پیدا و پنهان یکسال حضور حکمتیار در حکومت
نیت سوء امریکا در قبولاندن حکمتیار و تنی چند از اعضای حزب اسلامی به مردم و مسوولان و نمایندگان شورای ملی در خانه تکانی قریب الوقوع ارگ، رفته رفته عملی می شود 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۵۱    ۱۳۹۷/۲/۱۵ کد خبر: 150692 منبع: پرینت

سال گذشته درست در اواسط ماه تاریخی ثور بود که حکمتیار به ظاهر تسلیم ارگ شد و از مخفیگاه امن 20 ساله ی خود بیرون آمد و در حقیقت، سایه ی خود را بر سر حکومت گستراند و جای پای خود را برای انتخابات آتی و در دست گرفتن عنان اختیار قدرت محکم کرد.

از همه ی خوش باوری ها و ساده انگاری هایی که از هنگام حضور و نزول گلبدین بر خاک کابل و در نشست های خبری پی در پی مقابل دیدگان مردم ملکی درخصوص سر تسلیم وی و حزب اسلامی منستب به خود در برابر 20 سال و اندی تحول و اصلاحات نمادین و فرمالیته ی حکومت پس از طالبان که بگذریم به این اصل می رسیم که...

که قطعا و بلا تردید خواسته ها و مطالبات حکمتیار محدود و مسدود به چند معاش ماهوار از جانب خزانه ی ملی و چند بلند منزل و چندین محافظ و بادیگارد و چند منسب جزیی و چوکی پیشکش و صدقه سری اشرف غنی به اعضای حزب اسلامی نمی شود بلکه خارجی ها و خود وی رویاهای به مراتب بزرگتری را در سر می پرورانند.

گلبدین جزو معدود کسانی بود که بیش از دو دهه ی قبل در برابر خط کشی ها و افاضات خارجی ها اعم از قدرت های منطقه و امریکا برای تسلیم و پذیرش شرایط سر فرود نیاورد و رنج دوری و عزلت نشینی را به جان خرید تا در مناسب ترین زمان ممکن که مردم ملکی و جامعه ی جهانی از حکومت و امنیت و ثبات در افغانستان دست شسته اند؛ رخ بنماید و نقاب از چهره برافکند.

به عبارت دیگر، حکمتیار و حزب اسلامی را می توان جزو بزرگترین و اصلی ترین مهره های مخفی و در عین حال آماده باش و حتی می توان به جرات مدعی شد نیروی ذخیره خارجی ها و دست اندرکاران تبادل قدرت در کابل و همه ی عناصر دخیل در استعمار افغانستان به شمار آورد که برای روز مبادا پروار شده بودند و اینک باید جبران مافات کنند.

گرچه در طی این یک سال از حضور رسمی و علنی دار و دسته ی حزب اسلامی و خود شخص گلدبین حکمتیار، تاکنون جز چند سفر به کشورهای منطقه و نیز اظهارنظرهایی جسته و گریخته در باب مسایل امنیتی و سیاسی کشور، چیز دیگری ندیده و نشنیده ایم اما به مراتب جبهه گرفتن و حملات لفظی و روانی مردم ملکی نسبت به آنان کاهش یافته است.

بنابراین نیت سوء امریکا در قبولاندن و خوراندن حکمتیار و تنی چند از اعضای بلندپایه ی حزب اسلامی به مردم ملکی و مسوولان و نمایندگان شورای ملی در خانه تکانی قریب الوقوع ارگ، رفته رفته عملی شده و می شود؛ چنانچه بارها و پیش از این نیز به یانکی ها ثابت شده بود که افغانستان با هر آنچه بر سرش آمده و آید خو می گیرد و دم برنمی آورد... هیهات!

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکمتیار
آمریکا
نظرات بینندگان:

>>>   خداوند از تو احمد شاه مسعودبازخواست کند ، این بلارابه هلیکوپتر نشاندی ومانند مهمان عزت کده به تخار وقندز وتاجکستان برده برایش پلو چلو کباب دادی ، سرش را زیربالش میکردی تا هم تو آرام میشدی هم مردم !

