آمریکا باید پاسخگوی خون های ریخته شده باشد
حملات اخیر ضعف نهادهای امنیتی را نمی رساند بلکه شراکت در این انفجار را می رساند. من بر این عقیده هستم که برخی مسوولان امنیتی در چنین حادثه هایی پول های کلانی به آنها می رسد و در این جنایت شریک هستند 
تاریخ انتشار:   ۲۳:۳۸    ۱۳۹۷/۲/۱۲ کد خبر: 150583 منبع: پرینت

حملات انتحاری در پایتخت، نزدیک به صد شهروند کابل را به کام مرگ و مجروحیت کشاند. از چه طریقی انتحاری ها وارد مناطق سبز امنیتی می شوند؟ چگونه می شود مواد منفجره را در منطقه سبز امنیتی کابل انفجار داد؟ چه کسی در پشت این ماجرا قرار دارد؟

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، احمد سعیدی، آگاه مسایل سیاسی در برنامه «راه حل» گفت: عامل این جنایت ها که هر روز در سرزمین ما رخ می دهد، به سه اصل عمده برمی گردد. یک، بی پروایی جامعه جهانی که در راس آن آمریکا قرار دارد. که به خاطر تحکیم صلح و مبارزه با تروریزم به افغانستان آمدند و حکومت افغانستان هم قرار داد امنیتی ننگین بالا بلندی را در در اول حاکمیت خود با آنها امضا کرد. دوم، مداخله زیاد و بی شرمانه همسایه های شرقی و غربی ما در امور افغانستان، بخصوص از جانب پاکستان و عدم جلوگیری از آن و در برخی جاها همکاری با آنها. سه، بی کفایتی و زد و بندهای خاینانه در داخل مهره های نظام به نفع تروریزم، طالبان و جنایتکاران.

وی افزود:اینها همگی یکی پس از دیگری دست به دست هم داده تا مردم بیگناه و مظلوم ما هر روز کشته شوند. این حاکمیت وحدت ملی، بسیار بزدلانه و خاینانه در سرنوشت مردم افغانستان عمل می کند.

سعیدی، آمریکا را مسوول ناامنی های افغانستان می داند و می گوید: ما با آمریکا قرارداد امنیتی داریم، خون هایی که امروز ریخته است، را آمریکا باید پاسخگو باشد چرا که در قرارداد امنیتی مسوول برقراری امنیت در افغانستان شده است. متاسفانه مسوولیت کشور ما را آدمکی به نام اشرف غنی و مترسک دیگری به نام عبدالله دارند. اینها مسوولیت دارند که قرارداد امنیتی را که با آمریکا، امضا کرده اند بگویند که مواد این قرارداد چه شد؟ در ماده شش این قرارداد گفته شده است که وقتی افغانستان مورد تجاوز امنیتی قرار می گیرد، آمریکا مکلفیت پیدا می کند، به دفاع از ارزش ها و معیارهای حقوقی مردم افغانستان، چه مسلحانه و چه غیر مسلحانه بپردازد. این پیمان در کجا است؟ حوادث رخ می دهد مسوولان در کجا هستند؟ آیا ما مردم افغانستان باید به این قناعت کنیم که اشرف غنی پیام تسلیت می دهد؟ من هم می توانم پیام تسلیت بدهم. ما با پیام تسلیت چه کنیم؟ آیا شهیدان ما برمی گردند؟ زخمی های ما خوب می شوند؟ خسارات ما درست می شوند؟

این آگاه سیاسی، حکومت را دست نشانده و گوش به فرمان آمریکا می داند ومی گوید: حکومت های ملی و مردمی که با رای مردم روی کار آمده اند، به کارهای ملی و منافع ملی دست می زنند اما حکومت های مزدور و دست نشانده بیگانگان مانند رهبران حکومت وحدت ملی، از اینها نباید توقعی داشت. چرا که هر دهلی را که بادارانشان می زنند اینها هم می زنند.

وی افزود: حالا آمریکایی ها در مقابل این ناامنی ها مسوول هستند و باید به رهبران حکومت وحدت ملی پاسخگو باشند اما رهبران حکومت وحدت ملی هیچ حرف درشتی به آمریکایی ها نمی زنند. اگر جرات ندارد که به آمریکایی ها چیزی بگویند حداقل بگویند که ما نمی توانیم در مقابل آنها حرف بزنیم و حکومتی دست نشانده و مزدور هستیم تا مردم تکلیف خود را بدانند.

سعیدی، افراد داخلی راشریک در این حادثه می داند و می گوید: امکان بسیار بالایی وجود دارد که نیروهای امنیتی خود در این حادثه دخیل باشند. یک تانکر فاضلاب در محل حادثه می آید و ساعت ها ایستاده است راننده هم ندارد و هیچ کس هم از آن پرسان نمی کند که مسوول این موتر در کجا است و این ماشین به کجا می رود؟ وقتی که تجمع مردم در این ساحه زیاد می شود توسط ریبوت کنترل از راه دور انفجار داده می شود. حالا وقتی که ما امروز با موتر خود از آنجا رد می شویم درده جا بازرسی می شویم. اما از این ماشین کسی نپرسید که این تانکر به کجا می رود و چرا هیچ سرنشینی ندارد. این موضوع فقط ضعف نهادهای امنیتی را نمی رساند بلکه شراکت در این انفجار را می رساند. من بر این عقیده هستم که برخی مسوولان امنیتی در چنین حادثه هایی پول های کلانی از دشمنان مردم افغانستان به آنها می رساند و در این جنایت هولناک شریک هستند.

