اشرف غنی در انتخابات آینده کاندید نیست
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۰    ۱۳۹۷/۱/۱۸ کد خبر: 149473 منبع: پرینت

مطابق به طرزالعمل انتخاباتی، کمیسیون انتخابات نمی‌تواند مجوز کانداتوری یک شخص مریض دایما در حال چکاب را بدهد.

یک منبع نزدیک به بانوی اول به خبرنگار افتخاری ما در کابل گفت که بانوی اول رولا غنی مخالف نامزدی دوباره اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری است.

فشار کاری و استرس بیش از اندازه ، وضع صحی غنی را که سرطان داشته بدتر کرده است.
بر همین اساس او اخیرا چند ملاقات خارجی را هم لغو کرده است. اما تیم او طرفدار ماندن غنی است.

آیا بانوی اول بانفوذ توان چیره شدن بر تیم بلندپروازانه غنی را خواهد داشت؟

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
انتخابات
شایعه
نظرات بینندگان:

>>>   از این اشرف غنی کرده ده ها مرتبه خانمش هم هوشیار وهم باسلیقه سیاست مدار ارام است چرا وی خودش را کاندید نمی کند فعلا هم سفیر امریکا پشت پرده ریس جمهور است اقلا طلسم مرد سالاری در اوغانستان شکسته میشود ما برای اولین بار یک ریس جمهور زن میداشته باشیم زنان هم بسیار باصله رحم و عطوفت مادری دارند ممکن مسایل قومی زبانی نژادی هم کاهش یابد و هم اسرایلی ها فعلا حرف اول را در تمام جهان میزنند از عرب گرفته تا عجم نوکران حلقه بگوش شان است شاید پشتون ها هم قناعت کنند و پشت مسایل اسلامی شان نگردند چراکه سلسله اجداد شان به یهودیت میرسد حالا هم تحولات زیادی در مسایل بین المللی در حال وقوع است ما باید یک پشتیبان قوی داشته باشیم .

>>>   هــــــــدف ملکه اینست که خودش کاندید شود
ر

>>>   داکتر صاحب از خدمت دست بردار نیست حتما بازهم برنده وبه خدمتش ادامه میدهد

>>>   یکاش سرطان داشته باشد تا از شر یک فاشیست مردم راحت شود.

>>>   خداوند بيچاره را هر چه زودتر از درد سرطان خلاص نمايد

>>>   اولی موضوع را خیلی دقیق وهمه جانبه بر راسی کرده است وهمه چیز را درنظرگرفته تنها یک جز اش غلط است که سفیر امریکا پشت پرده ، پشت وروی پردهغ صاحب عام وتام صلاحیت است

>>>   کاندید شدن ویا نشدن در اراده واختیار اجیران وغلامها نبوده فیصله ای این امر از فرسنگ ها دور گرفته میشود کسی از من سوال نمود کهبدون خواست خداوند هیچ کاری ممکن وشدنی نیست پس انتخاب شدن کرزی وعبدالله وغنی ودیگر اجنت ها همه با خواست واراده ای پروردگار صورت میگیرد؟ بنده جواب دادم بلی از بس ما افغانها طغیان نمودیم واز امر واحکام الهی سر کشی وسر پیچی نمودیم که خداوند جهت خفت وذلت نلت افغان حواسته واراده نموده تا اینها را به حیث عذاب الهی برما مسلط نماید زیرا خود فرموده !ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغر ما بانفسهم هرقومیدر تعیین سرنوشتشرول مهم وبسزا دارد
بهرصورت اگر جناب غنی کاندید نکنند ورولا خانم اجازه ندهند که ایشان کاندید شوند مصیبت بزرگ بار می اید!!! وملت عزیز از یک نعمت بزرگ الهی محروم میگردد!!! وزمین به اسمان مییخورد وسیارات باهم تکر مینماید وبلاخره قیامت قایم میشودو...!!!
خلاصه اگرایشان خودرا کاندید نکنند سی ملیون افغان شبها چشم پت وپای لچ خواب خواهند کرد
شیخ علی بلخابی سرپلی

>>>   تنها در قراردادهای وزارت دفاع بالغ بر پنجاه میلیارد افغانی معادل یک میلیارد دالر اختلاس صورت گرفته است. در سال‌های اخیر رسانه‌های داخلی هم به این موضوع پرداختند. صدای امریکا به تاریخ ۲۰ سنبله ۱۳۹۱ از مفقود شدن اسناد خریداری و مصرف تیل و روغنیات وزارت دفاع خبر داد. بر اساس یافته‌های دفتر سوپکو، حساب خریداری نفت و سایر روغنیات وزارت دفاع ملی از ماه اکتوبر سال ۲۰۰۶ تا ماه فبروری سال ۲۰۱۱، عمداً از بین برده شده است. با درنظرداشت اینکه مصرف سالانۀ تیل و روغنیات وزارت دفاع صدها میلیون دالر است، می‌توان گفت با نابود کردن این اسناد، رهبری وزارت دفاع کوشیده بر یک اختلاس میلیارد دالری پرده اندازد.
فساد دیگر که در میان سران وزارت دفاع صورت گرفته فروش زمین‌های وزارت دفاع است. قسمتی از زمین های فرقه سابق هرات که مربوط به وزارت دفاع ملی است از سوی قوماندان اسبق قول اردوی ظفر به مبلغ هشت ملیون دالر با همیاری وزارت دفاع به فروش رسیده است.
بسم‌الله محمدی در مشوره با گروهی از طرفداران، فشارمی آورند که وی از نام پنجشیر و مجاهدین صدای خود را بلند کند که فردا ممکن است دیر باشد. بسم‌الله با جبهه‌یی از داخل به چالش کشیده شده است. حتی شماری از نهاد های ریاست جمهوری قصد دارند وی را به طور نمونه برای محاکمۀ مالی و جنایی نامزد کنند. پیشنهاد اولی آن است که وی از سوی حکومت رسماً ممنوع‌الخروج اعلام شود؛ اما منابع در حکومت گفته‌اند که نیاز به ایجاد موانع برای سفرهای بسم‌الله خان احساس نمی‌شود. استدلال آن‌ها این است که وی جایی برای فرار و پناه گاهی برای پنهان شدن ندارد. گمان نمی‌رود عبدالله قادر باشد از وی حمایت کند. اصلاً اراده‌یی برای دفاع از وی نیز وجود ندارد.