>>>   چهار شتر درتذکره دوشتر سواری دارند شتر اولی کسی برپشتش سوار نیست این به چی معنی است ؟؟
آیا اورابرای گلو ریزف مانده اند یا کدام مفهوم دیگردارد؟؟

>>>   زنده باد امیر مجاهد حزب اسلامی

>>>   در زمان استادربانی به چی تعداد پاکستانی ها واعراب تذکره توزیع کردید یاد تان هست ؟؟؟؟
اگر یاد شما نیست یاد مردم هست !

>>>   بسیار خوشم که حکمتیار این مارتول برای شکستن شوروای نظار! این مفسدین قرن ۲۱

>>>   نخیر چنین نیست که مردم جنایات و خیانات گلبدین مزدور طلاق شده ای اس ای را قبل از تسلیمی اش فراموش کرده باشد این انسان بی شرم بی غیرت است کسیکه ....باشد دیده درای روسیاه بی غیرت هم است علاوه از انتقعاد های تند زننده مردم به ادرس گلبدین و مظاهرات بر ضد ان در داخل مسجد که میخواست از منبر مسجد که جای پاکان است نه چنین شخص معقد داده و طنفروش ترورست قاتل صد ها انسان مسلمان اینکشور بنفع خود و باند اش از نام اسلام مانند گذشته سوی استفاده کندیک جوان مسلمان نماز خوان حاضر در مسجد که گلبدین بر منبر برامد و تبلغات خاینانه اش را اغاز کرد با دو کفش خود فورن بدهن مردار گلبدین کوبید و صدا میزد که جای تو خبیث خاین قاتل وطنفروش بالای منبر مسجد نیست نیست اما کجاست شرم و غیرت که شرم کند مردم دیگری را چه میکنید که بر علیه این خاین بودند و هستند اکثر طرفداران خودش از ان بریده و جدا شده باند گلبدین خاین به چندین پارچه تقسیم شده خیز و جست گلبدین از قدرت ان در بین مردم نیست بلکه بخاطر ترس ان است میخواهد که کلان نمایی کند در هر بار بد اش رفته از تفنگ خالی هم تفنگدار ترس دارد و هم کسانی که خبر ندارد که تفنگ خالیست حتی پوچک هم با خود ندارد.

>>>   اخیراً دولت امریکا اعلان کرده است که نیرو های امریکایی و نیرو های افغانی که در مقابل طالبان و داعش میجنگند مجاهدان هستند.
بدین منظور به قوماندان عمومی نیرو های ناتو در افغانستان،لقب مجاهد بزرگ داده شده است.
بدینصورت منبعد دیوید پتروس در جلسه شورای مجاهدین در ارگ و همچنان در باد بود از روز شهدا در هژده سنبله اشتراک میکند و راجع به شهادت نیرو های مسلح امریکایی و افغان در طی هژده سال گذشته بیانیه میدهد و به روی شهدا اتعاف دعا میکند و چند عکس از شهدای ناتو نیز در پهلوی عکس های احمد شاه مسعود و استاد ربانی و جنرال داود و غیره شهدا در مراسم یکجا نصب میشود.
بنأ رسول سیاف حالا یک رقیب در محفل لزرگداشت از شهدا پیدا کرده است که نامش دیوید پتروی است.
ببینیم کدام شان خوب بیانیه میدهد.

>>>   ایشان به نام اسلام چه جنایت های را مرتکب شدند امروز یا فردا ما شاهد زوال این شخص خواهیم بود با آمدن شان هیچ کدام تغییر در روند صلح و آمدن امنیت ایجاد نشد حضور شان در دولت فعلی سمبولیک شده هر کاری که از سوی دولت صورت می‌گیرد آبشان نقشی ندارند .

>>>   گلچین دوزخ نصیبت میشود
هم به دنیا هم به عقبی ....

>>>   افزایش ترور وحشت اختتاف دزدی جنایت قتل و نفاق

>>>   به فکر ناقص مه همی شتراولی که بدون بار وخالی درحرکت است یعنی فرد اول درافغانستان بی مسئولیت است هرچه دلش خواست همان میکند هیچ مرجعی نمیتواند مسئولیت یاباری رابدوش او بگذرد
ر

>>>   گلبیدین به مجنون تبدیل شده ببین چی میگه:
گلبدین معتقد است که داعشیان شکست خورده در عراق و سوریه از ایران وارد خاک افغانستان میشوند.
ایرانی که هزاران کشته درمقابل داغش داده حالا داغشی شد؟؟؟
( صوفی . ک )

