قراردادهای اقتصادی ارگ در دست طالبان
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۰۶    ۱۳۹۷/۳/۶ کد خبر: 151444 منبع: پرینت

این شخصی را که از یک چشم نابینا می باشد و در تصویر می بینید احمد راتب پوپل نام دارد ، راتب پوپل تا سال های 1998 در آمریکا زندگی می کرد و دوران جوانی اش را در این سرزمین بسر برده است.
راتب در سال 1998 به جرم فروش و قاچاق مواد مخدر در آمریکا دستگیر گردید، چون این جنایت و دستگیری اولش نبود، دولت آنزمان تصمیم گرفت وی را دوباره به افغانستان بفرستد و چنین هم کرد.
راتب زمانیکه به افغانستان می‌رسد بخاطر یاد داشتن انگلیسی نهایت خوب، سخنگوی طالبان می گردد، اگر بخاطر داشته باشید بعد از 11 سپتامبر زمانیکه آمریکا از طالبان خواهان تسلیمی اسامه بن لادن گردید این شخص یعنی راتب پوپل در پاکستان به سوالات ژورنالیستان بین المللی منحیث سخنگوی طالبان جواب می داد.
اکنون این جناب از مدت 3 ماه بدینسو منحیث مشاور ارشد غنی در بخش اقتصادی اجرای وظیفه می نماید.
همچنان وي در اداره تدارکات در بخش بستن قرارداد ها نقش اساسی را اجرا می نماید.
طاهر
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


راتب طالبان ارگ

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شایعات
طالبان
ارگ
نظرات بینندگان:

>>>   او همه را به یک چشم می بیند خواه آی اس آی باشد خواه غ باشد خواه کس دیگر

>>>   او ساده، پشك حالا حاجي شده ديگر موش را نميخورد، پوپل هم توبه كرده ديگر در أمريكا پرچون فروشي نميكند، حالا تجارت بين المللي مواد مخدر را ميكند (بطريق حلال طالباني) به تن ها فروش دارد ، حالا پوري فروش نيست، همه بزرگان حكومت طالبان و حكومت فعلي از همچو أشخاص تركيب يافته اند.

>>>   خاک بر سر شما مردم افغانستان که قاتلان ودشمنان شما هم شما را میکشند وهم از شما وبنام شما دزدی واختلاس میکنند در حالیکه توانش را دارید انتقام بگیرید وبا یک تیر شر شان را کم کنید تا هم مرهمی باشد بر ارواح طییبه شهدا وهم مردم را از شر ارت اینها محفوظ بدارید.
آزاد

>>>   Frogh
متفکر روانی رسمن صدامیکند که افغان باشی حقوقت مساوسیت طالب، داعش ، راکتیار ، اتمر ، سگزی و خرزی همه و همه از حقوق مساوی مستفید میشوند جز اقوام غیر اوغان

>>>   پیشرفت یک کشور ارتباط مستقیم به کسانی دارد که او کشور را رهبری و مدیریت می کنند پس برای من بگو که در این سه صدسال اخیر کی ها براین خاک حکومت کردند که نتیجه اش افغانستان امروزی است ؟
امان الله خان را قشرروشنفکر آنزمان که مشروطه خواهان نام داشتند از قبیل محمدولی خان درازی ، محمود طرزی و غیره مشوره میدانند و امان الله خان ساختند ولی متاسفانه امان الله خان به آنها پشت کرد ، قوم و قوم بازی کرد و بالاخره فرار را ترجیح داد .
لطفا یک مرتبه نامه محمدولی خان درازی را به امان الله خان بخوانید تا بدانید که این قوم پرستی ریشه در تاریخ دارد.
داود خان هم هرچه کرد قربانی پشتون ولی اش شد و همچنین داکترنجیب که می خواست کابل را تسلیم حکمتیار کند و خودش هم یک پشتوالی متعصب بود.

