صلح غنی معنایی جز طالب ندارد
تنها رسالت حکومت اشرف غنی کشاندن هرچه مخالف، تروریست و افراط گر بر مبنای هم تباری در قدرت است، حال می خواهد یک ملت قربانی شود تا ... 
تاریخ انتشار:   ۰۶:۵۳    ۱۳۹۷/۱/۹ کد خبر: 149105 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، نشست تاشکند به پایان رسید و همچنان اشرف غنی درصدد گفتگو با طالبان و در نهایت رسیدن به صلحی دیگر می باشد در حالیکه بیش از نیمی از افغانستان در اختیار طالبان و این گروه تهدید جدی بر 50 درصد باقی مانده است.

نشست صلح تاشکند برای برای افغانستان برگزار شد اما آنچه حکومت از دل این نشست در پی رسیدن به آن بود: کشاندن طالبان به توافقنامه صلحی دیگر به مانند حزب اسلامی.

صلحی که ریاست جمهوری با صرف هزینه های گزاف مالی و امتیازهای بیشمار، بدنام ترین جنگسالار افغانستان را به عنوان یک قهرمان جنگی مورد استقبال قرار داد و از آن طرف به مانند عبدالله و عطا محمد و خلیلی و ... سران غیر پشتون را به افراد بی خاصیت و آرامی تبدیل کرد و برخی دیگر مانند جنرال دوستم را تبعید تا زمینه ورود همه هم تباران آماده گردد.

زمانیکه مخالفان مسلح به طور مستقیم از سوی غربی ها و عرب ها حمایت و تمویل می شوند و کشورهای قدرتمند جهان و منطقه با شعله های جنگ سعی در رقابت با یکدیگر دارند را نمی توان یک جنگ داخلی و صرف با گروه های داخلی مخالف دانست.

ارگ زمانی توانست به توافق با حزب اسلامی برسد که دیگر این حزب وزنه سیاسی مخالف محسوب نمی شد و رهبر آن طی سال ها زندگی مخفیانه به یک مهره سوخته بدل شد، انگیزه ریاست جمهوری برای چنین توافقنامه تنها در راستای انحصارطلبی در قدرت و کشاندن یک هم قبیله ای با نفوذ برای گرفتن زهرچشم از مقام های مخالف دولت بوده است.

اگر این یک توافقنامه صلح برای حکومت افغانستان است پس چرا از مقام گرفته تا کرسی های رهبری وزارت دفاع و کاخ ها را حراج حکمتیار و حذبش کرد در حالیکه قربانیان و بازماندگان کشتارها و راکت های کور گلبدین در جنگ های داخلی حتی برای اعاده خسارت جایی برای طرح شکایت ندارند و تمامی درهای دادگاه ها بر روی آنان بسته است؟

اشرف غنی در پی تشکیل قدرتی تک بعدی در حکومت است تا همه مقام ها زیر سایه آن قرار گیرند و برای چنین هدفی نه دغدغه کشتار مردم را دارد و نه ناامن شدن اکثر مناطق کشور، معامله های درون حکومتی با طالب و داعش در شمال یکی از مهمترین عوامل نفوذ افراط گرایان در این منطقه همیشه امن می باشد و هرچند تلاش های شبانه روزی مقام ها و نمایندگان خودفروخته را نمی توان نادیده گرفت از دست داشتن در قاچاق مواد مخدر تا واگذاری ولسوالی ها به طالبان و غارت معادن!

تلاش حکومت برای نشست برای صلح، نمایش مضحک دیگر از سوی ارگ بود تا بار دیگر با نام صلح سیل مقام های کشورهای مختلف را کشانده و سخنرانی های سراسر کذب صورت گیرد تا به منابع کمک های جدید دست یابند.

مخالفانی که هیچگاه از سوی غنی به عنوان دشمن خطاب نشد و در تلاش فرد اول مملکت برای به صلح کشاندن این گروه تروریستی و افراط گر به معامله ای می ماند که در گذشته با طالبان صورت گرفت و کشور را در دوران تاریک و افراط گری فرو برد، همان خواست پشتون های راس حکومت و دولت تروریست پرور اسلام آباد.

آنچه افغانستان را بدل به ویرانه ای جنگ زده کرد که هر فاسد و افراط گری در آن زمینه رشد پیدا می کند، وجود رهبرانی متعصب و قوم گرایی می باشد که حاضر به فدا کردن یک ملت در بدل رسیدن به انحصارطلبی است.

افغانستان از ابتدا در سیطره قوم پشتون بوده است، قومیتی که هم حکومت را در دست دارد و هم عضو طالبان و داعش است، قومیتی که هم قدرت مشروع می باشد و هم تیم مخالف قدرت.

و حال با همراهی گلبدین حکمتار نشان داد که رهبران قدرت همچنان در رویای پادشاهی گذشته به سر می برند و با نادیده گرفتن تحولات چند دهه گذشته از هر چه غیر پشتون چنان نفرت دارند که حاضر به هم کاسه شدن با دشمان این مرز و بوم هستند تا نکند یک مقام تاجیک، ازبک، هزاره و .. نزدیک قدرت شود.

