حکمتیار از آمریکا تمویل می شود
صحبت های حکمتیار علیه آمریکا ظاهری است و در واقع این حزب از همان کشور تمویل می شود. اینها فکر می کنند که مردم افغانستان گوسفند هستند. مردم افغانستان همه می دانند که شما امروز از کجا تمویل می شوید 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۴۹    ۱۳۹۷/۲/۱۷ کد خبر: 150741 منبع: پرینت

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی این روز ها هم به میخ می زند و هم به نعل. هم از حکومت انتقاد می کند و هم مخالفان سیاسی حکومت را مورد حمله های سیاسی قرار می دهد اما در عوض عملیات انتحاری را در افغانستان استشهادی قلمداد می کند و در برابر این گفته ها هم حکومت آرام نشسته می نگرد و هم مخالفان سیاسی فقط نظاره گرند. در واقع سیاست های آمریکایی را تعقیب می کند که هم از دولت جناب غنی رضایت ندارند و هم به مخالفان سیاسی این دولت اعتماد نمی کنند.
حکمتیار در سخنرانی اش در خوست گفته بود که برخی از نخبه های سیاسی و رهبرانی که در برابر آمریکا جنگیده اند در حکومت مشارکت کمتری دارند. حکمتیار با اشاره به مولوی سراج الدین حقانی رهبر شبکه حقانی گفته است که او از قوم زدران در پکتیا است و به همین دلیل مشارکت قوم زدران در حکومت بسیار کم است و در عین زمان گفته است باید این مشارکت بیشتر از برخی ولایت ها مانند بامیان، دایکندی و پنجشیر باشد. از طرفی دیگر آقای حکمتیار چنین موضع گیری هایی هم پیش از این داشته است و در برابر برخی از ولایت ها و جریان های سیاسی دیگر در افغانستان و باز هم تاکید کرده است که بر جزایر اقتدار و قدرت سیاسی در افغانستان باید پایان بخشیده شود. از سوی دیگر آقای حکمتیار گفته است که تازمانیکه قومگرایی و برتری قومی به اقلیت نرسد تامین صلح با دشواری های زیادی روبرو خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، فهیم فطرت آگاه سیاسی در برنامه «مثبت و منفی» گفت: از آغاز ورود حکمتیار به کابل و ظهورش در لغمان متاسفانه در کنار اینکه همیشه سخنانی متناقض را داشته، ادبیات نفرت پخش می کند و مردم افغانستان را تقسیم بندی می کند. صحبت های حکمتیار در خوست بیانگر این بود که اصلا باور به وحدت و یکپارچگی و اتحاد مردم افغانستان نیست و همیشه تلاش می کند تا با پخش ادبیات نفرت مردم افغانستان را از هم جدا بسازد و خودش بالای مردم حاکمیت کند.

وی، سخنان حکمتیار را سراسر تناقض عنوان کرده و بیان داشت: حکمتیار چند چیز را در سخنان خود بسیار متناقض عنوان کرده است. یکی از بخش های صحبت های حکمتیار این بود که مردم زدران به خاطر اینکه حقانی از قوم زدران است و وی را مجاهد خوانده است به این دلیل آمریکایی ها و دولت افغادنستان در قسمت انکشاف و توسعه لوی پکتیا کاری نمی کنند. در حالیکه حقانی رهبر یکی از گروه های تروریستی می باشد. حکمتیار از زمانی که به کابل آمده است نشان داده است حرف هایی که به طور مثال امروز می زند فردایش به آن اعتقاد ندارد. حرف امروز حکمتیار در حمایت از شبکه حقانی است و فراموش هم نکنیم که قبلا حکمتیار از داعش هم حمایت کرده است.

این آگاه سیاسی، ادامه داد: وجوه مشترک حکمتیار با حقانی ابتدا به عنوان مذهبیون افراطی شروع می شود. بعد منبع تمویل آنها هم شاید واحد باشد. در کنار آن در قتل و کشتار مردم افغانستان هم حقانی و هم حکمتیار در یک و نیم دهه پسین دست داشته است. بحث مهم تر هم هم تبار بودن شان است.