>>>   اتمر ازطرف انګلیس وامریکا قبلاٌتعیین شده است

>>>   جور ما در فکر مرده گوی وفساد وفحشا وبچه بازی وزنکه بازی مریض ما فشار عصبی چی کس برای ما خدمت کند ای خدا بگذارید تا خدمت کند مریض که خدمت کند از جوری که شب وروز غرق بچه بازی وزنکه بازی شربا و غیره ......باشد بهتر است.
اریائی نژاد

>>>   اگر اين موضوع واقيت پيداكند، نوبت بزكشي أتمر / گلو است.

>>>   او برادر اگر غوث زمان هم در افغانستان زمام أمور را بگير باز هم مردم ارضى نمى شوند أين اشخاص مريض را خداوند تداوى كند

>>>   نظر به قانون اساسی کسیکه متولد از نسل افغانستانی نباشد حق انتخاب ریاست جمهوری را ندارد که متاسفانه رولاغنی متولد بیروت است ما مردمان خوب از کشور خود داریم مانند استاد سیاف و اقای نور و اقای همایون همایون اقای لطیف پدرام اقای ظاهر قدیر اقای محقق اقای ولی مسعود و چندین تن دیگر این چوکی ریاست جمهوری میراثی نیست که از پدر به پسر و اگر پسر نبود به خانم انتخابات ااد و شفاف بدون تقلب هرکسی کهبرنده انتخابات شفاف بدونتقلب شده ولو که شهروندان اهل هنود ما هم باشد چون زاده همین کشور هستند قابل قبول به همه است .

>>>   اگر اشرف غنی هوشیار باشد ریاست جمهوری را صرف نظر کند .
پیر و مریض است ، به قدر کافی پول داشت و انچه حرص و ارزو داشت
اضاف هم شد . اولادش تحصیل کرده و خود کفا استند . بار سنگین ریاست
جمهوری به او سنگینی میکند . و از توان او بیرون است .
دیگر چه میکند پول را مگر به داماد های خود جمع میکند . به پیش چشم ما
ده ها رییس جمهور و معاون و جنرال و وزیر رفتند جز ده متر کفن چیزی
نبردند . بس است نام حرص را خدمت نه گذارید .
ما همگی باید به این مفهوم از عقل سلیم کار بگیریم .
میزنی آسوده منزل گر کم بگیری بار را
مراد خادم

>>>   انتخاب ما جناب اشرف غنی است
دیگر کدام ادم دلسوز به این کشور وجود ندارد که به فکر مردم باشد
راشد از هرات

>>>   من شخصآ خودم میخواهم که انار کلی یکی از خواهران اهل هنود ما خود را کاندید ریاست جمهوری نماید تمامی زنان افغان به او رای خواهند داد چرا که شایسته ریاس جمهوری است
ناجیه ازوزارت امور زنان

>>>   از اختلاس و دزی گپ میزنید،
وظیفه اجمل غنی کوچی در ارگ چه است؟ سر و کله شرکت لبنانی که مربط نامزاد سابقه بی بی گل رولا غنی است در قرارداد های بزرگ دولتی از کجا پیدا شد؟ چرا تمام قرارداد های بزرک دولتی زیر پوشش نام کمیته تدارکات تنها در زیر کنترول ارگ و اجمل غنی کوچی آورده شدند؟
غنی کوچی پدر فساد است که تاحال ندیده بودید۰ شما از یک کوچی پای ترقیده و تازه به دوران رسیده چه توقع دارید؟

>>>   ای کاش درین وطن اشخاص مرض چون اشرف غنی زیاد می بودند!!!!!

>>>   اشخاص مریض مثل غنی دیگر هم هستند، مثل اسمعیل یون، ضابت خلقی طاقت، گلبیدین، گلابزوی، اتمر لنگ، و امثال

>>>   به عوض جناب غنی احمدزی خانم شان (بانوی اول کشور)باید خودرا کاندید کند زیرا امکان دارد که این بانو متعصب نبوده وعلیه اقوام دیگر قرار نخواهدگرفت.عقده مند نیست به نفع یک قوم خاص نمیباشد همه اقوام کشور را بیک چشم خواهد دید.دورازتعصب قومگرایی وقبیله سالاری شاید حکومت کند زیرا شخص متمدن است.
بااحترام عبید الله


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است