حکومت در ناامنی های فراه دخیل است
امکاناتی که طالبان در فراه دارند نیروهای امنیتی ما ندارند. این حکومت نمی خواهد به فراه امنیت بیاید. حکومت با طالبان سازش می کند و در ناامنی های فراه دخیل است 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۳    ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ کد خبر: 148501 منبع: پرینت

به گزارش وزارت داخله، طالبان در ولسوالی انار دره حمله گروهی کرده اند و با کشتن و زخمی کردن نیروهای امنیتی به شمول فرمانده پولیس این ولسوالی، بخش هایی از مرکز ولسوالی را به دست گرفتند. اما طالبان ادعا دارند که ولسوالی انار دره را کاملا تصرف کرده و بسوی شهر فراه در حال پیشروی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpape)، بلقیس روشن عضو مجلس سنا در برنامه «پس از خبر»گفت: با کشتن بیشتر افغان ها امنیت تامین نمی شود. تلفات نیروهای امنیتی به مراتب بیشتر شده است و مردم آواره شدند مجبور هستند یا از ولایت بیرون شوند و یا از ولسوالی ها به مرکز هجوم بیشتری بیاورند که همین موجب کمبود امکانات و ناچاری های بیشتر مردم می شود.

وی، در خصوص مشکلات امنیتی فراه می گوید: اگر مشکلات فراه را به دو قسمت تقسیم کنیم یکی طالب است و یکی مشکلات مرزی که با کشورهای همسایه دارد. یکی از مشکلات هم از داخل ولایت است. تا وقتی که والی ها و قوماندان هایی که به فراه می روند واقعیت های فراه را بیان نکنند ناممکن است که با زیر پوشش گفتن و دو رویه گفتن بتوانند تغییری بیاورند. تا وقتی که بخش امنیتی و ریاست امنیت ملی فراه نگوید که از فلان مرز همسایه فلان قدر به مخالفان کمک می شود نمی شود بگوید که دخالت ها است اما آن را افشا نکند.

روشن ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات فراه بخش نظامی آن است که برای منافع خود کار می کنند که یکی ازمساله های آن پول های بی حساب گمرگ است. بیشترین والی هایی که آمده اند پول های گمرگ را به جیب خود می زنند. از بندر ابونصر تا مرکز عایداتی که به دست می آید همه به جیب اینها و طالبان می رود.

این عضو سنا، معتقد است که امکانات بیشتر از آن چیزی که تصور می شود در اختیار مخالفین قرار دارد و تعدادشان نیز چندین برابر نیروهای امنیتی ما می باشد و افزود: در فراه آن اسلحه و امکاناتی را که طالبان در فراه دارند نیروهای امنیتی ما ندارند. همچنین این حکومت نمی خواهد به فراه امنیت بیاید. این دوستی هایی که حکومت با برخی ها دارد این نوکرهایی که دارد در قبال برخی چیز ها به این نوکرها و طالبان باج می دهد و آنها هم دست باز دارند تا در فراه کارهایی را که می خواهند انجام دهند. حکومت با آنها سازش می کند و در ناامنی های فراه دخیل است. همانطور که هر روز از ارگ آوازه بلند است که چه کسی در کجا رییس شود و چه کسی به کجا منصوب شود درمورد فراه هم همینطور است و مردم فراه بیشترین ضرر را کرده اند.

روشن در ادامه گفت: وقتی ولسوالی انار دره سقوط کرده است و یازده نفر از نیروهای ویژه کشته شده اند به معنی این است که پرسنل کافی در فراه نبوده است و این عدم توجه حکومت را به فراه نشان می دهد. نیروهای خیالی و پولیس خیالی همین است. اگر امکانات به فراه نیاید خارجی ها هم از این فرصت استفاده می کنند و ناامنی ها را بیشتر می کنند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکومت
فراه
بلقیس روشن
نظرات بینندگان:

>>>   با این سیاست های « افغانی » شان ، افغانستان و مردم افغانستان را تباه کردند ولی هنوزهم هیچ درسی نگرفتند.

>>>   دادفر اویانی
شوروی ها آدم بوده اند!
هر چند بیشتر بشناسید انگلو امریکایی ها را، بهتر خواهید فهمید که شوروی ها آدم بوده اند.
امریکا می گوید «طالب دشمن نیست»؛
طالب افغان به امریکا پیشنهاد صلح دهد.
یعنی میان این دو (افغان و امریکا) نیست دشمنی؛ یعنی گپ و راز همان «پیمان امنیتی افغان-امریکا) در همین باشد؛ یعنی افغان و انگلو امریکا، هر دو همسو و همیار درگیر کشتار تباری در افغانستان.
و درین میان، فرزندان ما را بدست افغان و با تفنگ امریکا، «چوچه امریکا» خوانده، کشتار دارند.
آیا نمی بینیم؟

>>>   باگذشت هرروزملت ماقربانی های غیر قابل تصوررا ازلحاظ جانی ومالی میدهند واین تلفات با گذشت هر روزاوج میگرد.مردم باعزت ما صدای مملواز عدالت خواهی خود را بخاطربیرون رفت از این وضعیت آسف با روالم ناک بلند میکنند.اما قدرت دردست یک عده ی که آنها دور ازصفت انسانی هستند قرار داردوصدای وجدان شان زایل شده که ندای برحق این ملت رانمی شنوند واین ملت باعزت را به تمسخر وبازی گرفته اند.وبا کشتن آنها لذت میبرنداینها کسانی هستند که وجدان ندارند وازدین اسلام آگاهی ندارندو این صداهای اعتراض آمیزملت وطن دوست مابلای شان کوچکترین اثر ندارد.لازم است که مردم افغانستان بسیج شده وهمان گونه که نظام های کمونسیتی را ریشه کن نمودند این نظام راهم ازطریق کودتانابود بسازند

>>>   حمد سعیدی‎ is met Ali Nekpa.
با عرض سلام!
بیچارگی بی برنامه گی و نبود یک مدیریت درست و عاقل مردم و کشور ما را به آن اندازه ذلیل و بیچاره ساخته است که نماینده فوق العاده ریس جمهور یعنی سفیر افغانستان در پاکستان به پا بوسی مولانا فضل الرحمن بیان گزار و پدر طالبان میرود. فضل الرحمن که دست اش به خون صد ها هزار مردم بیگناه افغانستان آغشته است. ننگ بر همچو حکومت ننگ بر همچو سیاست باد.

>>>   واقعت است. خيانت از حكومت است.
پست ترين حكومت در تاريخ بشريت همين ارگ نشينان جاسوس و مذدور هستند. اينها مردم مانرا تباه كردند. چودرى غنى و دزدان ارگ خايين اند
ح ع

>>>   دخیل نیست حکومت فراه را به طالبان داده است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است