تلاش های تازه ارگ برای پیوستن طالبان به حکومت
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۸    ۱۳۹۷/۳/۷ کد خبر: 151462 منبع: پرینت

تلاش های حلقه تک قومی شدن قدرت ، در افغانستان برای پیوستن گروه تروریستی طالبان به قدرت شدت گرفته است!

آقای اشرف غنی احمدزی از گروه تروریستی طالبان خواسته است که با کاندیدا شدن در انتخابات پارلمانی به مثابه یک گروه سیاسی اشتراک نموده و نمایندگان خود را شامل پارلمان بسازند.

همچنان اکرم اخپلواک چهره مرموز و پرقدرت در حلقه تنگ ارگ و فیگور مرکزی و همه کاره در شورای عالی صلح به طالبان دو ماه فرصت داده است که به پروسه صلح ارگ جواب گویند و حتی اظهار خوشبینی کرده است که شرایط ملی و بین‌المللی برای پیوستن طالبان به حلقه ارگ آماده گردیده است.

در همین رابطه معماری اصلی طالب سازی کشور آقای حنیف اتمر به پاکستان رفته است تا اگر بتواند مقامات پاکستانی را راضی بسازد که طالبان را به ارگ مدغم نماید و در مقابل حاضر شده است که از ادغام ایجینسی های هفت گانه مناطق قبایلی به ایالت خیبر پشتون خواه چشم پوشی نماید.

حلقه ارگ در این فکر است که اگر طالبان که بیش از نیم افغانستان را در تحت کنترل دارند در پروسه انتخابات شرکت کنند دیگر پروسه افغان سازی کشور خود به خود از طریق اکثریت مطلق در پارلمان حل می گردد و آرزو های امیر عبدالرحمن خان ، شاه امان الله خان و سردار داود خان تحقق پیدا می کند ، اما مشکل کار در اینجا است که در مکتب شوونیستی و برتری جویی قومی همه ای فعل و انفعالات باید تابع نژاد گرای باشد مانند تسلیمی آقای حکمتیار به حلقه ارگ و فدا نمودن ایدیولوژی اسلامی به پای ایدیولوژی شوونیستی قومی ، اما اشتباه ارگ در همینجا است که در توهم به سر می برند و گروه طالبان را به آقای حکمتیار مقایسه می کنند ، در حالی که طالبان می خواهند برخلاف ارگ ایدیولوژی شوونیستی را تابع شریعتی اسلامی نموده و یا اینکه خلط در ایدیولوژی اسلامی نمایند و از ارگ نشینان شوونیست می خواهند که تابع خلافت اسلامی گردند ، لذا طالبان به هیچ وجه خلافت را فدای ارگ نشینان نمی کنند ، برخلاف همواره از حس نژاد گرای ارگ به نفع خلافت استفاده می کنند.

در دورنما اگر ارگ با گذشت هر روز امتیاز جدید به طالبان بدهد و در میدان جنگ هم آنها را به بهانه های مختلف تجهیز نمایند ، بعید نیست که ارگ نشینان مکتب شوونیزم و فاشیزم را در پای خلافت اسلامی و تروریزم بین‌المللی قربانی نمایند.

حسن علی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ارگ
حکومت
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   Raheel
از کرزی تا غنی و تا هر فاشیست و فاشیست‌برده و فاشیست‌مزدور که ببینید، از راشدخان، کرکت‌باز پشتون (افغان) تقدیر کرده اند. آفرین به آنها‌ که هرجای پای قبیله شان در میان باشد همه متحدانه از آن دفاع می‌کنند. البته ما هیچگونه توقع نداریم که آنها مثلا از باز محمد احمدی یا کدام قهرمان دیگر غیرافغان دفاع و ستایش کنند. اما آیا رهبرتراشان و بزرگنماهای تاجیک جز خود و برادرزاده ‌هایشان به تاجیکان دیگر و قهرمانان جوان تاجیک در کدام عرصه توجهی دارند؟ من که می بینم نه تنها این بزرگنماها به استعدادهای تاجیک توجهی ندارند بلکه این استعدادها را نهایت بزدلانه و حقیرانه حریف خود و اعوان و انصار خویش می پندارند و به تخریب آنها می پردازند. این ‌ است یکی از دلایل پسماندگی و شکست تاجیکان و کامروایی افغان‌ها (پشتونها).
آیا چنین نیست؟

>>>   اگر کدام تلاشی در جریان است خداوند به ثمر برساند که مردم از گیر بسماچی ها رهایی بابند.