وی، ادامه داد: صدها جنایتگار دست شان تا به بازو به خون مردم افغانستان آغشته است که در محابس افغانستان به سر می برند اما اشرف غنی امر اعدام آنها را امضا نمی کند. یک تعداد جنایتکاران دیگر در راس رهبری افغانستان، طالبان را برادر خود خطاب می کنند اینها هم خاینان ملی و فروخته شدگانی بیش نیستند. تقبیحی هم که آنها از دورن ارگ می کنند از این انفجارها، رذیلانه و خاینانه است. کاری که خود در آن شریک هستند را تقبیح می کنند؟ بدتر از همه اینکه سخنگوی رییس جمهور با کمال خونسردی می گوید که این حادثه اول نیست ما انتظار حوادث دیگری را هم داریم. اگر این انتظار وجود دارد حتما در آن دست داریدو خبر هم از آن دارید. در این حکومتی شرم و ننگ و شرافت و عزت، مسوولیت، حرمت و ارزش خون انسان ها وجود ندارد روزگار مردمش از این بدتر است.

وی، بر حاکمان افغانستان نفرین فرستاده و گفت: ای کاش شهدای این انفجار از فرزندان اشرف غنی و عبدالله می بود. این کاش زخمی های این انفجار از خانواده آنها می بود و از مردم بی نان و مظلوم ما نمی بود. مردم باید بسیج شوند و راه حلی پیدا کنند و گرنه تا به آخر باید از این وضعیت رنج ببریم. امروز افغانستان به زمینی تبدیل شده است که قبری برای مرده ها نمانده است. در شفاخانه ها جایی نیست و کفنی باقی نمانده است. بدون دسترسی و شراکت این حاکمیت در چنین حادثه هایی، این حادثه ها هرگز انجام نمی شود.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سعیدی
آمریکا
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   امریکا از شیخهای سعودی برای ساخت داعش کمک خواست و پول نفت سعودی را مصرف آن کرد

>>>   جز يك قيام ملى ديكر هيج راهى وجود ندارد .

>>>   سلام آقای احمد سعیدی صاحب!
من با نظر های شما همشریک استم،و با اجازه شما میخواهم یک جند جمله خلاصه بنویسم.
(1)در تاریخ جنگ مسلمان ها و کافرها،یک تجربه ما این است که کافرها مسلمان را با دستی مسلمان از بین می برد،در افغانستان در بین ملیت ها کی ها و چرا نا اتفاقی می اندازد،چرا اعضای گرو های که در افغانستان فعالیت می کند مسلمان استند؟ احداف این شبکه های تروروستی چی است؟
(2)جوابگوی نا امنی 40 ساله افغانستان و دیگر کشور های اسلامی از شروح تا حالا پلان امریکا و یهودغی ها است و دز این دست زیادی از خاینین داخل میباشد. بطور مثال قتل داکتر نجیب،احمدشاه مسعود، استاد ربانی.....
(3) یک سگی که صاحب آن هر روز برایش گوشت بدهد، آن سگ صاحب خود را زرر نمی رساند و طرفداری مالک خود را می کند، در اداراتی دولتی افغانستان این نوع سگ ها را زیاد داریم که تنها برای فایده صاحب خود خدمت می کند نه برای ملت.

>>>   آنهاییکه چیزی را میریزند پاسخگوی آن نیستند!!!!

>>>   امریکا زودتر در کدام عرصه به شما کمک کند؟
اردوی ملی و پولیس ملی تان را تمویل میکند. هفتاد فیصد بودجه عادی و انکشافی تان را تامین میکند. علاوه برآن از طریق بانک جهانی و ملل متحد و انجو ها و بانک آسیایی و سایر ادارات خیریه برایتان کمک میکند.
یک مقدار خون ریخته و ضایع شده، از مردم دعوت کنید که خون اهدا کنند.
باز بخیر چهار پنج ماه دیگر به ماه محرم مانده است، ماه محرم آمد ،باز مردم خون میدهند و شفاخانه ها خون ذخیره میکنند.
اما این مرتبه از خلیلی تا آخرین قطره خون اش را بگیرید که صلح گفته صلح گفته دهن خود را پاره کرد، اما صلح هیچ درک ندارد و هر روز خون های زیادتر میریزد و مردم بیچاره که شکم شان گرسنه است و خون کافی ندارند، مجبور میشوند، باز در ماه محرم خون زیاد تر بدهند.

>>>   با تحریم سرتاسری انتخابات مردم افغانستان به امریکا و جهانیان نارضایتی خود را مقابل سیاست امریکا و شرکا اظهار می کنند. به این وسیله بدون خشونت یک نافرمانی مدنی صورت میگیرد. جهانیان اطلاع پیدا می کنند که مردم افغانستان باین تفاله ای دیموکراسی رضایت ندارند. و دولت های خود را مجبور می سازند که در سیاست شان تغیر نظر نمایند.

>>>   دولت به حمایت غربیها رو به موفقیت در پلانهای ملی مثل انتخابات و تذکره الکترونیکی و ... شده و استخبارات منطقه خصوصاً پاکستان و ایران به حمایت روسیه و چین میخواهند ناامنی را ادامه دهند و خصوصاً رسانه ها را فلج بسازند تا آزادنه به گزارش کارها و پیشرفتهای ملی پرداخته نتوانند و بحث های انتقادی و نشانه گیری دولت ضعیف بر فضای سیاسی کشور حاکم شود ولی امریکا و غربیها آرزو دارد افغانستان را همچنان به الگوی آزادی بیان و حقوق بشر شان در منطقه تبدیل کنند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است