>>>   همیشه دشمنان حزب اسلامی در صدد تخریب امیر حزب اسلامی بوده واستندو نمیخواهند جلو چور وچپاول ایشان گرفته شود زیراکه یگانه شخصیکه در مقابل این افراد زورگو وغاصب مقابله خواهد نمود جناب حکمتیار میباشد
عبدالله از کابل وقوم تاجک

>>>   کابل را خو شوروای مردار از کوه تلویزیون خراب کرد شرق کابل جنوب وغرب کابل همه ازدست شوروای مردار تخریب وقتل گردید

>>>   به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، محمد ظریف، وزیر امور خارجه در صحن علنی در پاسخ به سوال دهمرده، نماینده زابل و زهک درباره کاهش 98 درصدی آب برای آبیاری مزارع کشاورزی سیستان گفت: دولت افغانستان باید برای تامین حق آبه ایران از هامون و هریر رود همکاری های لازم را انجام دهد.

وی تاکید کرد: در این رابطه توافق نامه هایی نوشته شده که باید اجرا شود و برای هریر رود نیز یک کارگروه حل مشکلات موجود تعیین شده است.

وزیر امور خارجه یادآور شد: در ماه های اسفند و فروردین وزیر نیرو مامور شد بر اساس توافقنامه ۱۳۵۱ در خصوص حق آب ایران اقدام کند و در این رابطه دو یادداشت اعتراضی به دولت افغانستان ارسال کردیم و سفیر این کشور را به وزارت خارجه دعوت کرده و در خصوص این مسائل با وی مذاکره داشتیم.

ظریف تصریح کرد: اما راه اقدام متقابل در این خصوص باقی مانده و ما اعلام می کنیم اگر افغانستان با ایران همکاری لازم را انجام ندهد؛ ایران ناچار است از تمام همکاری هایی که با این کشور در زمینه های مختلف داشته است به صورت اقدام متقابل صرفنظر کند تا نیازهای به حق ایران در این مسیر برآورده شود.

>>>   گلبیدین گفته بود تا یک امریکائی درافغانستان باشد از پاکستان به افغانستان نمی آیم:
حالا امرکائیهابه مجاهد تبدیل شده اند بهمین سبب گلو هم آمذد:
یک جنرال ارشد امریکایی به نظامیان کشورش در افغانستان لقب "مجاهد" داد.
به گزارش اسپوتنیک، جنرال "رابرت نلر" فرمانده تفنگداران دریایی امریکا در اظهاراتی عجیب مدعی شد نظامیان کشورش که در افغانستان حضور دارند "مجاهدین"» واقعی هستند.
جنرال امریکایی تاکید کرد که ارتش افغانستان و امریکایی‌ها؛ مجاهدین هستند.ما مجاهدین هستیم.

>>>   قوماندان امنیه بدخشان گفت:
السوالی کهستان بدخشان دوباره به تصرف نیروهای حکومتی در آمد، او گفت این عملیات بدون کمک مجاهدین امریکائی صورت گرفت

>>>   برادر محترم نویسنده نمیدانم چیزی های را که نوشته اید از اغراض شخصی تان سرچمه گرفته ویا اینکه از جمله ماهوستان هستی که بدون کدام اسناد کسی را جاسوس وکسی دست نشانده امریکاه ومهره های امریکایی میدانی ،وجدانآ بگو. که خودت وامثال خودت چرا نمیخواهید. افغانستان آرام شود زمانی ربانی را دست نشانده شوروی وپاکستان میدانید وزمانی به سیاف میدوید او وهابی ودست نشانده عربستان می انید و زمانی محقق را جاسوس ایران میدانید ،پس در مجموع در بین این رهبران هیچ آدم درست وجود. ندارد ،حالا بگو پس. این ملت بالای کی اعتماد کند ،غنی میکوید دست نشانده امریکاه است ،کرزی از دست شما دروغگویان نارام بود پس لطف نموده و مر دانه بگوید کی خوب است ؟
البته کفته نمیتوانید ،تو وامثال تو. که در بین مسلمان ها تفرقه ایجاد میکند از جمله کسان هستید که خ اوند شما وامثال شما را در قرآن لعنت کرده .
عبدالله ریحان

