کرزی تخته شطرنج را تغییر داد
آمریکایی ها همه را فریب دادند و 17 سال است که ما را می کشند. چرا این جنگ تمام نمی شود؟ من زمانیکه فهمیدم آمریکایی ها از ما استفاده می کنند و ما را فریب می دهند استعفا دادم و صحنه را ترک کردم 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۰    ۱۳۹۷/۱/۲۱ کد خبر: 149598 منبع: پرینت

کرزی: "آمریکا 17 سال است که مشغول کشتن افغان ها است".

مصاحبه جنجال برانگیز کرزی را با تلویزون روسی مطالعه کنید معلوم می گردد که گویی کرزی تازه از خواب بیدار و به یک انقلابی دو آتشه تبدیل شده است که گویی تاریخ زندگی و قدرتش را قطعا فراموش کرده است.

حامد کرزی: "آمریکایی ها همه را فریب دادند و 17 سال است که ما را می کشند. افغانستان را تنها و تنها روس ها کمک کرده می توانند نه آمریکا و نه هم انگلیس".

معلوم می گردد که گویی کرزی تازه از خواب بیدار و به یک انقلابی دو آتشه تبدیل شده است ممکن است ایشان فراموش کرده باشند ... ولی تاریخ هرگز این چند روز پبش را که ایشان به همکاری این سربازان تازه نفس اشغالگر در دشت های ارزگان دیسانت کرده بودند و بعدا به تاج تخت رسانید فراموش نمی کند.

لطفا به یک قسمت مصاحبه ایشان که با تلویزیون روسی NTV (کانال غیر وابسته) انجام داده است توجه کنید؛
کرزی: من به همه این سوال را پی هم می دهم که چرا این هفده سال جنگ ما هنوز با خطر جدی مواجه هستیم؟ چرا این جنگ تمام نمی شود؟ این جنگ و ترور چیست؟ من زمانیکه فهمیدم آمریکایی ها از ما استفاده می کنند و ما را فریب می دهند استعفا دادم و صحنه را ترک کردم.

کرزی افزود: از چهارگوشه کشور نزد من می آمدند و می گفتند که طیارت (هلیکوپتر) های ناشناس به زمین فرو می نشینند که داعش و تجهیزات را با خود دارند با طالبان محلی می شود کاری کرد و صحبتی انجام نمود ولی بیگانه هایی که آمده اند مردم بومی را از خانه و کاشانه شان بیرون کنند و بکشند و این داعشیان تعدادشان به چند هزار می رسد.

خبرنگار: این چه طیارات هستند و از کجا؟

کرزی: این را از آمریکا پرسان کنید زیرا تمام فضای ما در اختیار و کنترل آمریکا است و آنها فضای ما را کنترل می کنند و بدون اجازه آنها هیچ چیزی پرواز نمی کند آنها در افغانستان نیروهای نیابتی و قراردادی دارند که دارای تجهیزات فضایی اند و من تلاش کردم که اینها را از کشور اخراج کنم اما ناکام ماندم اینکه چه کسی می آید و چه کسی می رود خود تصور کنید.

خبرنگار: آمریکایی ها به این باورند که گویا روس ها به طالبان سلاح و مهمات می دهند درحالیکه هیچ سندی هم در این مورد ارایه نمی کنند آیا این واقعیت دارد و نظر شما در این مورد چیست؟

کرزی: این دروغ است و حقیقت ندارد روسیه ما را همواره کمک کرده است حتی زمانیکه نیروهایش به دعوت ببرک کارمل رییس‌ جمهور اسبق به افغانستان حمله کردند درست است که حتی در آن زمان با یکدیگر می‌جنگیدیم اما روسیه به ساخت مدارس و شفاخانه ها در افغانستان اقدام کرده بود. آمریکا اینجا فابریکه تولید تروریزم تولید می کند و علیه شما استفاده کردند و می کنند.

