خارجی ها برای اهداف خود افغانستان را خراب می کنند
طالبان هم از همان منبع خارجی ها آب می خورد، داعش هم از همان منبع تمویل می شود و حکومت افغانستان هم که بر مردم حکمرانی می کند هم از همان منبع تغذیه می شود 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۴    ۱۳۹۷/۲/۱۵ کد خبر: 150697 منبع: پرینت

تهدیدات امنیتی در سال 1397 در افغانستان به چه میزان و چقدر خواهد بود؟ تلاش دو جانبه حکومت و مخالفان بر زمینگیر کردن همدیگر و توسعه جغرافیایی حاکمیت خود و رویکرد چند دست حکومت و حامیان بین المللی افغانستان در قبال استراتژی جنگی کشور از مباحثی است که نگرانی های زیادی را در این روزها به دنبال داشته است. حالا واقعا حکومت افغانستان به نیروهای امنیتی کشور چقدر آماده هستند برای روبرو شدن با دشمن از فصل گرما؟ آنچنانی که گفته می شود حکومت افغانستان برنامه ها و یا هم عملیات های زمستانی ای که قرار بود انجام دهد در ولایات مختلف و لانه های امن دهشت افکنان را هدف قرار دهد انجام نداده است. چه بهاری در انتظار نیروهای امنیتی کشور خواهد بود و آیا نیروهای خارجی افزوده شده کمکی خواهد کرد؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpape)، بلقیس روشن عضو مجلس نمایندگان در برنامه «پس از خبر» گفت: خارجی ها و در راس آمریکا که به افغانستان آمدند برای این نیامده اند که عاشق چشم و ابروی مردم افغانستان هستند برای سیاست های خود آمده اند و افغانستان بهترین پایگاه و جا است که می توانند به اهداف خود و رقابت های خود بپردازند.

وی، در خصوص هدف خارجی ها از آمدن به افغانستان می گوید: افغانستان جایی است که منابع بسیار دست نخورده دارد. در اینجا حالا بسیار مساعد است که بهره برداری های خود را کنند. چرا که نوکرهایی را که پرورش داده است چه در زمان جنگ و چه بعد از آن حالا همکاری های لازم را با آنها می کنند. اگر اینها حضورشان برای آرامش در افغانستان می بود یا اینکه برای آزادی زن و دموکراسی و امنیت آوردن برای مردم افغانستان می بود دروغی بیش نبود. مردم افغانستان هم چون از رنج و شکنجه طالبان به تنگ آمده بودند فریب شعار اینها را خوردند و فقط می خواستند زنده بمانند. اما آنها در واقع آمده بودند که پایگاه های خود را در اینجا بسازند. پایگاه هایشان هم دایمی است. آنهایی که در لوی جرگه و بعد از آن شعارهای دروغین می دادند که فقط در شهرهای مهم پایگاه می سازند.

روشن، معتقد است جنگ و صلح به دست آمریکایی ها می باشد و حکومت هم مزدوران اوامر آنها است و گفت: نوکرانی که در ارگ نشسته اند و حکومت می کنند به مردم دروغ می گویند. جنگ ها را مساعد می کنند. طالبان هم از همان منبع خارجی آب می خورد داعش هم از همان منبع تمویل می شود و حکومت افغانستان هم که بر مردم حکمرانی می کند هم از همان منبع تغذیه می شود. نیروهای امنیتی هم که در افغانستان می جنگند و به جبهات جنگ می روند در واقع چوب سوخت حاکمان هستند و قربانیان اصلی این بزم می باشند. خارجی ها هم به این طرف و هم به آن طرف کمک می کنند و برای اهداف خود افغانستان را خراب می کنند. نیروهای امنیتی ما در واقع نمی توانند در مقابل مخالفان بجنگند چرا که تلفات می دهند و تجهیزات به اندازه دشمن در اختیارشان قرار نمی گیرد و اصلا هدف این نیست که آنها بر طالبان و مخالفان غالب شوند.

این نماینده مجلس، آمدن صلح را به دست حکومت و یا شورای صلح نمی داند و می گوید: در این کشور یک تعداد هستند که می خواهند از دل و جان کار کنند و امنیت را برای کشور تامین نمایند اما حکومت هیچ صلاحیتی به آنها نمی دهد یا خانه نشین شان می کند. شورای صلح هم اگر وجود دارد برای این است که هیچ کاری انجام نمی دهد. و وقتی شورای صلح می گوید مذاکرات بین الافغانی را به راه انداخته ام می بینیم که هیچ کدام شان بین الافغانی نیست. گلبدین خود گفته است که من با شورای صلح هیچ سرو کاری نداشته ام. منظورش این است که به من آمریکایی ها اجازه داده است که وارد افغانستان شوم و هرامتیازی که گرفته ام از آنها گرفته ام. کشوری که اشغال شده و ضعیف باشد وابسته است. دیدیم که آمریکا به گلبدین گفت بیا و صلح کن. گلبدین به راحتی آمد. حالا چطور باقی طالبان را نمی تواند به صلح بیاورد. طالبان هم که می گوید ما با حکومت اصلا حرف نمی زنیم و طرف مان آمریکا است.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بلقیس روشن
آمریکا
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   این یگانه زن غیور افغان است که واقیعت ها را بیان می کند. خداوند از گزند دشمن در امان داشته باشید.

