استراتژی حمایت از تروریزم به سود آمریکا نیست
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۵    ۱۳۹۷/۱/۲۰ کد خبر: 149552 منبع: پرینت

کشته شدن قاری حکمت فرمانده ارشد داعش در ولایت جوزجان ادعای روسیه درخصوص حمایت نیروهای خارجی از داعش را در افغانستان زیر سوال برد.

طبق بیانیه قول اردوی 209 شاهین مستقر در شهر مزارشریف قاری حکمت ساعت 11 و 58 دقیقه قبل ظهر روز پنجشنبه 16 حمل در حمله هوایی نیروهای خارجی در منطقه «درزآب» ولایت جوزجان کشته شد.

حمله آمریکا به فرمانده ارشد داعش در افغانستان آن‌ هم در جوزجان نشان داد که سیاست و استراتژی آمریکا بر حمایت کلی از داعش در افغانستان نیست اما با این وجود نظریه موج‌ سواری آمریکا از تروریزم در جهان و افغانستان به قوت خود باقی است.

گفتنی است آمریکا نیز مثل بسیاری از کشورها تروریزم را یک تهدید می‌ داند اما تیوریسین‌ های کاخ سفید و فرماندهان پنتاگون به این باورند که تهدید تروریزم را می‌ توانند به فرصت تبدیل کنند. تبدیل کردن تهدید به فرصت به معنای موج‌ سواری آمریکا از این پدیده برای رسیدن به هدف و زدن رقیبان خرد و بزرگ خود توسط تروریزم است.

طبق این دیدگاه آمریکا می‌ تواند تروریست‌ ها از جمله طالبان و داعش را طوری مدیریت کند که در راستای منافع این کشور قرار بگیرند اما اگر چنین نشد باید نابود شوند بنابراین شاید آمریکا به صورت مهارشده از جریان طالبان و داعش در افغانستان سود ببرد اما به نظر نمی‌ رسد که استراتژی آمریکا در افغانستان مبتنی بر پشتیبانی از طالبان و یا داعش باشد زیرا در حال حاضر کاخ سفید پی برده است که استراتژی حمایت از تروریزم به سود آمریکا نبوده و اکنون زمان آن رسیده تا تروریست‌ ها نابود شوند.

محمد مرادی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرادی
داعش
طالبان
آمریکا
تروریزم
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است