افتتاح دهلیز تجارت هوایی بین افغانستان و ترکیه
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۵    ۱۳۹۷/۳/۲ کد خبر: 151300 منبع: پرینت

دهلیز تجارت هوایی بین افغانستان و ترکیه افتتاح شد. افغانستان با ترکیه مرز خاکی و آبی ندارند، هدف این است که با افتتاح این دهلیز سطح مبادلات تجاری بین دو کشور افزایش یابد.

همایون رسا وزیر تجارت و صنایع افغانستان در مراسم افتتاح دهلیز هوایی بین ترکیه و افغانستان گفت برای نخستین بار ۱۵ تن از تولیدات افغانی که شامل قالین و میوه خشک است، از طریق دهلیز هوایی به ترکیه صادر می شود.

رسا افزود: «باید یادآور شوم که اقلام صادراتی افغانستان به ترکیه متنوع است که شامل گلیم، قالین، میوه خشک، نباتات طبی و تولیدات صنایع دستی است. نیاز است تا برای افزایش صادرات راه های بدیل تجارت مانند ابتکار امروزی را روی دست گیریم.»

اوزان ارطغرل، سفیر ترکیه در افغانستان گفت فرصت‌های زیادی در عرصه تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور وجود دارد. او افزود که یک ماه پیش سرمایه داران ترکی در عرصه‌های ساختمانی، انرژی و انجنیری در سفری به افغانستان علاقمندی شان را نسبت به سرمایه گذاری در این کشور ابراز کردند.

براساس اظهارات مقام‌ها در وزارت تجارت، شهر ازمیر ترکیه بازار خوبی برای سنگ مرمر افغانستان است. این امیدواری وجود دارد که افغانستان با صادر کردن سنگ مرمر به ترکیه بازار جدیدی برای این قلم صادراتی خود پیدا کند.

چرم افغانستان نیز خریداران زیادی در ترکیه دارد و قرار است بعد از این یکی از اقلام صادراتی افغانستان به ترکیه باشد. وزیر تجارت افغانستان گفت که قرار است توافقنامه‌ای بین افغانستان، ایران و ترکیه امضا شود که با امضای آن تجارت بین افغانستان و ترکیه بیشتر رشد خواهد کرد.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترکیه
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   اين حكومت مال زن كسي نيست كه از لبنان و لندن انرا اورده باشد
هيچگاه استعفا ندهيد و هيچگاه اخراج را قبول نكنيد
تاریخ گواه شجاعت شما خواهد بود!

معاذالله دولتی معاون کمیسیون مستقل انتخابات:
پس از مخالفت با روند ستیکر در کاپی تذکره کاغذی رییس جمهور بالایم پافشار وارد میکند که از کمیسیون انتخابات استعفا بدهیم.
این مردانگی شمارا می ستایم تاحال هیچ یکی از مقامات در عین انجام وظیفه چنین پرده برداری نکرده است، ایستادگی شما در تاریخ گذشته افغانستان بی سابقه است.

>>>   غني ،خليل زاد ،احدي از ديموكراسي غرب پيام تقلب و قوم گراي و نفاق افگني ااوردن .
شرم بادا همايت گرانش ان راكع بودي

>>>   Motaref
بی‌بی‌سی:
«مواد خوراکی و دیگر موارد مورد نیاز پولیس افغانستان توسط "اداره‌ی تدارکات ملی افغانستان" با شرکت‌ها قرارداد می‌شود. این اداره توسط شخص رییس‌جمهوری افغانستان رهبری می‌شود.»
پس نان سربازان پولیس را کی دزدی می‌کند؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است