پروژۀ شهرک امارات به بهره‌ برداری سپرده‌ شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۹    ۱۳۹۷/۲/۳ کد خبر: 150217 منبع: پرینت

رییس‌ جمهور در مراسم افتتاح پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان (شهرک امارات) که در قصر چهارچنار ارگ ریاست‌ جمهوری برگزار گردیده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.
ابتدا رییس‌ جمهور با هیات امارات متحدۀ عربی که به منظور اشتراک در مراسم متذکره به کابل آمده‌بود، دیدار نمود.
در این دیدار، هیات امارات متحدۀ عربی گفت که هفتۀ گذشته در یک ورکشاپ به‌خاطر ارزیابی و دریافت فرصت‌های سرمایه‌گذاری در افغانستان بحث‌های همه‌جانبه صورت گرفت و سکتور خصوصی امارات متحدۀ عربی به منظور سرمایه‌گذاری در افغانستان آماده می‌باشد.

در مقابل، رییس‌ جمهور غنی ضمن خوش‌آمدید به هیات متذکره، گفت که حکومت افغانستان تمام سهولت‌ها را به‌خاطر سرمایه‌گذاری در افغانستان فراهم کرده‌است و برعلاوۀ سایر موارد، اولویت ما سرمایه‌گذاری در بخش‌های خانه‌سازی و زراعت است.
سپس، رییس‌جمهور کشور همراه با هیات امارات متحدۀ عربی در مراسم افتتاح پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان(شهرک امارات) اشتراک کرد.

در این مراسم، ابتدا سیدسعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن صحبت کرده، گفت که پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان که به کمک صندوق توسعوی ابوظبی اعمار گردیده است، دارای ۳۳۳۰ باب اپارتمان رهایشی می‌باشد و قراربود در سال ۱۳۹۳ تکمیل و بهره‌برداری سپرده شود، اما به دلیل بعضی مشکلات به تعویق افتاد.
وی افزود که شهرک متذکره دارای سیستم فاضلاب معیاری، سب‌استیشن برق، پیاده‌روها و جاده‌های معیاری، میترهای معیاری آب و برق، آدرس‌های مشخص بلاک‌ها و اپارتمان‌ها، کتابچه‌های صفایی، مدیریت پاسخگو برای حفظ و مراقبت و یک فضای قابل‌قبول برای زندگی می‌باشد.

سپس، السویدی رییس صندوق ابوظبی صحبت کرده، گفت که پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان از بزرگترین پروژه‌های بوده که از سوی صندوق ابوظبی تمویل‌شده و از اینکه این شهرک رهایشی بنام شیخ خلیفه مسمی گردیده است، ابراز امتنان می‌کنم.
وی افزود که حکومت امارات متحدۀ عربی به‌خاطر کمک و همکاری با افغانستان در کنار مردم این کشور باقی خواهد ماند.

بعداً سید سعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن و السویدی رییس صندوق ابوظبی در حضورداشت رییس جمهور غنی، اسناد تسلیم‌دهی پروژۀ رهایشی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان را به جانب افغانستان، به امضا رسانیدند.

متعاقباً رییس‌جمهور غنی ضمن تسلیم‌دهی کلید چندباب اپارتمان شهرک مذکور به مالکین آن، طی صحبتی گفت: امروز در نتیجۀ همکاری نزدیک بین دو کشور برادر امارات متحدۀ عربی و افغانستان، مردم افغانستان تغییر واضح و مشخص را در زندگی شاهد هستند.
رییس‌جمهور غنی ضمن تشکری از صندوق ابوظبی و ابراز تبریکی به‌مالکین شهرک متذکره، افزود که ایجاد مسکن یکی از اهداف حکومت وحدت ملی است و از وزیر شهرسازی و همکاران اش تشکر می‌کنم که با مدیریت بسیار خوب‌شان توانستند پروژه‌های ناتمام را تکمیل نمایند.
وی از شهدای رویداد تروریستی ولایت کندهار که در آن جمعه محمد عبدالله الکعبی سفیر اسبق امارات متحده عربی و شماری از دیپلومات‌های آن کشور شهید گردیدند، یادآوری کرد و برای شهدا مذکور بهشت برین و یکبار دیگر به خانواده‌های شان صبر جمیل آرزو نمود.
محمداشرف غنی تصریح‌کرد: من اقتخار این را داشتم که به نمایندگی از ملت افغانستان به خانه‌های شهدای متذکره بروم و مراتب تسلیت و هم‌دردی خویش را به خانواده‌های آنان ابراز نمایم.
رییس‌جمهور کشور خاطرنشان کرد که با تغییر شرایط اقتصادی و اصلاحاتی که صورت گرفته است، امیدواریم که در آینده بتوانیم سکتور خصوصی امارات را با دولت و سکتور خصوصی افغانستان در یک فضای هم‌کاری قرار دهیم.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شهرک امارات
غنی
کابل
نظرات بینندگان:

>>>   چند هزار باب اپارتمان را به جنایتکاران گل بی دینی تحفه دادید؟

>>>   شهرک امارات توسط بادیگاردها و نزدیکان رئیس جمهور قبلی اقای کرزی خان قبلا چور شده است. خداوند خانین این کشور را تباه و برباد نماید. تشکر از شما داکترصاحب شرف غنی.
بااحترام
باختر زازی

>>>   چند اپارتمان به مستحقین رسیده است؟

>>>   مگرهمین امارات متحده عربی اولین کشوری نبودکه امارت طالبان رابه رسمیت شناخت؟ مگرهمین شیوخ کثیف وسرسپرده نبودندکه حکومت طالبان را تمویل میکردند؟ دادسون های طالبان معروف بود، که تمام آنهارا همین امارات متحده به امارت طالبان هدیه داده بودند؟ اگردولت ماعقل وشعورندارند، ملت آن روز وروزگاررا ازیادنبرده اند، روزگاری که درکابل تاجیکان خودرا پشتون معرفی میکردند.توخود حدیث مفصل بخوان ازاین مجمل.
باکول


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است