>>   مناسبات پشت پرده و آشکار حکومت افغان واسراييل

Afghanistan–Israel relations
From Wikipedia, the free encyclopedia
"در طول دهه 1980، اسرائیل اولین کشوری بود که تهاجم شوروی را محکوم کرد. [نیازمند منبع] اسرائیل در حال مبارزه با دولت مجاهدین بود. هزاران مبارز مجاهدین، به ویژه از جبهه اسلامی حزب اسلامی گلبدین حکمتیار، توسط مربیان اسرائیلی آموزش دیده اند. آقاي اختر عبدالرحمان، آژانس ISI پاکستان، ظاهرا مربیان اسرائیلی را به کشورش اجازه داده است. [1]

حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان در مصاحبه ای در کابل در سال 2005 با خبرنگار از روزنامه اسرائیلی "ییدیت اهرونوت" اشاره کرد که تمایل دارد ارتباطات رسمی با اسرائیل برقرار کند. او گفت: هنگامی که "پیشرفت های بیشتر در روند صلح خاورمیانه وجود دارد و فلسطینی ها شروع به گرفتن یک کشور خود می کنند، افغانستان خوشحال خواهد شد که روابط کامل با اسرائیل داشته باشد." او نشان داد که چند بار شیمون پرز را ملاقات کرده و او را "مرد عزیز، یک جنگجو واقعی برای صلح" نامیده است. [2]
منابع
1- Hilali, A. Z. US-Pakistan Relationship: Soviet Invasion of Afghanistan. Aldershot: Ashgate, 2005. p. 124
2- ترزى امين 5 نوامبر 2005 راديو آزاد اروپا يا راديو آزادى
عربى
العلاقات الأفغانية الإسرائيلية
أفغانستان
العلاقات الأفغانية الإسرائيلية غير موجودة رسمياً اليوم، بما أنه ليس هناك تبادلات دبلوماسية بين الدولتين.
التاريخ

خلال الثمانينات، وفرت إسرائيل التسليح والتدريب لقوات المجاهدين الذين كانوا يقاتلون الحكومة الأفغانية المدعومة من قبل الاتحاد السوفيتي. وتلقى الآلاف من المجاهدين، لا سيما مقاتلي الحزب الإسلامي بزعامة غلبدين حكمتيار، التدريب على أيدي مدربين إسرائيليين. وسمح على ما يبدو رئيس وكالة الاستخبارات الباكستانية، أختر عبد الرحمن للمدربين الإسرائيليين بدخول بلاده.[1]

فى عام 2005 في مقابلة بكابل مع صحفي من صحيفة يديعوت أحرونوت، ألمح الرئيس الأفغاني حامد كرزاي عن الرغبة في إقامة علاقات رسمية مع إسرائيل.[2] وقال عندما "يتم إحراز المزيد من التقدم [في عملية السلام في الشرق الأوسط]، ويبدأ الفلسطينيون في الحصول على دولة خاصة بهم، سوف تكون أفغانستان سعيدة بتكوين علاقات كاملة مع إسرائيل". وكشف أنه التقى بشمعون بيريز عدة مرات، ووصفه بأنه "رجل عزيز وهب حياته من أجل سلام حقيقي".[2]

>>>   نیروهای اسرائیلی در افغانستان مستقر شده اند ؟
کماندوهای اسراییلی برای فاش نشدن هویت خود در افغانستان از هویت امریکایی استفاده می کنند
عساکر اسراییلی برای فاش نشدن هویت خود در افغانستان از هویت امریکایی استفاده می کنند : پایگاه خبری وترنز تودی در گزارشی اعلام کرد که نظامیان اسراییل از سال ۲۰۰۴ تاکنون برای آنچه آموزش نیروهای پولیس افغانستان و مبارزه با مواد مخدر به کشورمان اعزام شده اند . این پایگاه خبری امریکایی در ادامه تصریح کرد که حقیقت اما کاملا متفاوت است و نظامیان اسراییلی برای انجام عملیات علیه ایران و همچنین کمک به تیم های عملیاتی سیا و موساد برای انتقال تروریست های داعش از عراق و سوریه به افغانستان اعزام می شوند . براساس این گزارش منابعی در پایگاه هوایی جلال آباد می گویند که سازمان های جاسوسی موساد و سیا حدود ۱۸ ماه پیش مراکز آموزشی داعش را در افغانستان ایجاد کردند و از طریق پروازهای قراردادی از ترکیه و عراق تروریست ها را به افغانستان منتقل می کنند

>>>   Ahmady
رأست رأست است و بس
واقعت اين است كه ،
پشتونها تا تسلط کامل بر قدرت و به حاشیه راندن دیگران به هر وسیله ای چنگ خواهند زد، چه که به طالبانیزم باشد، تکنوکراسی غربی، احیای سلطنت شاهی، روشنفکری کهن، خردجال، عاجوج و معجوج، داعش، و ....
ه
تازيان توسط انگلیسها پشتونها را بر ما طائفه عاجوج و معجوج پرورانده اند.
می‌گویند، "جگر خوار طاقت کرده، آموخته خوار طاقت نکرده."
جماعتهای پشتونهای افغانستان، توسط تازيان و مخصوصاً انگلیسها، به آموخته خواری و حاکمیت جز بر کل عادت داده اند و این سرزمینها تا ابد روی خوبی را نخواهند دید.
…..
اه از این قوم ریایی که در این شهر دو روی
روز ها شحنه و شب باده فروشند همه

ما نميتوانيم كه با اين طور مردم كه رهبرش كرزي و غني جاسوس پاكستان باشند و باباي طالبان و ٩٩٪‏ اين قوم شُياد دفاع از طالبان ميكنند و ما در يك كشور زندگي كنيم كه وحشي ترين جناور باشند و مضر جامعه ما باشند
پس بهترين راه جدايي است !!!

ابله اي خود را گم كند
كدخداي خانه مردم كند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است