کوریا: نظامیان آمریکایی از این کشور خارج شوند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۳    ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ کد خبر: 148470 منبع: پرینت

کوریای شمالی مدعی شد کوریای جنوبی خواستار آن است که نیروهای نظامی آمریکایی از این کشور خارج شوند.

آمریکا به بهانه نبود یک توافق دایمی رسمی صلح، توانسته است 28 هزار و 500 نظامی خود را در شبه جزیره کوریا مستقر کند.

کوریای شمالی بارها خواستار آن شده است نیروهای آمریکایی از این کشور خارج شوند اما اولین بار است که ادعا می کند کوریای جنوبی نیز چنین خواستی دارد.

روزنامه 'رودونگ سینمون' ارگان حزب حاکم کار در کوریای شمالی روز چهارشنبه از گفتگوهای آمریکا و کوریای جنوبی برای برگزاری رزمایش در ماه آینده میلادی انتقاد کرد.

دو کشور اعلام کرده اند پس از پایان بازی های پارالمپیک زمستانی در کوریای جنوبی در روز 18 مارس، تصمیم خود را درباره تاریخ برگزاری این رزمایش اعلام خواهند کرد.

روزنامه گفتگوهای کوریای جنوبی و آمریکا درباره تقسیم هزینه برای استقرار نظامیان آمریکایی در شبه جزیره کوریا را نیز محکوم کرده است.

بر اساس تصمیم جدید 2 کشور، پس از 6 دور گفتگو قرار است نزدیک به 900 میلیون دالر از هزینه ها بردوش کوریای جنوبی باشد و این تصمیم باید به تصویب پارلمان کوریای جنوبی برسد.

انتقادها در کوریای شمالی از رزمایش مشترک و هزینه های نظامی این 2 کشور در حالی افزایش می یابد که 'پیونگ یانگ' قصد دارد برای دیدار سران با این 2 کشور برنامه ریزی کند.
بر اساس توافقات اعلام شده دیدار سران 2 کوریا در ماه آوریل و دیدار رهبران آمریکا و کوریای شمالی در ماه می انجام خواهد شد.

روزنامه کوریای شمالی نوشته است این کشور هرگز به دلیل فشارهای اقتصادی و سیاسی حاضر به برگزاری اجلاس سران نشده است و دارای توان نظامی هسته ای بالایی است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
کوریای شمالی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است