انتخابات به سرانجام نمی رسد
زمان زیادی از عمر همین حکومت نامشروع و دست نشانده ی غرب باقی نمانده است و دیگر رنگ و بوی وحدت ملی و تجمیع اصلاحات و همگرایی در کنار تحول و تداوم را نمی دهد 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۴۰    ۱۳۹۷/۱/۱۴ کد خبر: 149276 منبع: پرینت

درحالیکه تفریق آرا، اختلاف میان یاران گرمابه و گلستان، ازهم گسیختگی ایتلاف ها و اتحادهای پیشین و دیرین، تک روی و خودمحوری حکایت این روزهای جامعه از ته مانده های حکومت وحدت ملی گرفته تا مخالفان و اپوزیسیون شده است و بیش از هر چیز و قبل از دیگر چیزها، ضرورت انتخابات به موقع احساس می گردد که فعلا تاریخ برگزاری آن اعلام شده است.

و اینگونه که بوی توطیه به مشام می رسد و بر اساس زمزمه های درگوشی برخی دست اندرکاران فرمایشی و فرمالیته ی کمیسیون انتخابات و نیز ارگ نشینان، چنین به نظر می رسد که تا اطلاع ثانوی و حتی شاید تا سالها پس از اتمام مشروعیت نصفه و نیمه ی دولت کنونی نیز کلاغ خسته و سردرگم انتخابات به خانه خود نرسد و وقعی به نارضایتی عمومی ننهد.

گرچه زمان زیادی از عمر همین حکومت نامشروع و دست نشانده ی غرب باقی نمانده است و دیگر رنگ و بوی وحدت ملی و تجمیع اصلاحات و همگرایی در کنار تحول و تداوم را نمی دهد؛ تاکنون هیچ اقدامی در جهت چینش و برپایی مقدمات انتخابات روی دست گرفته نشده است که این امر به خودی خود، بر گستره و دامنه ی شایعات مهر تایید می زند.

انزوا و لاک تنهایی ای که اشرف غنی را بیش از همیشه و هر زمان دیگری در بر گرفته و در خود می فشارد از یکسو، چشم امید عبدالرشید دوستم و احمدضیا مسعود به جلب نظر افکار عمومی و حمایت پایگاه های مردمی با رویگردانی از ارگ از سوی دیگر و موج مخالفان قدرت گرفته ای همچون عطا محمد نور همه و همه دال بر یک اصل است و آن اینکه:

اینکه برخلاف نقشه های شوم و رشته های پنبه شده ای که غربی ها و برخی قدرت های منطقه درخصوص تجمیع اضداد و شکل گیری یک دولت نصفانصف و سهمیه بندی با مهندسی انتخابات و بی اعتنایی به آرای مردم ملکی در سر داشتند و رسیده بودند؛ این امر هرگز تحقق عینی و عملی نیافت و در یک کلام قصه ی نخ نمای غنی و عبدالله به سر رسید و کلاغ انتخابات به آخر و به منزل خود نرسید!

مهلت اندکی تا اتمام دوره ی کنونی حکومت به اصطلاح وحدت ملی، و توأمان با آن خونسردی و وقت کشی ارگ نشینان و مسوولان انتخاباتی برای روی دست گرفتن عاجل این پروسه، چنین می نمایاند که هم اکنون نیز برای انتخابات دیر شده است.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
غنی
نظرات بینندگان:

>>>   برادر ها كدام انتخابات در حضور قواى اشغالكر انتخابات مفهومى ندارد باز هم مثل كذشته أمريكايى ها يك مزدور خود را بخاطر فريب مردم بنام انتخابات در جوكى بنام ريس مزدور مى كمارند .

>>>   مردم افغانستان اشغالگر نمیگویند بلکه دوستان بین المللی میگویند چون ملیارد ها دالر بما کمک کردند تنها مزدوران پاکستانی اشغالگر میگویند
ر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است