گزارش افتتاح شبکۀ توزیع برق در مزار توسط غنی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۲    ۱۳۹۷/۳/۱۰ کد خبر: 151582 منبع: پرینت

سب استیشن ۲۰/۲۲۰ کیلوولت و شبکۀ توزیع برق ۲۰ کیلوولت بر ۴۰۰ ولت را در ولسوالی های خلم و مارمول ولایت بلخ بدون حضور وزیر انرژی و آب افتتاح شد.
اشرف غنی در سفرش به ولایت بلخ، سب استیشن ۲۰/۲۲۰ کیلوولت ولسوالی خلم و شبکۀ توزیع برق ۲۰ کیلوولت بر ۴۰۰ ولت ولسوالی های خلم و مارمول بلخ را افتتاح کرد.

در مراسمی که بدین مناسبت برگزار گردیده بود، ابتدا محمد اسحق رهگذر والی بلخ در صحبتی به رییس جمهور و هیات همراه خوش آمدید گفت.
وی افتتاح سب استیشن متذکره را به رییس جمهور و همه مردم ولایت بلخ تبریک گفت و درخصوص دستاوردها، مشکلات و نیازمندی های باشندگان آن ولایت صحبت کرد.
والی بلخ گفت که مردم این ولایت بخاطر اشتراک در انتخابات پیش رو بگونۀ گسترده ثبت نام نموده اند. او با اشاره به مشکلات ناشی از خشکسالی و سیلاب ها در آن ولایت گفت که برخی ولسوالی های بلخ و زمین های قابل زرع مردم بگونۀ قسمی از این ناحیه آسیب دیده اند و خواهان رسیدگی به این موضوع شد.

سپس، احمدبای به نمایندگی از مردم ولسوالی خلم و حمیدالله متوکل به نمایندگی از مردم ولسوالی مارمول به شکل جداگانه صحبت کردند و ضمن خوش آمدید به رییس جمهور، بخاطر افتتاح سب استیشن برق ابراز خرسندی نمودند.
آنها خواست ها و مشکلات محیطی شانرا در عرصۀ فقر، بیکاری، نبود سردخانه های معیاری، ایجاد فابریکات، میکانیزه شدن زراعت، اعمار بندها، نبود مکاتب و توجه به تعلیم و تربیه برشمردند و خواهان توجه رییس جمهوردر این خصوص گردیدند.

رییس جمهور کشور در صحبتی، افتتاح سب استیشن برق خلم و شبکه توزیع برق ولسوالی مارمول را به مردم بلخ به خصوص باشندگان ولسوالی های مذکور تبریک گفته افزود: از یک سال بدینسو، ۹ ولایت کشور از انرژی برق مستفید گردیده اند و این روند در ولایات دیگر نیز تطبیق خواهد شد.

رییس جمهور گفت که ولایات شمالی از خشکسالی و سیلاب ها آسیب های جدی دیده اند و به وزارت های زراعت و مالداری و انکشاف دهات هدایت داد تا اقدامات عاجل و فوری را برای آسیب دیده گان روی دست گیرند و بر بررسی مشکلات بیجاشدگان نیز تأکید کرد.

گفتنی است که این پروژه ها با هزینه ۷,۶ میلیون یورو از کمک های بلاعوض آلمان به اکمال رسیده است، ۱۸ هزار خانواده از آن مستفید خواهد گردید.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
بلخ
برق
نظرات بینندگان:

>>>   شوربختی را ببین رئیس‌جمهوری دچارِ ما شده هست که خودش معاونِ اوّلِ خودش هست. از بی‌برنامه‌گی گاهی در جلدِ اتمام‌گرِ فصلِ ناتمامِ شاه امان‌الله حلول می‌کند، گاهی پایش را در کفش‌ِ کهنه‌ و تنگِ عبدالرحمان خان فرو می‌برد، یا این که در برنامه‌ها و راه‌بردهای ناتمامِ رئیس‌جمهور داوودخان سرک می‌کشد، به این هم که چیزی عایدش نشد، قیچی به‌دست می‌رود سراغ پروژه‌های حامد کرزی و هر پروژه‌ی تمام و ناتمام را هفتاد و هفت رنگ افتتاح می‌کند و قیچی می‌زند. از دخالت در امور رئیس‌های پیشین که فارغ شد، قیچی‌به دست می رود سراغ وزیرها، گاهی وزیر شهرسازی می‌شود، گاهی سرحدات و انرژی و آب... اگر افتتاحی در کار نبود، حتا می‌تواند در نقشِ ملاامامِ مسجدِ پُل خشتی ظهور کند و از آسمان ریسمان ببا‌فد. اگر هم‌دردی با زخمی‌ها و پیام‌های تکراری تسلیت برای شهدا درکار نباشد و هیچ دخالتی گیرش نیاید، می‌نشیند و برای بانو بی بی گل متن سخن‌رانی درفشانی می‌کند. با این همه علاقه‌مندی رئیس صاحب به دخالت در کار دیگران، گمان می‌برم که شاید گاه‌گاهی برای آشپزهای ارگ هم دستورِ پختنِ تخمِ ستاره‌یی و کابلی پلو را آموزش بدهد.
به زبان فارسی و پشتو اگر نمی‌فهمد، کسی به ایشان به زبانِ بی‌پیرایه‌ و بی توّهمِ اشاره بگوید: «روی خدا را ببین او قیچی‌سبیل‌مانده را بده به صاحبش و به کارهای خودت برس، این همه چلمچی بردار و بلبل‌زبان را هم از دور و برت دور کن که به کارهای خودشان برسند تا روزگار ما سیاه‌تر از این نشود!»
امان پويامك

