حضور مارین لوپن در انتخابات 2022 فرانسه
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۵    ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ کد خبر: 148499 منبع: پرینت

بر اساس نتیجه یک نظرسنجی، بیش از نیمی از رای‌ دهندگان فرانسوی از حضور مارین لوپن در انتخابات ریاست جمهوری 2022 فرانسه استقبال نمی‌کنند.

این نظرسنجی حاکی از آن است که نزدیک به دو سوم رای دهندگان فرانسوی معتقدند، اگر راست‌گرایی افراطی در فرانسه قدرت بگیرد، دمکراسی در این کشور "به خطر خواهد افتاد".

نظرسنجی هفته‌نامه محافظه‌کار "لو ژورنال دو دیمانش" نشان می‌دهد که 61 درصد مردم فرانسه علاقمند به شرکت مارین لوپن، رهبر جبهه ملی فرانسه در انتخابات مه 2022 نیستند. این آمار در مقایسه با نظرسنجی پیشین که در ماه سپتامبر صورت گرفت، 2 درصد افزایش داشته است.

تنها 39 درصد از رای دهندگان از حضور لوپن در رقابت‌های انتخاباتی حمایت می‌کنند که آمار آنان نیز نسبت به نظرسنجی ماه سپتامبر 2 درصد کاهش یافته است.

علاوه بر آن، آمار افرادی که "بسیار علاقمند" به حضور رهبر جبهه ملی در انتخابات آینده هستند، با 4 درصد کاهش روبرو بوده و از 22 درصد به 18 درصد رسیده است.

اما حمایت از لوپن در حزب خودش بیش از همیشه ثابت مانده و 91 درصد از اعضای جناح راست افراطی فرانسه خواستار حضور این قانونگذار محافظه‌کار در انتخابات ریاست جمهوری آینده هستند.

با این وجود بیشتر رای دهندگان بر این باورند که لوپن به رغم عدم برخورداری از حمایت کافی، در این انتخابات شرکت می‌کند.

این نظرسنجی همچنین حاکی از آن است که نزدیک به دو سوم مردم فرانسه (63 درصد) معتقدند که جبهه ملی در صورت قدرت گرفتن، "دمکراسی فرانسه را به خطر می‌اندازد" و تنها 37 درصد این حزب را برای دمکراسی خطرناک نمی‌دانند.

در همین حال یکی از مقام های جبهه ملی نیز در پی رفتار نژادپرستانه‌اش از عضویت در این حزب استعفا کرد.

دوی رودریگز که فرد شماره دو در جناح جوان حزب جبهه ملی است، "سفیر" کنگره برای تبدیل این حزب مخالف مهاجرت به حزبی مناسب برای حکومت در فرانسه بود.

رودریگز در توییتر خود نوشت که این اقدام نژادپرستانه را محکوم و از سمت خود استعفا می‌کند اما این سوال را مطرح کرد که آیا واقعا چنین اقدامی انجام داده است یا خیر.

ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، رودریگز را نشان می‌دهد که در مواجهه با یک مرد سیاه‌ پوست از اشاره‌ای نژادپرستانه استفاده می‌کند.

او استعفای خود را چند دقیقه پس از آن اعلام کرد که لوپن از "احتمال بالای" حذف او پس از انجام تحقیقات درباره این اقدام خبر داد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فرانسه
مارین لوپن
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است