کرزی در ادامه گفت: آمریکایی‌ ها وقتی می گویند که گروه القاعده در نتیجه تهاجم روسیه به وجود آمد این یک دروغ محض است آنها از جنگ استفاده کردند تا القاعده را در کمپ‌ های نظامی پاکستان تقویه کنند آنها می‌ خواستند تنها ابر قدرت باشند و به این هدف رسیدند و این کار را انجام دادند و موفق هم شدند اتحاد جماهیر شوروری سقوط نمود و یکی از دلایلش همین جنگ بود.

کرزی گفت: وقتی آمریکا علیه طالبان اقدام کرد روسیه عملا در این مورد با آمریکایی ها کمک جدی نمود و باور داشت که آمریکا در حقیقت علیه تروریزم مبارزه می کند من در آن وقت ولادیمیر پوتین را گفته بودم که اینجا وضعیت به شکل دیگری جریان دارد ولی پوتین مرا آرام ساخت و گفت: "ما طالبان را نابود می سازیم" و این یک مبارزه دسته جمعی است ولی همان وقت آمریکا همه را فریب داد.

کرزی در ادامه گفت: این چه نوع جنگ و تروریزم است که هر روز سلاح و مهمات طالبان اضافه و اضافه تر می گردد.

وی افزود: "بلی یک تعداد اینها طالبان میانه رو و از همین منطقه هستند که می شود همراه آنها کاری کرد...این طالب های محلی اند که بخاطر دفاع از منطقه خویش علیه آمریکا و داعش مبارزه می کنند کرزی تاکید کرد که ما نمی توانیم بدون کمک روسیه با آنها مقابله کنیم زیرا ما می دانیم که طالبان از جانب پاکستان تقویت می شود و بخشی از این گروه از خارجی‌ ها تشکیل شده است".

کرزی گفت: آمریکا نخست میلیاردها دالر به پاکستان تسلیم نمود و بعد از آن اعلام کرد که هیچ روابط خاصی با پاکستان ندارد. من از آمریکایی ها پرسان کردم که شما چه می کنید؟

خبرنگار روس پرسید: جواب آمریکایی ها چه بود؟

کرزی: هیچ فقط حرف های عمومی و بی ربط و گویا ما بخاطر ثبات در این منطقه حضور داریم.

کرزی به خبرنگار روسی گفت: من کاملا و خیلی عالی درک می کنم که اگر شما روابط جدیدی با پاکستان و افغانستان به وجود آورید دقیقا شما ما را کمک کرده می توانید نه آمریکا و نه انگلیس هرگز نمی توانند افغانستان را کمک کنند.

وی نیز گفت: نه انگلیسی ها که ما آنها را چندبار از کشورمان بیرون انداخته‌ ایم و نه آمریکایی‌ ها که 17 سال است که ما را می کشند نمی توانند به افغانستان کمک کنند بلکه فقط روسیه می تواند. ما آخرین مانع در مقابل تروریست‌ ها هستیم ما بالغ بر یک قرن و نیم است که با آنها به طور مداوم درگیر هستیم و نهایت خسته هم شده ایم.

یادداشت صاحب قلم: کاش این حقایق انکارناپذیر را قبلا در زمان زمامداری خویش افشا می نمودند که نکردند و کاش اکنون به حرف خویش همین اکنون صادق باشد که نیست. کرزی با این نیرنگ خویش که اسمش سیاست تحقیر شده است می خواهد تخته شطرنج را تغییر بدهد و بازی سیاه دیگری را آغاز کند در حالیکه تعفن گند اولی اش هنوز که هنوز است منطقه و جهان را اذیت می کند و پابرجا است حالا بازی دیگری را آغاز کرده است.

اینکه حامد کرزی سخن بر زبان می آورد و سکوت مرگبار را می شکند معلوم است که اهداف سیاه سیاسی دیگری را نیز دنبال می کند.