>>>   اين تلاش ها از ارگ نيست ، بلكه بالاتر از ارگ است، أمريكا به همين نتيجه رسيده كه حكومت آينده از طرف كرزي، طالب و حكمتيار بايد ساخته شود. چون از همكاران ديگر نتيجه مطلوب گرفته نتوانستند.

>>>   این حرف رئیس جنهور خیلی طفلانه بود که بعد ازینکه تعدادی مردم درهند گفتند برای راشد خان تابعیت افتخاری هند داده شود فورا گفت:
،،، ماراشد خان رابه کسی نمیدهیم××
خود رئیس جمهور تابعیت اصلی امریکارا داشت ،
اینکه جناب اشرف غنی خیلی متعصب هست حتی در سرحد جنون متعصب است ذره ئی شک نیست ،
مردم شریف هند سه هزار ملیون دالر بهترین موثرترین کمک بریا افغانستان کرذدنداما اشرف غنی هنوز هم قلبا با پاکستانی هاست ، آنها اورا نمیخواهند ورنه او عاشق پاکستانی هاست <

>>>   من از بردران تاجك گله دارم

شما بوديد كه اين دوقندهاري پشتون را بر سر
قدرت آورديد كه امروز مار آستين خطاب ميكنيد
مگر جناب مارشال فهيم وقانوني بدون مشوره با استاد رباني محقق دوستم وكاظمي براي آوردند كرزي برسر قدرت تلاش نكردند؟
مگر جناب مارشال قدرت را دو دسته براي كرزي تسليم نكرد؟ اماكرزي برعكس نزد امريكاشكايت كرد وگفت دشمن صلح طالب ها
نيستند وطالب ها مردمان خيلي خوب هستند دشمن صلح جبهه شمال يعني اكثرآ سران شمارا خطاب كرد ودرمدت ١٤ سال از حكومتش تعداد كثيراز سران شمارا بقتل رساند كه در طول جنگ جهاد ومقاومت نشده بود .
مگر قانوني هميشه از كرزي به عنوان پيام آور صلح در افغانستان ياد آوري نميكرد ؟
مگر همين قانوني بعد از حكومت كرزي در دور اول از كانديداتوري عبدالله در انتخابات ١٣٨٨رسمآ حمايت نكرد ؟

مگر فهيم وقانوني در دور دوم كانديداتوري داكتر عبدالله در ١٣٩٣رسمآاز عبدالله حمايت نكردند؟
مگر اكثريت مطلق تاجك ها در افغانستان بانك اصلي رآي عبدالله نشدند ؟
چي مشكل داشتيد كه نتوانستيد حكومت را بعد از سرنگوني طالبان در اخير سال ٢٠٠١ حفظ كنيد
آيا شما خرد سياسي در جهت تجربه حكومت كردند را نداشتيد ويا اينكه جرآت زعيم شدند مملكت را نداريد ؟
با تمام استبداد هاي قبيله پشتون در طول ٢٠٠ سال الي اخير سقوط طالبان تمام قضاياي استبداد گرايانه سياسي اين قوم را درك كرديد ولي باز هم شعور سياسي شما بيدارنشد
با آنكه تاجكها از ديد واقعيت نسبت به ديگر اقوام اكثريت هستند
علاوتآ داراي فرهنگ بزرگ وقدامت تاريخي كهن بودند .
وصدها سلاطين از متن شما برخواست وهزارها سال با فرهنگ وتمدن كهن حاكميت داشتند،
سر را به گريبان تان ببريد قدرت وامكانات خود را درك كنيد.
اگر شما از قدرت نفوس خويش با خبر ميبوديد هيچ وقت كرزي غني و ديگر پشتون امروزبالاي شما حاكميت نميكرد
بخدا هيچ زيبنده نيست به شما كه برويد معاون اول يك پشتون شويد .
معاونيت كردند شما را در انزواي سياسي قرار ميدهد چون قبيله پشتون يگانه رقيب سياسي شما را ميداند .
وحراس هم ازناحيه شما دارند با خنده هاي كشمشي ونشان دادند باغ سرخ سبزشمارا در درياي گنگا غرق خواهد كرد.

علي سجادي


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است