فطرت، معتقد است سخنان حکمتیار باعث تفرقه افکنی می شود و بیان داشت: در این شکی نیست که سیاسیون همیشه تلاش می کنند که قوم، زبان، سمت، نژاد به عنوان ابزاری برای سیاست سیاستگران باشد. حکمتیار با توجه به همان سیاست های ایدولوژیکی که دارد قومی و رادیکال رفتار می کند و همیشه سعی می کند که کسانی که خیلی همسو و همفکر هستند آنها را پیدا کند و کل تلاشش این بوده است که در کل تاریخ سیاسی اش در بین اقوام افغانستان بین تفرقه ایجاد کند و با این تفرقه یک بخشی از مردم افغانستان را با خود همراه کند. در چنین شرایطی که اینگونه در این حکومت شکاف های قومی در میان مردم بوجود آمده است، به جای اینکه حکمتیار به عنوان بزرگ ِبخشی از مردم افغانستان بیاید ادبیاتی را مطرح کند که یکپارچگی بوجود بیاید می آید و می گوید که حق قوم بزرگ زدران را دایکندی و بامیان گرفته است. می خواهد روحیه مردم را تحریک کند و خود از آن سود ببرد.

وی، در خصوص اینکه چرا حکمتیار اصرار به برگزاری انتخابات توسط این کمیسیون کنونی دارد می گوید: حکمتیار اگر امروز می آید می گوید همین کمیسیونی که توانایی برگزاری یک نشست خبری را ندارد انتخابات را برگزار کند هدف هایی دارد. گفته می شود که حکمتیار و اشرف غنی سعی دارند در یک ایتلاف باشند و انتخابات را به دست بگیرند. حکمتیار سعی می کند بتواند نامزد حزب اسلامی را توسط این کمیسیون که قومی است به پیروزی برساند.

فطرت ادامه داد: اینکه چرا گلبدین حکمتیار می آید می گوید این کمیسیون انتخابات می تواند انتخابات را برگزار کند و به اصلاحات نیاز ندارد مشخص نیست که بر چه مبنا این حرف را می زند در حالیکه مردم، احزاب سیاسی، نهادهای بین المللی و حتی خود کمیسیون می گوید که ما توانایی برگزاری انتخابات را نداریم. باید گفت راهی که حکمتیار در آن روان است راه به ترکستان است. ما مردم افغانستان نه اجازه می دهیم که این کمیسیون انتخابات برگزار کند و نه این توان را دارد. در نشست قندهار هم دیدیم که اکثر احزاب و جریان های بزرگ سیاسی افغانستان خواستار لغو کمیسیون انتخابات شده اند.

این آگاه سیاسی، معتقد است صحبت های حکمتیار علیه آمریکا ظاهری است و در واقع این حزب از همان کشور تمویل می شود و افزود: متاسفانه در افغانستان کسانی می آیند خود را اهل قدرت می دانند که هنوز هم جنگ نیابتی خارجی ها را در افغانستان به پیش می برند. کسانی هستند که تمام آب و نان شان از بودجه حارجی ها است اما در ظاهر علیه آنها حرف می زنند. اینها فکر می کنند که مردم افغانستان گوسفند هستند. مردم افغانستان همه می دانند که شما امروز از کجا تمویل می شوید و کجا بوده اید و از کجا آمده اید و از کجا نان می خورید. باید گفت که بازی با افکار عامه گزینه ای کلیشه ای شده ست و مردم افغانستان دیگر هشیار و آگاه شده اند و همه را می دانند. باید گفت اهل قدرت کسانی در افغانستان هستند که دست شان به خون مردم آغشته نباشد، اهل قدرت کسانی هستند که حملات انتحاری را در افغانستان توجیه نکرده باشند. اهل قدرت کسانی هستند که خانواده برمکی را نکشته باشند. اهل قدرت کسانی هستند که نسل حوان افغانستان به آن باور داشته باشند و تاریخ در برابرشان یک قضاوت خوب کرده باشد نه افرادی مانند حکمتیار.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فهیم فطرت
حکمتیار
نظرات بینندگان:

>>>   راکتیار توسط آی اس آی و سی آی ای به افغانستان اعزام شده است تا در بین اقوام جنگ و نفاق ایجاد کند و افکار داعش را در افغانستان پخش کند.