>>>   سخنرانی لطیف پدرام در مصلی شهید مزاری!
این دولت، دولت ما نيست!
اين چگونه دولت شماست كه اعتراض مدني مي كنيد گردن شما را مي برد!
اين چگونه دولت شماست كه دادخواهي مي كنيد انفجار مي دهد و صدها نَفَر را به خاك و خون مي كشاند!
اين چگونه دولت شماست كه صداي شما را نمي شنود!

>>>   Afghanistan.
هفتم جوزا است
روز ايكه فاشيست هاي قبيله بالاي جوانان عدالت خواه شهر شبرغان اتش گشودند
و تعدادي از جوانان غيور را در ان شهر شهيد ساختن
و قاتل اين جوانان جمعه خان همدرد والي اسبق عضو اشد حزب اسلامي حكمتيار مي باشد
اگر چي سياست هاي روز در افغانستان دوست و دشمن دائمي ندارد
اما قاتلين شهيدان ما قابل بخشش نيست
و اين قاتل جاني در روز روشن بالاي عدالت خواهان جوان و بي تفنگ ما امر فير را داد
اميد وإرم روزي به پنجه قانون سپرده خواهند شد

>>>   اشرف غنی احمدزی خودش هم در زمان اشغال افغانستان توسط پاکستان بنام امارت اسلامی طالبان بنوعی سخنگوی طالبان بود در تپ و تلاش برسمیت شناختن گروه بد نام طالبن بهر در و دروازه میزد کار حکومت فاشستی و طالبانی همین است که از اشخاص کار کن صادق دوری جستن و اشخاص خاین و جنایت کار مزدور بیگانه گان را در بغل گرفتن است چنانی که اشرف غنی احمدزی در همین راه روان است بطور مثال وزیر اب و برق که شخص کار کن و صادق به کشور و مردمک است رشوتخور و دزد و قاچاقبرنیست خار چشم غنی احمدزی است که حتی بدستور غنی اجازه پروازه سفر بولایت مزار و هرات برایش داده نشده و پولیس مرزی میدان هوایی کابل جندروز قبل مانع رفتن جناب وزیر اب و برق شدند خدا میداند که دیگر چندین طالبن وطنفروش بیغیرت را در کجا ها غنی احمدزی گماشت مانند همین کور منافق خاین وطنفروش قاچاقبر خدا میداند کار های اشرف غنی مافیایی و فاشیستی خپ و چپ انجام میگردد.

>>>   ضرب المثل عامیانه است که میگویند (( کولی ، کولی را درشب مهتاب پیدا میکند ))

>>>   Raheel
از کرزی تا غنی و تا هر فاشیست و فاشیست‌برده و فاشیست‌مزدور که ببینید، از راشدخان، کرکت‌باز پشتون (افغان) تقدیر کرده اند. آفرین به آنها‌ که هرجای پای قبیله شان در میان باشد همه متحدانه از آن دفاع می‌کنند. البته ما هیچگونه توقع نداریم که آنها مثلا از باز محمد احمدی یا کدام قهرمان دیگر غیرافغان دفاع و ستایش کنند. اما آیا رهبرتراشان و بزرگنماهای تاجیک جز خود و برادرزاده ‌هایشان به تاجیکان دیگر و قهرمانان جوان تاجیک در کدام عرصه توجهی دارند؟ من که می بینم نه تنها این بزرگنماها به استعدادهای تاجیک توجهی ندارند بلکه این استعدادها را نهایت بزدلانه و حقیرانه حریف خود و اعوان و انصار خویش می پندارند و به تخریب آنها می پردازند. این ‌ است یکی از دلایل پسماندگی و شکست تاجیکان و کامروایی افغان‌ها (پشتونها).
آیا چنین نیست؟

>>>   مشاور یک چشم بهتر است چون کمتر و دقیقتر می بیند.

>>>   ارگ کابل در دست طالبان است.