انحصارطلبی های اشرف غنی وی را در دورترین نقطه از مردمی قرار داده که تنها منبع مشورعیت وی است و با توهم قدرتی به مانند گذشته گان خود، تنها دغدغه وی کشاندن طالبان به قدرت است.

اما مگر امروز افغانستان با وجود تغییرات اساسی در سیاست و زندگی مردم همان افغانستان صد سال گذشته است که تنها یک قوم بر یک ملت حکومت دیکاتوری داشته باشد؟

کد (18)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
صلح
غنی
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   اشرف غنی ریس جمهور منتخب افغانستان است. و صلاحت هر نوع ګفتګو را دارد و برای صلح افغانستان و ملت افغان کوشش های نهایی خود را میکند و باید ګفت که طالب هم از همین خاک و مربوط ملت افغان هستند مانند به اسطلاح مجاهدین خاک فروش و دزد که امروز دعوایی فرعونی دارند و به همین منظور طالب نیز حق زنده ګی در این خاک دارد باید زنده ګی نماید ولی کسانیکه افغان نیست و خود را ملت افغان نمیداند به همرایی انها مبارزه شود چون انها افراد بیګانه و دشمن ملیتهای باهم برادر ملت افغان هستند.

>>>   صلح تو جنگ و جنگ تو صلح است
خاک بر سرت اشرف غنی این چی نیرنگ است
شمشیر سنگ.

>>>   قومگرایی اشرف غنی احمدزی به همه مردم داخل کشور و خارج کشور مشهود است داد از مقابله با ترورستان میزند اما در عمل به ترورستان قاتلین ملت و خاین و وطنفروش طالبان با پیشکش کردن امتیازات بیدریغ خواهان صلح با این گروه ترورستی است با همین گونه فریب به ملت که گویا با امدن جاسوس ترورست گلبدین در جنگ فروکش صورت میگیرد امتیازات زیادی را به گلبدین داد اما وقتیکه داخل کابل اورده شد نه سلاح های شانرا تسلیم دولت کردند و نه افراد جنگی شان معلوم شد که چه شدند ونه تنها که با امدن گلبدین جنگ فروکش نکرد بلکه شدت گرفته و حملات انتحاری و انفجاری در کابل در جاهای اساس تحت شدید امنیتی شدت کسب کرد نفاق افگنی قومی و سمتی را دامن میزند و بر ضد مردم هزاره و تاج و ازبیک هروز عنی سخن میزند و توطعه چینی میکند و مصارف ماهانه به گلبدین بالغ بر بیست ملیون افغانی است که از خزانه ملت برایش کشیده میشود جنگجویان قاتل و ترورست باند گلبدین را از زندان غنی احمدزی رها کرد حالا که تاریخ طالبان ختم شده نوبت به ترورستان وطنفروش غلامان پاکستان همردیف گلبدین را بنام مصالح با بیشتر امتیاز از گلبیدین راغنی احمدزی میخواهد تاختم دوره کاری اش بیاورد انهم بی فایده در ارتباط کاهش جنگ کشور همینقدریکه مصارف و قوه انرژی برای اوردند گلبدین و ترورستان طالبان بمصرف رسانده شده و هنوز هم ادامه دارد اگر در تقویه نظامیان کشور ما بمصرف میرسید امروز ما دیگر شاهد نا امنی ها امروزی کشور مان نمیبودیم .

>>>   در افغانستان با شروع سال نو همه چیز از نو شروع میشه سال که نکوست
کابل از انتهار و انفجارش پیداست
تهران از قیمت دلارش پیداست
دمشق تروریستا از فرارش پیداست
نبی جاغوری

>>>   طالب و داعش جنگ را برای امریکا طولانی میکنند و دولت در خدمت جنگ است. بعد از جنگ سوم جهانی شاید جنگ تمام شود.

>>>   آقای غنی نمی تواندصلح را بیاورد زیراکه خود صادق به صلح نیست و صلاحت ندارد و فقد تقویه کننده پشتون ها میباشد .
زره

>>>   طالبان یک گروه افراطی و تمامیت خواه هستند۰  آنها به سازش، مشارکت، و صلح باور ندارند۰  باید با تمام جدیت با ایشان مجادله شود تا مردم از شر این افراطیون جنایتکار و آدم کش های بیرحم رها گردند۰  بزرگترین قربانیان طالبان پشتونها خود هستند۰  طالبان نسل ها و جوانان پشتون را گمرا و پسمانده از دیگران بار می آورند، و روشنفکرنشانرا میکشند۰ در مناطق پشتونها هر قدر که طالبان زیاد تر نفوذ داشته باشند، فقر، جعل، بذر مواد مخدر، و عقب ماندگی به همان اندازه زیادتر میباشد۰
آهنگر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است