خبرنگاران فلسطینی در زندان های اسراییل
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۸    ۱۳۹۷/۳/۸ کد خبر: 151514 منبع: پرینت

کمیته حمایت از خبرنگاران بازداشت خبرنگاران فلسطینی به وسیله اسراییل را محکوم و تاکید کرد که دست کم 21 خبرنگار در زندان های اسراییل گرفتار شده اند.

به گزارش فلسطین الیوم، کمیته حمایت از خبرنگاران با صدور بیانیه ای بازداشت خبرنگاران و فعالان حقوق اسرای فلسطینی توسط اسراییل را محکوم کرد.

این کمیته در بیانیه خود تاکید کرده که اسراییل همچنان در ماه می نیز دست به بازداشت خبرنگاران و روزنامه نگاران و فعالان فلسطینی زده است و دست کم 21 خبرنگار در زندان های اسراییل گرفتار شده اند.

این کمیته بازداشت «محمد فرج اسماعیل ابو لفح» خبرنگار و فعال حقوق اسرای فلسطینی 28 ساله به وسیله اسراییل را محکوم و اعلام کرده است که تاکنون ابو لفح سه بار به وسیله اسراییل بازداشت شده و دست کم سه سال از عمر خود را در زندان های اسراییل سپری کرده است.

کمیته حمایت از خبرنگاران تاکید کرده است که سیاست تمدید بازداشت خبرنگاران نقض آشکار حقوق بشر و ماده 19 منشور جهانی حقوق بشر است و نقض آشکار قوانین بین المللی به شمار می رود.

در این بیانیه آمده که اشغالگران اسراییلی تروریسم دولتی را علیه رسانه های فلسطینی در پیش گرفته و تلاش می کنند رسانه ها و اصحاب رسانه های فلسطینی را ساکت کرده تا به پایداری و مقاومت مردم فلسطین ضربه بزنند.

این کمیته از نهادهای بین المللی و سازمان هایی که در زمینه حقوق بشر فعالیت می کنند خواست تا مانع اقدامات ضد فلسطینی اسراییل شده و خبرنگاران فلسطینی را در پوشش حمایت های بین المللی قرار دهند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسراییل
فلسطین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است