>>>   تاجک ها ازبک ها هزاره ها سیاه پوستان افغانستان هستند وبرادران پشتون ما سفید پوستان اند ،
زور بالای زور !
حکومت اگر خیلی قوی است جواب پاکستانی هارا بدهد، چهل سال است که مردم را میکشد همه بنیاد های نظامی اقتصادی سیاسی تعلیمی را ویران ساخته درهرجائیکه دلش خواست تجاوز میکند سیم خار فرش مینماید و آنرا ضمیمه خاک خود میسازد ، اگر دوملیشه اش به نسبت تجاوز بخاک ما کشته شد او درعوض قوماندان سرحدی را ترور میکند ، انجنیران هندی را که برای ساختن پایه هعای برق امده اند اختطاف میکند ،دیپلمات افغانستان را در پشاور ترور میکند ، طیاره وزیر تجارت وصنایع ( محمدی)را توسط راکت سقوط میدهد حتی جنازه اش را نمیدهد ،بطور واضح برای کرزی واشزرف غنی میگوید سیاست خارجی شما باید توسط ما کنترول شود، یخنی شما جز از پالکستان هستید ،درینجا نه غیرت است نه پختون والی است نه یون چیزی میگویدنه هخانمش آرین یون ونه طاقت پاکستانی هارا حرامی میگوید ،
اما بالعکس با هموطنان خود چگونه برخورد میکنند ، بزور بدون رضائیت و.بدون طبی مراحل قانونی هویت شانرا سلب میکنند ، با این کار چقدر خوش هستند واز رادیو ها وتلویزیون ها همه شان ازین کار استقبال میکنند گوئی با این کار همه مشکل افغانستان حل شد !
سفغید پوستان امریکا اگر برسیاه پوستان ظلم کردند درکنارش وطن خودرا هم آباد کردند صاحب پیشرفته ترین صنعت ودست آورد های علمی شدند درجهان مقام اول علمس واقتصادی را دارند،
سپشتون هایا سفید پوستلان ما مکاتب را می بندند همه از خورد وبزرگ مدرسه می خوانند ؛برای زن مقام انسان قایل نیستند
سفید پوستان امریکا هر قدر ظلم که بر سیاه پوستان کردند بالآخره به حقوق مساوی آنها تن دردادند ، سفید پوستان ما هم نباید لکه ننگ برپیشانی خود تا ابد حک کنند که نسل های آینده ازاعمال ناشایست شان شرمسار باشند،

>>>   گلبدین درپس پیری فهمیدکه جهاد فایده ندارد وباید راه
چور ووطن فروشی راپیشه کندتالقمه چرب ومال ومنال بی شمارگیرش بیاید پس جهاد ومجاهد ....نیست

>>>   اگر هویت خواهان متحد باشند هیچ فاشیست نمی تواند هویت خود را بالای دیگران بقبولاند . هویت ننگ -فرهنگ و ناموس است و برای هویت خواهی چهاد دیگر بر پا خواهد شد .
زره

>>>   شاید این ها دربین خودشان تقصیرات را به گردن همدیگر بی اندازند اما پیش مردم همه این ها یک مشت جنایت کار وحشی.ازخود شان راضی.خودخواه بی ادب .غیر از گپ های خودشان به گپ های دیگران ارزش قائل نیستن.خودشان هم میدانند که14 سال این به اسم جهاد چه جنایات را مرتکب شدن غیر از آنها ی که از نزدیکان خودشان است دیگر هیچ کس از این ها دل خوش ندارند.در چهره های این ها هیج وقت حسی آدمیت نبوده سال ها قبل فقط رادیو بی بی سی موقع که اسم ازاین ها میبرد این ها به همان افتخار میکردن زيرشان کاسه میشد با خودشان ميگفتن حتما یک چیزی هستیم .تا روز که نحس ها وجود دارند مردم افغانستان هیچ آب خوش ازگلوشان پاین نمیرود.ازاین ها مردم افغانستان غیر از جنگ خشونت بدبختی جاهلیت خودخواهی .چه یاد میگیرند.تنها چیزی را که این ها یاد دارند نیم متر زبانشان را دراز میکنند میگویند ما جهاد کردیم.توجهاد کردی وظیفه مسلمانی خودت را انجام دادید .حالا برای اینکه جهاد کردین باید مردم رعیت را بکشید برای شان ظلم کنید سرمایه مردم را غارت کردید جنایت که به حق مردم کردید در هیچ زمانی وهيج دوران کسی ندیده بود.
((ملا قادر لغمان)


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است