>>>   اهل قدرت گروهای شر وفساد مانند شورای نطار جمعیت نا اسلامی وحدت نا اسلامی سیاف مفتی ناتو جنبش ضید ملی نا اسلامی بوده که همه دار ونه دار این کشور ومردم را چورکردند وبرای خود وفامیل خود ثروت اندوذی کردند این همه شبکه های تلویزون ازکی واز کجا شد فهم فطرت نه میدانند زیرا درتب قومیت میسوزد
گیلانی

>>>   استاد سیاف گفت:
گلبیدین مریض است

>>>   دقیق که جکمتیار دیگر برای مردم افغانستان کار نمی کند و برای تفریقه و برتری خواهی فاشیسم کار می کند .
زره

>>>   یعنی فکر میکنی که گلبدین هم عضو آی، اس،آی و هم عضو سی،آی،ای است؟
اگر او از دو محل معاش میگیرد، پس باید وزارت مالیه را در جریان بگذارد و از هردو معاش اش به دولت مالیه بدهد.

>>>   تقريبا تماما أفغانستان بوليس ، اردوى مولى ، بارلمان ودولت مزدور را امريكا كمك مينمايد و معاش خودت هم شايد از طرف امريكايى ها برايت برداخت شود . جرا تنها كلبدين را ذكر كردى ؟

>>>   من فکر کنم آقای فهیم فطرت گپ. های تان همه تکراری و. کدام سخن نو در جملات تان پیدا نکردم امید همه مردم افغانستان چه از برادران پشتون و تاجک ویا هزاره و ازبک همه در صوفوف پایدار بایستند ودیگر نگزارند کسانیکه بنام سیاسیون ویا جامعه مدنی ویا دروغگویان مبصرین سیاسی که فقط در گفتار شان سخن های زهراگین وتفرقه نهفته است بدور افگنده شود و حق وعدالت را به اساس دین الهی تهداب گزاری کنند.
عبدالله ریحان

>>>   یک رهبر اوغان را برایم مثال بده که غلام کدام کشور خارجی نبوده باشد؟اوغانهای بیچاره هرکه به قدرت رسید را بابا صدا کردند و نواسه آن رهبر گذشته از هویتش شدند

>>>   نظریات اقای فطرت در مورد گلبدین....کشور های بیگانه کاملن درست و یک واقعیت است گلبدین هنوز ازاد و مستقل و خود اراده نشده بدستور ای اس ای پاکستان در حرکت است و طبق هدایت و نطر ای اس ای در هر مجالس و محافل اش سخنان چرکین و دروغین اش بوی نفاق و تفرقه در ان واضح نمایان است کجا شده اسلحه جنگی و نفرات جنگی گلبدین که پوف وتقاق میزد در حایکهنفرات جنگی با سلاح های شان بها طالبان طبق دستور ای اس ای یکجا شد ودر صف طالبان ترورست مصروف جنایت و خیانت هستند گلبدین گرگ پیر را ای اس ای بکشور ما برگشتانده چون در مسایل جنگی دیگر برای ای اس ای کار کرده نمیتواند انرابکابل فرستاد تا خرچ و مصارف انرا بدوش همین مردمی که سالها گلبدین به انها خیانت و جنایت را انجام داده انداخته واز این جاسوس سابقه دار شان بشکلی دیگری نفاق افگنی بین و رهنمایی و همکاری با ترورستان و حمله های انتحاری در داخل پایتخت کشور ما استفاد کند که تا حال خوب وظیفه اش را انجام داده از روزیکه گلبدین ....وارد شهر کابل ساخته شده چندین حملات انتحاری و ترورستی در جاهای اساس و تحت پوشش امنیتی و مساجد برادران اهل تشیع به همکاری قصاب کابل توسط ترورستان فرستاده شده ای اس ای صورت گرفته و انجام شده که قبلن ترورستان به ان مناطق دسترسی نداشتند و با امدن گلبدین به انجا ها دست پیدا کردند و جنایت افریدند.

