اعتراف آمریکا به قدرت اسد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۸    ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ کد خبر: 148084 منبع: پرینت

رییس اطلاعات ملی آمریکا گفت: مخالفان مسلح سوریه به مدت هفت سال است که فعالند اما دیگر یارای براندازی نظام بشار اسد یا غلبه بر نیروهای نظامی سوریه را که به لحاظ تعداد و تجهیزات برتری یافته‌اند، ندارند.

رییس سازمان اطلاعات آمریکا اعلام کرد، مخالفان سوریه دیگر قادر به براندازی نظام بشار اسد نیستند و با توانمندی نظامی ارتش سوریه که هر روز هم ادامه دارد غلبه بر نیروهای نظام سوریه برای مخالفان سخت‌تر شده است.

دن کوتس، رییس اطلاعات ملی آمریکا در گزارشی که در سایت کمیته امور نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا منتشر شده، آورده است، مخالفان مسلح سوریه طی 7 سال جنگ و درگیری مسلحانه توانایی‌های خود را از دست داده‌اند و دیگر قادر به براندازی نظام سوریه نیستند.

وی تاکید کرد، درگیری، توازن را به نفع نظام سوریه تغییر داده به طوریکه روسیه و ایران توانسته‌اند موقعیت خود را در داخل سوریه قوی‌تر کنند.

رییس اطلاعات ملی آمریکا افزود: مخالفان مسلح سوریه به مدت 7 سال است که فعالند اما دیگر یارای براندازی نظام بشار اسد یا غلبه بر نیروهای نظامی سوریه را که به لحاظ تعداد و تجهیزات برتری یافته‌اند، ندارند.

به گفته کوتس، به رغم آن، بشار اسد غالبا به سمت مذاکرات نخواهد رفت البته در صورتیکه قدرتش در کشور ضعیف شود.

کوتس ادامه داد، مسکو شاید هرگز نتواند بشار اسد را وادار به موافقت با راهکار سیاسی برای کناره‌گیری از قدرت کند چراکه به تصور اسد، این مذاکرات او را ضعیف خواهد کرد مگر اینکه خود روسیه بخواهد اسد را برکنار کند.

وی تاکید کرد: اسد شاید در مذاکرات صلح شرکت کند اما احتمال نمی‌رود از قدرت کنار برود یا چشم‌پوشی‌های مهمی به نفع مخالفان داشته باشد.

کوتس همچنین اشاره کرد: نیروهای داعش به رغم شکست‌های سنگینی که در سوریه متحمل شده‌اند به حمله های خود در طول سال 2018 ادامه خواهند داد.

در این راستا رییس اداره اطلاعات در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز اعلام کرد، مخالفان سوریه از هم پراکنده هستند و بعید است بتوانند قدرت خود را بازیابند.

در گزارش رابرت اشلی، رییس اداره اطلاعات در وازتخانه مذکور آمده، گروه‌های مخالف در سوریه در ناامیدی به سر می‌برند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
اسد
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است