"به‌ هر رنگ‌ خواهی‌ جـامه‌ میپوش‌
مـن‌ از طـرز خـرامت‌ می‌شنـاسم‌"

برگردان به فارسی: عطا صفوی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
صفوی
کرزی
روسیه
آمریکا
انگلیس
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   کرزی خان بخاطر واپس گرفتن قدرت به سیاه دانه ها پرداخته است. کرزی عامل اصلی جنایات امریکا و حلفای آنست. به کرزی باید گفته شود که آیا تونبودی که در خفا موضوع قومیت را داغ ساختی و زمینه نفاق در کشور مهیا نمودی.آیا تونبودی که وجود جواسیس امریکا یعنی دو تابعته ها قانون مند ساختی و قانون اصلی را زیرپا نمودی. آیا تو نبودی که طالب را برادر خواندی و روحیه طالب قویترساختی تا به کشتار مردم مظلوم افغانستان ادامه دهد.آیا تو نبودی که بخاطر بقای قدرت ات با جناح و با هرکسی جور آمد کردی. افغانستان را به روباه خانه تبدیل نمودی.
به صحبتهای این روباه پیر هیچ باور نکنید این شخص .....ملی است و میخواهد که دوباره قدرت را بدست آورد.
کبیر سینزی

>>>   تخته شطرنج راخداوند تغیرمیدهد نه کرزی

>>>   تازمانیکه سی آی ای ماهانه ملیون هالر میداد هیچ مشکلی نبود ،

>>>   حامد کرزی تازه فهمیده که امریکاییها انگلیسیها اولادهای شیاطین هستند.

>>>   تا زمانکه ......امریکای در افغانستان است افغانستان ارام نمیشود.

>>>   همه حرف های کرزی واقعیت دارد همان وقت کرزی که ریس جمهور بود بار ها به امریکایی ها می گفت که اگر علیه تروریسم می جنگید ونه بر علیه مردم گرسنه و بیچاره افغان که در قراه و قصبات زندگی میکنند . بروید مراکز تروریسم در پاکستان است انرا نابود کنید اما در همان وقت امریکاسالانه به پاکستان ملیارد ها دالر کمک می کرد . نویسیند محترم در آن وقت مثلیکه کر و کور بودی که این جنجال های کرزی را با امریکایی ها نمیشنیدی . در ابتدا واقعاٌ روسیه با امریکا کمک میکرد و امریکا خود از همکاری روسیه خوش بود. اما بعداٌ معلوم شد که قصد امریکا ادامه جنگ در افغانستان است تا بهانه برای حضورش باشد. صفوی صاحب هیچ گربه به خاطر خدا موش نمیگیرد امریکا عاشق زار من وتو نیست او از پی منافع خود امده پول و خون میدهد!

>>>   پشتون در طول تاریخ معامله کرده افغانستان را
تو هم نوسه همان معامله گر های خاین استی
پس خود را کوشش نکن پاک جلوه دهی
احمد از کابل

>>>   این مردم عادت دارند

>>>   کرزی در دوره جهاد شب و روز در پشت دروازه های سفارتهای غربی مخصوصا انگلیس وامریکا بوی میکشید. یکی از اینها بشمول غنی چندان ادمهایی نیستند!!

>>>   اگر از گذ شته بگزریم درحال حاضر همه گفته هایش صحت دارد به جز تز اینکه روسها مار ا کمک میکند .

>>>   من یک جند سوال از آقای کرزی دارم:
(1)"آمریکا 17 سال است که مشغول کشتن افغان ها است"، آیا آقای کرزی شما از طول 17سال ، فردا و آینده نمی فهمیدید که این احداف کشتار مردم پلان عمده امریکا بوده؟
(2)آیا شما از خواب نو بیدار شده اید یا این هم بازی امریکا با شما است؟
(3)یک جند رهبری که از امریکایی ها گردن کشی کردن کشته شد ، آیا زنده ماندن شما یک سوال نیست برای تمام افغانستان و جهان؟
(4)آیا شما می خواهید و یا پلان دارید که بین امریکا و روس یک مداری بازی بزرگ را انجام بدهید تا بین دو کشور اتفاق بزرگ بی افتد؟
شرق دور


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است