>>>   احمدی
به عوض این قدر گلون پاره کردن در رسانه ها ، وظیفه خود را به عنوان نماینده مردم درست انجام دهید شما از وکالت خانه ٫تجارت خانه درست کرده اید . از دست آورد های خود حرف بزنید در طی پنج سال شما به عنوان نماینده مردم در پارلمان چه دست آورد داشته اید . بدون شک چیزی برای باز گو کردن ندارید .شما امریکا را ملامت می‌کنند در حالیکه اگر همین کمک که به دولت افغانستان شده بطور نسبی هم به مصرف می‌رسد حال در شرایط بهتر قرار میداشتیم .
همه پول ها را شما به جیب زدید و حیف میل کردید به ملت بیچاره یک کلینیک خم نساختید .
به اندازه کم کاری و بی برنامه گی در پارلمان و جود دارد که حتی شما بودیجه سالانه خود را به مصرف رسانده نمی توانید .
خواهش کن از مردم افغانستان این است که افراد شایسته را در سمت نماینده گی انتخاب کنند

>>>   اگربازهم درکابل جنگ شودچی خواهدشد ایابازهم تنظیم
های جهادی کابل ویران خواهدکرد

>>>   برای کی این نسخه پژوهشگری را بیان کرده اید شما ....ه دولت جمع شده اید و تمام تان جاسوس. رشوتخور ..... مملکت را برباد نمودید شخصا خود تان کدام روز نیست که دل یک امریکایی را خوش نمیکنید.

>>>   محترمه حال درک کرده که خارجی ها افغانستان را خراب می سازد بیدارشوید که صبح شده یک قرن پیش این تصمیم را داشت اما شما خاینین این زمینه را مساعد ساختین
احساس وطن ندارید
تعبیض نشاد دارید
در مقابل پول برادر تان را میکشید

>>>   حانم روشنباز پیدا شده اید یک سوال از شما دارم از دواج کرده اید یا خیر
من به شما میگویم پشت سیاست مگرد پشت عشق باش که پیر میشوی
فاطمه فراه

>>>   درجرگه فرمایشی کرزی مداری که جهت امضای قرارداد امنیتی با امریکا دائر شده بود، یگانه زن و وکیل مردم فراه خانم بلقیس روشن بود که با شعار در دست ضد آن در جرگه به تنهائی اعتراض کرد.
این زن نه رشوه خور است و نه زمین های مردم را غضب کرده است. به ناحق تبلیغ غلط نکنید.

>>>   خارجی خارجی است ولی قوم برتری باعث خرابی و ویرانی کشور شده است که درج واژه افغان را خوب مطالعه کنید .
زره

>>>   دقیقا همینگونه است
شیما

>>>   باسلام خارجی هاهیچ وقت دلشان به حال مانمیسوزندوفقط به فکرمنافع خودشان هستنداین ماهستیم که بایددلمان به حال خودمان بسوزدوبه فکرهم باشیم دست به دست هم وطن خودرابادوازوجوددشمنان پاک کنیم تاآینده فرزندان ونیل خودمان تامین کنیم

>>>   ما از خارجیهای جنایتکار چه گله کنیم. همه میدانند که امریکاییها انگلیسیها برای دزدی و کشتن ما امده اند. ما اول باید از فاشیستهای قومگرای داخلی گله کنیم که یک کشور دیکتاتوری تکقومی فاشیستی را درست کرده است.

>>>   دزدهای امریکای دزدهای بسیار ماهر هستند و هیچ وقت ارامی را به افغانستان نخواهد اورد بسیاری انتحاریها توسط امریکاییها به کابل اورده میشود.

>>>   همه مشکلات تبفض وقوم پرستی است خود مردم آغازمیکنند.ازهمان فرصت دشمن استفاده کرده وطن راویران میکنند...
یعنی عمل مردم وطن راخراب میکنند..؟
حبیب الله"سالنگی"

>>>   مردم آمریکا ازخون مردم افغانستان تغذیه میشوند در
کشتارها و انتحاری وادمکشیهای افغانستان همه مردم امریکا دست دارد اگرغیر اینست پس چرافغانستان را
ترک نمیکندچرا به بهانه کمک افغانستان رااشغال کرده


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است