تاریخِ به دنبال قهرمان سازی های تهوع آور
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۱    ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ کد خبر: 148808 منبع: پرینت

"حسن صباح" را "رهبر فرقه‌ی حشاشیون"، "شبیخون زن" ، "مرد متعصب"، "جنگجوی شمشیر به دست"، "چهره‌ ی مرموز" و چه و چه در تاریخ معرفی کردند. سایر مورخان هم آنچه را دیگران از روی "غَرَض" و "مَرَض" نوشتند و از عینکِ تعصب به این "مردِ شگفتی‌ آور" نگریستند، نشخوار کردند.

چه تاریخ پر از جهل، تعصب و چشم به گوشی داریم که، از هر " قهرمان " دزد و از هر دزد " قهرمان " ساخته است، و هنوز هم این قهرمان سازی‌ های تهوع آور برای پنهان کردن چهره‌ های واقعی و شگفتی‌ آور تاریخ به شدت ادامه دارد.

جاوید فرهاد


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حسن صباح
قهرمان سازی
نظرات بینندگان:

>>>   به جواب جناب جاويد فرهاد عزيز،
نه من شيعه ام نه إسماعيلي و نه حتي به قديم مذهبي ، به غير از بنده بودن خداي متعال و آفريده گار كاهنات، و متمسك به احكام اخلاقي قرآن،
اگر تاريخ واقعي و غير مغرض را جستجو كنيد،حسن صباح و پيروان او از زمرهء رزمنداگان آزادي،تعقل،عدالت ، واقعيت گرائي و راستگوئي و بالاخره مصلحين واقعي بودند كه به مزاق زمام داران،خلفاء،حكام و رهبران ديني آنوقت كه همه در پي منافع خود بودند،سخت تمام ميشد و همه اخبار،قلم ، كتاب و و قدرت خودرا به بدنام كردن و تهمت زني به حسن صباح و پيروان او منصوب كردند،بد و رد عالم و اتهامات ناروا ، دروغ را در طول سالها به نسبت دادند
و تمام آثار و نظريات نقلي و مكتوبي ايشانرا كتمان كردند و أز بين بردند
و تمام قصه هاي منفي به انها ساخته و پرداختهء قدرتمندان بود ،
شما به صفحات تاريخ واقعي مراجعه كنيد ، آنچه از گزند تخريب و محور سازي اين تاريخ سازان در امان مانده و حالا برملا شده ،
منابع اصيل و مطمئن انرا بشما آرائه خواهم كرد ،ولي خودم به اين جريانات علاقه مندي عاطفي ندارم
<<<<< مهاجر افغان

>>>   قهرمان. قهرمان است. دزد قهرمان شده نمتواند و روباه. و بز شیر شده نمیتواند بګذر از این لاولهب بی مورد.

>>>   Amirzada
چگونه بی بی گل های ارگ در پنجشیر "چوچه های پرنده" زائیدند؟
عجیب ترین حادثه سال ۱۳۹۶ حامله شدن بی بی گل های ارگ توسط بشقاب های پرنده و یک شبه میلیونها چوچه های پرنده حتا در پنجشیر زاییدند. این در حالیست که در آنجا حتا به ذره بین بی بی گل زندگی نمی کند.
در نتیجه نفوس بی بی گل ها بگونه دراماتیک از سی فیصد به کمتر از ۷۲ فیصد مطابق به فرمول افغان ملت بلند رفت و به بحث اکثریت و اقلیت نقطه پایان گذاشته شد.
حالا با اولاده بشقاب های پرنده با کدام منطق و زبان حرف باید زد؟
این چوچه زایی های عجیب و غریب در سال ۱۳۹۶ اوج درماندگی و بی منطقی نیو فاشیزم اوغان را در سده بیست و یکم در عصر اوج خردورزی و بیداری انسانها نشان می دهد.

>>>   جاويد جان در مورد قهرمان سازي هاي تهوع إور ، كاملاً با تو موافقم . اما "چشم به گوش (!) " چه گونه اصطلاحي است كه بكار برده يي؟ من عباراتي مثل " گوش به زنگ " ، " گوش به فرمان " را شنيده بودم كه معني مورد نظر را هم افاده ميكرد. ولي اين چشم به گوش شما نه كدام معنايي را افاده ميكند و نه خودش معنايي دارد.

>>>   به نظردهنده امیرزاده بلی در پنجشیر بی بی ګل ها زنده ګی نمیکند و چوچه های ان نیز در انجا نیست. ولی در نتیجه همجنسګرایی شما و تخنیک پیش رفته غرب حمل ګرفتید و حالا در کوشش این هستید که چوچه نامشروع خود را در ګردن زی بی ګل ارګ بیندازید وقتیکه به همجنسګرایی خود شرم نمیکنید به چوچه بشقاب پرنده هم شرم نکنید وقتیکه شرم داشته باشید شرم کنید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است