>>>   آقای فهیم فطرت!
اینکه کدام "کشف" جدید نیست. از سالهای 1340 همه روشنفکرانی که کمی هغز در سر داشتند درک میکردند که اخوان و افراطیهای اسلامی از قبیل ربانی، سیاف ، حکمتیار، مسعود و ده ها .. و سگور دیگر دیگر جیره خواران و کاسه لیسان و مزد بگیران امپریالیسم امریکا و سی آی ای هستند! تیزاب پاشی بر روی زنان کشتن عبدالرحمن در لغمان و کشتن سیدال در پوهنتون و صدها جنایت آن زمان کار همین خاینین و جنایتکاران بود که بالاخره به مجاهدین کاسه لیس پاکستان هم تبدیل شدند و کشور ما را با خاک یکسان کردند!!
لطفا این بخش نوشته Mark Jems را که در کتاب Golden Yellow رقم گردیده است بخوانید:

"...حکومت پاکستان بود که در ماه اسد سال 1354 هجری شمسی شورشهای مسلحانه از طرف عده یی از اخوانی ها در پنجشیر، لغمان، پکتیا و بدخشان به راه انداخته شد که داوود خان را از خواب غفلت بیدار نمود در نتیجه همین شورشها تعداد زیادی از اخوانی ها توسط حکومت داوود خان دستگیر گردید که رهبران اخوانی را نیز بیشتر از پیش به ای اس آی پاکستان متکی ساخت.
این رابطه گیری ها و پیوند های خاص سیاسی جوانان مسلمان با آمریکا و پاکستان قبل از کودتای 26 سرطان 1352 خورشیدی نیز صورت گرفته بود چنانکه سند رسمی یی از آرشیف امنیت ملی ایالات متحده آمریکا بدست آمده که از سوی نیومن سفیر آمریکا در زمان حکومت ظاهر شاه در کابل بصورت تلگرام عنوانی وزارت امور خارجه ی آن کشور فرستاده شده است. سفیر آمریکا که نماینده جوانان مسلمان را که در سفارت ملاقات کرده بنام معراج الدین ذاهب نامیده و اظهار داشته که وی در اولین ملاقات اش طالب کمک مالی از سفارت آمریکا شده است .
ترجمه ء نامه فوق الذکر سفارت آمریکا در زمان ظاهر شاه در کابل :
در ملاقات که میان کارمند سفارت و معراج الدین ذاهب رهبر بیست دو ساله جمعیت جوانان مسلمان و محصل دانشگاه کابل صورت گرفته است. مطالب مندرج این نامه عمدتا زندگی نامه است زیرا تماس و گفت گویی که با سفارت صورت گرفته غیر معمول بوده است.
در سند سفارت امریکا :
زندگی نامه معراج الدین ذاهب ولد غلام فاروق متولد سال 1949 میلادی محل تولد ولایت لغمان دارای دو برادر بوده وی فارغ‌التحصیل لیسه عالی حبیبیه کابل میباشد تحصیلات عالی نیمه تمام در انستیتوت تکنولوژی پولیتخنیک کابل وی ادعا دارد که در حادثه ضد مارکسیستی در ماه خزان سال 1971 میلادی در ولایت لغمان نقش داشته و توانسته است یک نفر چپی را به قتل برساند اولین تلفن معراج الدین که در ماه جنوری 1972 صورت گرفت تقاضا بعمل آورد تا مرا از طرف شام در یکی از روز ها بصورت تنهایی و در خارج از عمارت سفارت ملاقات نماید. او خودش را یگانه رهبر جمعیت جوانان مسلمان معرفی نموده و افزود که موضوعات مهمی دارد که میخواهد آنرا با من مطرح کند… نیومن سفیر آمریکا. محل امضا "

>>>   نه با با دروغ است چطور امکان دارد که یک اخوانی اصیل ومجاهد نستوه وسر به کف ورهرو راه اسلام وجهاد وپاسدار خون ملیونها شهید وتحریکی اصیل وبنیان گذار جهاد ومبارزه واستعمار ستیز و...!!! یک شخص مواصف با این صفات ارزشمند از سوی امریکای ها که دشمن اسلام ومسلمین واشغالگر وبیگانه وتجاوز گر اند تمویل گردد مگر یک چیز امکان دارد که جناب حکمتیار از کافر ها جزیه وغنیمت میگیرند واز ان چپاول ودست برد که خارجی ها مینمایند حصه ای حزب اسلامی را نقدا میگیرند
وشاید منظور دوست مادوران جهاد وزمان پاکستان باشد دران وقت تنها حکمتیار صاحب نه بلکههمه رهبران جهادیچون ربانی وسیاف ومحمدی وخالص وصبغت الله وگیلانی و... همه از ارباب بزرگ سلاح وپول نقد وامکانات میگرفتند اما جناب حکمتیار ۶۵ در صد همه امکانات را تصاحب مینمودند مابقی ده ویا دوازده تنظیم دیگر ۳۵ در صد متباقی را خوب این شصت وپنج درصد سلاح ومهمات وپول نقد را چه میکرد ؟ معلوم است که ای اس ای بنام حکمتیار میگرفت واردوی خود را تجهیز مینمود وبه عوض سلاح های کهنه وفرسوده ای اردوی خودرا به مجاهدین میداد این جریان حتی در حکومت موقت وزمان کرزی هم ادامه داشت هزار ها مکتب خیالی وبودیجه ای معارف از طریق جناب وردک صاحب به جناب حکمتیار وازان طریق به ای اس ای انتقال میگردید وکنون که خود روی صحنه امده اند باز همه ای این امکانات را با مراجع مربوط تقسیم مینمایند سهم جماعت اسلامی واستخبارات نظامی هریک برای شان میرسد
موچی