>>>   من از بردران تاجك گله دارم

شما بوديد كه اين دوقندهاري پشتون را بر سر
قدرت آورديد كه امروز مار آستين خطاب ميكنيد
مگر جناب مارشال فهيم وقانوني بدون مشوره با استاد رباني محقق دوستم وكاظمي براي آوردند كرزي برسر قدرت تلاش نكردند؟
مگر جناب مارشال قدرت را دو دسته براي كرزي تسليم نكرد؟ اماكرزي برعكس نزد امريكاشكايت كرد وگفت دشمن صلح طالب ها
نيستند وطالب ها مردمان خيلي خوب هستند دشمن صلح جبهه شمال يعني اكثرآ سران شمارا خطاب كرد ودرمدت ١٤ سال از حكومتش تعداد كثيراز سران شمارا بقتل رساند كه در طول جنگ جهاد ومقاومت نشده بود .
مگر قانوني هميشه از كرزي به عنوان پيام آور صلح در افغانستان ياد آوري نميكرد ؟
مگر همين قانوني بعد از حكومت كرزي در دور اول از كانديداتوري عبدالله در انتخابات ١٣٨٨رسمآ حمايت نكرد ؟

مگر فهيم وقانوني در دور دوم كانديداتوري داكتر عبدالله در ١٣٩٣رسمآاز عبدالله حمايت نكردند؟
مگر اكثريت مطلق تاجك ها در افغانستان بانك اصلي رآي عبدالله نشدند ؟
چي مشكل داشتيد كه نتوانستيد حكومت را بعد از سرنگوني طالبان در اخير سال ٢٠٠١ حفظ كنيد
آيا شما خرد سياسي در جهت تجربه حكومت كردند را نداشتيد ويا اينكه جرآت زعيم شدند مملكت را نداريد ؟
با تمام استبداد هاي قبيله پشتون در طول ٢٠٠ سال الي اخير سقوط طالبان تمام قضاياي استبداد گرايانه سياسي اين قوم را درك كرديد ولي باز هم شعور سياسي شما بيدارنشد
با آنكه تاجكها از ديد واقعيت نسبت به ديگر اقوام اكثريت هستند
علاوتآ داراي فرهنگ بزرگ وقدامت تاريخي كهن بودند .
وصدها سلاطين از متن شما برخواست وهزارها سال با فرهنگ وتمدن كهن حاكميت داشتند،
سر را به گريبان تان ببريد قدرت وامكانات خود را درك كنيد.
اگر شما از قدرت نفوس خويش با خبر ميبوديد هيچ وقت كرزي غني و ديگر پشتون امروزبالاي شما حاكميت نميكرد
بخدا هيچ زيبنده نيست به شما كه برويد معاون اول يك پشتون شويد .
معاونيت كردند شما را در انزواي سياسي قرار ميدهد چون قبيله پشتون يگانه رقيب سياسي شما را ميداند .
وحراس هم ازناحيه شما دارند با خنده هاي كشمشي ونشان دادند باغ سرخ سبزشمارا در درياي گنگا غرق خواهد كرد.

علي سجادي

>>>   Arianfar
اگر اشرف غنی و اتمر کماکان به انحصار گرایی در دولتداری ادامه بدهند، کشور بیگمان به سوی فاجعه برگشت ناپذیر پیش خواهد رفت. برای جلوگیری از انحصارگرایی در مدیریت باید هر چه سریعتر قانون اساسی و ساختار نظام اصلاح گردد.
در قانون اساسی کنونی رییس جمهور صلاحیت های فرعونی دارد و هیچگونه مکانیسم های باز دارنده و مهار خودسری و لگام گسیختگی وجود ندارد و رییس جمهور در برابر هیچ مرجعی پاسخگو نیست

>>>   قراردادی های فرماندهی پولیس بادغیس، حین فروش گوشت سگ بجای گوشت گوسفند بالفعل دستگیر شدند .
فرمانده پولیس بادغیس گفته است که فرد قراردادی که مسئولیت رساندن گوشت به کارمندان و سربازان پولیس این ولایت را داشته است، بازداشت گردیده و تحقیقات از او جریان دارد.
گفته می شود که پولیس بادغیس از سالها بدین سو از همین قراردادی گوشت به دست می آورد
قایم به رسانه‌ها گفته است:" سرباز خون خود را می‌دهد. جان خود را می‌دهد. هر کسی که پشت این قضیه باشد مطابق به قانون مجازات می‌شود. در این کشور قانون است و در همی ده سال گذشته هیچ کسی صدای خود را در این مورد بلند نکرده است."