>>>   مردم میدانند که کار این پروزه عام المنفعه به زحمتکشی کی بسر رسیده که امروز افتخار انرا ریس جمهور غنی بخودش اختصاص داده و به ان شخص روی خصومت شخی اقای غنی با ان حق اجازه افتتاح و حتی اشتراک کردن داده نشده بعوض نفر مسول اشخاص دیگری را با خود قبیل کرده اورده درحالیکه هیچ ربطی به انها ندارد و با بردن وزیر داخله و معاون ارشد امنیتی ان زمینه سازی در نبود انها در داخل وزارت و ساحه مسولیت شان زمینه به ترورستان طالبان مساعد گردید تا خودرا با جنگ افزار های شان بدروازه وزارت داخله رسانند و حمله انتحاری را برای ورود دیگر از تروستان شان مساعد کردند اما خوشبختانه که با هوشیاری و درایت سربازان قرارگاه وزارت داخله جلو ترورست گرفته شده وترورستان همه شان از بین برده شد .

>>>   غنی قصدن وزیر داخله را با خود برد که تروریست ها کارشان را انجام دهند.

>>>   مغز ....ارگ فکر می کند که معز مردم هم مانند خودش گندیده است و نمی دانند که چه کسی و چه ارگانی این پروژه را به اتمام رسانده است. این مغز ....از انجا که به هیچ عنوان تاب پیشرفت اشخاص عیر خودی را ندارد با استفاده از زور نیروهای مسلح مانع افتتاح ان توسط وزیر انرژی و اب گردید.وزیری که در اندک زمان کارهایی کرد که تا کنون عنی فقط می تواند از طریق انها برای خود نبلیغ کند. در غیر ان این مغز .....چه دست اوردی غیر از گسترش خشونت و فاشیزم داشته است؟

>>>   Raheel
تاریخ دقیق مسلمان شدن خانم رولا غنی چه وقت است؟
۱- درست پس از ازدواج با غنی
۲- پیش از انتخابات
۳- بعد از وارد شدن به ارگ
۴- هیچکدام

>>>   عجب ریس ....که خودش در افتتاح یک دستگاه کوچک بدون وزیر میرود معلوم میشود که تمام کارهایش بی سنجش وبی پلان است .

>>>   چه فرقی می‌کند که پروژه را کی افتتاح کرد . مهم این است که عده ای از هم وطنان ما صاحب روشنایی شدند و فرزندان شان در روشنایی برق می‌توانند به درس و تعلیم بپردازند.. اگر چانس بیابیم بد نبال خداوند نیز خواهیم رفت و مصروف عیب جویی خداوند خواهیم شد این است تعریف کلی ما .
حنظله....

>>>   چه فرقی می‌کند که پروژه را کی افتتاح کرد . مهم این است که عده ای از هم وطنان ما صاحب روشنایی شدند و فرزندان شان در روشنایی برق می‌توانند به درس و تعلیم بپردازند.. اگر چانس بیابیم بد نبال خداوند نیز خواهیم رفت و
مصروف عیب جویی خداوند خواهیم شد این است تعریف کلی ما .
حنظله....

>>>   طنز نویس محترم بجای این همه موشگافی در مورد افتتاح پروژه برق توسط اشرف غنی. وقت و انرژی تانرا در هزاران مورد و افعا به مورد مسایل جامعه ای رنج دیده افغانستان صرف میگردید شاید بهتر میبود.
««««««قارن»»»»»»

>>>   وزیر برق جناب عثمانی صاحب که من تصور آن را هم نمی کردم یک شخص متعصب برامد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است