>>>   حکمتیار یک شخص درجه یک متعصب است

>>>   جنرال رازق، فرمانده پولیس کندهار می‌گوید که زندانیان آزاد شدۀ حزب اسلامی در این ولایت، به طالبان پیوسته اند و سبب ناامنی‌ها در این ولایت شده‌‎اند.

آقای رازق، به روزنامۀ سرخط گفته است که حملۀ انتحاری در ولسوالی دامان این ولایت که سبب جان باختن یازده کودک شد، از سوی ولی محمد، زندانی پیشین این حزب که به تازه‌گی از سوی حکومت از بند آزاد شده است، طرح ریزی شده بود.

فرمانده پولیس کندهار می‌افزاید که یکی از فرماندهان طالبان در ولسوالی ارغستان این ولایت که از سوی نیروهای دولتی بازداشت شده بود، نیز زیر نام زندانی حزب اسلامی آزاد شده است، اما جنرال رازق از این فرمانده نام نمی برد.

>>>   من نمی دانم شما بنام شرم چیزی را میشناسید؟ایا از وجدان خبری ویا بهره ای دارید؟ ایا فکر میکنید وقتی داخل سیاست شدید نقاب هر حیوانی را به رخ بکشید مردم چیزی نمیگویند؟ویا نمی دانند؟ایا فکر میکنید کلید و حقیقت تمام معضلات در جیب شماست؟ایا فکر میکنید که در جفنگ گفتن دهن شما قف کند مردم باور میکنند؟نه نه شما را جنون فاسقیت بحدی مشبوع ساخته که ضمیر وجدان و همه سجایای انسانی را از شما زدوده و باید این طور استدلال وجهت گیری کنید ورنه عقل سلیم ویک وجدان بیدار و یک انسان که حد اقل شمه از انسانیت در وجودش دیده شود اینطور استدلال می کند که کدام تنظیم و یا کدام گروه ویا حزب توانسته از جیب خود این همه فعالیت را کند؟
بیایید شما جمعیتی ها به زور پول کی تا حال ادامه میدهیدبانک دارید ؟نه کدام ماشین چاپ پول دارید؟نه پس معلوم است یا از آمریکا تمویل میشدید و حالا هم یا به مقاصد امریکا یا ایران یا روس ها یا عرب ها یا پاکستان میرقصید چرا مردم را احمق فکر کرده اید.

>>>   شما از طرف کی تمویل میشوید سک برادر شغال همگی تان به این وطن خیانت کردین ومیکنید سمت پرستی نکنید چیز که حقیقت است انرا بگوید تمام تنظیم ها به خون این ملت بازی کرده خاینین ملی

>>>   هوالله
اقای فطرت به گحمان خودات که اقای حکمتیار از امریکا تمویل میشود واز نگاه کحمان کردن خواه درست باشد ویا غلط یک امر مردود هست ونمیدانم که شما درقالب مومنین ومسلیمین گحمان ویا قضاوت میمایید ویا درمحور سیکولار
دوم اینکه از خود چیزی نگفته اید میشود از خود هم بگویید که خودات وهمکران سیکولار شما از موساد تمویل میشوید ویا از را اگر دراین مورد هم یک معلومات اگر ارایه بیدارید خوب خواهد شد
محمد کبیر اندرابی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است