>>>   Salamat
دروقت حکومت کرزی دندی عوری ودندی شهابالدین توسط گلاب منگل رسمند به طالبان تسلیم داده شد که امروز تعلیمکاهی طالبان بخاطر ارام توسط جنرال های پاکستانی تعلیم داده میشود. مطابق به قانون اساسی این یکنوعه تجزیه خاک افلانستان است کسانیکه در این کار دست داشتند خاین ملی هستند باید محاکمه شوند. اگر بگوی که ما حکومت فدرالی میخواهیم فوراند آنرا به خیانت ملی متهم مینما یند .این را میگویند یک بام و دو هوا.

>>>   من از علی سجادی گله دارم!
تو فکر میکنی با این جنگ سالاران غاصب مشکل حل میشود ؟؟؟

>>>   عمر راوی
فردا در تخار همایش بزرگی برای پاسداری از هویت برگزار می شود. باز صدای رسای داکتر پدرام است و سرود بلند آزادی. زیر صدها فشار رنگا رنگ، مردی استوار ایستاده است و عدالت را فریاد میکند. ایکاش در کنارش بایستیم و تنهایش نگذاریم. پدرام امروز یگانه سیاستمدار مطرح تاجیک است که در خط اول دفاع از نام و ننگ تاجیکان قرار دارد. عمرش دراز ، مبارزه اش پیروز باد.

>>>   نقض قانون در وزارت امور خارجه
آقای ضرار اجمد مقبل زمانی که وزیر امور خارجه بود، مقرره ای را به تصویب شورای وزیران رساند که افراد منفک شده ، از وزارت امور خارجه، دوباره مقرر نشوند. این کار برای دیپلوماتانی بود که بعد از ختم وظیفه در خارج، پناهنده سیاسی نشوند. در این اواخر، مقرری هایی از جمله منفک شده ها صورت گرفته است، در حالی که صد ها تن از کارمندان وزارت خارجه در انتظار وظیفه به سر می برندکه می توان از دکتور محب الله سپین غر، دکتور لطیف بهاند، دکتور فرامرز تمنا، سید جاوید هاشمی، امان الله رستاقی، شهاب غوریريال سلطان اجمد بهین، خالد ذکریا و دیپران که همه مستحق چوکی سفارت اند نام بر. اما ارگ ووزارت خارجه کسانی را در دوران وظیفه قبلی بعد از ختم وظیفه به وزارت خارجه نیامدند و به خارج کشور رفتند و پناهندگی سیاسی پرفتند ، اینک بعد از تکمیل اسناد به کابل آمدند به حیث سفیر مقرر کرده است. در اینجا به طور مثال سه نتن را که در وزارت خارجه به نام دیپلوماتان فراری معروف هستند. 1- عبد القیوم ملکزاد از ولایت فاریاب ، سابق دیپلومات در ترکیه ، بعدا پناهنده در کانادا- محمد محق سابق سکرتر در مصر ، بعدا پناهنده در کانادا. 3- حکیم خان عطارد سابق مستشار در واشنگتن بعدا پناهنده در در امریکا. گفته میشود که ملکزاد در بگله دیش سفیر شده است. حکیم خان عطارد در کوریاو محمد محق در کدام کشور عربی. این مقرری ها همه کارمندان عالیرتبه وزارت خارجه را پریشان ساخته است. از همین سبب کار وجود ندارد. داکتر سپین غر 8 سال منتظر است و داکتر فرامرز تمنابیشتر از آن . با وجودی که مستحقتر و لایقتر از سه نفر نام برده اند و دارای تحصیلات عالیتر.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است