بزرگترین ناقض قانون رییس جمهور است
متاسفانه در نظام فعلی ما بزرگترین ناقض رییس جمهور می باشد که به پارلمان رفته است و کار غیر قانونی نمایندگان را دوباره تمدید کرده است 
تاریخ انتشار:   ۰۱:۰۴    ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ کد خبر: 148076 منبع: پرینت

اجلاس سال هشتم شورای ملی صبح روز چهارشنبه 16 حوت 1396 با حضور روسای شورای ملی، رییس جمهور، رییس اجرایی و معاونان رییس جمهور و رییس اجرایی و تنی چند از مقام های کشور برگزار شد. این در حالی است که مردم و نخبگان سیاسی کشور از این اقدام برافروخته و ناراضی هستند و از عدم برگزاری انتخابات انتقاد می کنند. بسیاری بر این باور هستند که رییس جمهور به طور عمد انتخابات را برگزار نکرده است تا بار دیگر پارلمان را با همین اعضا ادامه دهد چرا که این اعضا زیر چتر خودش فعالیت می کنند. مردم و نخبگان سیاسی آغاز کار پارلمان را در سال هشتم غیر قانونی و نامشروع می دانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpape)،احمد سعیدی آگاه مسایل سیاسی در برنامه «تحول» گفت: ماده هشتاد و سه قانون اساسی بسیار واضح است و با الفاظ بسیار ساده نوشته شده است. بحث قید زمان که اول سال پنجم ذکر شده است نه تنها برای پارلمان بلکه برای رییس جمهور هم درست است. قواعد حقوقی مطلق و واضح است. متاسف هستم که اینها به خاطر اینکه برای منفعت خود بحث کنند استنباط نادرست می کنند و اذهان عامه را مغشوش می سازند. واقعیت امر این است که بر اساس ماده 83 قانون اساسی افغانستان میعاد این پارلمان ختم شده و کارکردهایش در تضاد با قانون و غیر مشروع است و این نقض قانون است.متاسفانه در نظام فعلی ما بزرگترین ناقض رییس جمهور می باشد که به پارلمان رفته است و کار غیر قانونی نمایندگان را دوباره تمدید کرده است.

وی ادامه داد: اگر ملاک قانون اساسی باشد، در حال حاضر نه این پارلمان قانونی است، نه رییس جمهور و رییس اجرایی که جان کری آنها را تعیین کرده است قانونی هستند و نه کابینه ای که پارلمان به آنها رای داده است. اما اگر قانون جنگل مطرح باشد هم پارلمان حق کار دارد و هم رییس جمهور می تواند سال ها به همین شکل کار کند.

سعیدی آغاز کار پارلمان را غیر مشروع خوانده و گفت: حکومت انتخابات را نخواست که برگزار کند. پس پارلمان و کابینه و حکومت هر سه غیر قانونی هستند. بنابراین با این کشوری که همه چیزش غیر قانونی است انتظار نداشته باشیم که از این پس قانومندی و اخلاق و صداقت و حیثیت ملت را داشته باشیم. در حال حاضر هم به رییس جمهور که به پارلمان رفته است و هم به اعضای پارلمان که بر وی چک چک کرده اند شرم روان است.

این آگاه سیاسی برگزاری انتخابات را از ضروریات دانسته و افزود: در حال حاضر کمیشن کاری و دزدی و مافیا در پارلمان جریان دارد. کار درست انجام نمی شود و مردم هم که چشم امید به آنها داشتند امیدشان از اینها ناامید شده است. اگر انتخابات دایر می شد و اعضای جدید روی کار می آمد اوضاع بسیار بهتر می بود. گرچه بسیاری از نمایندگان پارلمان اعضای صالح و خوب و مردمی هستند و اگر این پارلمان نیم بند نمی بود از این حکومت یک دیکتاتوری دایر می شد.


کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فساد پارلمان
قانون اساسی
نظرات بینندگان:

>>>   همه بدبختی از دست کارمل و ....روسیاه است وبس!

>>>   آب اگر از بالا گل آلود نباشد از پایین نمی شود
تمام خرابی ها از ارگ سر چشمه میگیرد
تمام جنایت ها در ارگ طراحی می شود

>>>   تعجب آور است یک ریس جمهور اینقدر بزدل ترسو و پست.فعلا خرابی و آبادی مملکت ما در دست ریس جمهور است.نمیدانم این آدم از چه ميترسد کشور که با ان همه نیروی دفاعی درضمن نیرو و عساکر جامعه جهانی.تحت نظر جامعه جهانی وکشورابر قدرت آمریکا وابستگی دارد.و این رفتار و کردار ریس جمهور ما راببنيد صد.... بر تو ای غنی.... به پایان دوره ...ات داری نزدیک ميشويدتاحالا فکر کردی بخاطر سیاست های غلط ...چه بدبختی ها را چه خرابی ها را برای مردم به وجود آوردی یک کاری مثبت را انجام ندادی ای ....بر تو حالا برای چه چسپيدي به آن صندلی ....بسپارد به شخص اهلی کار تا به کی به این رزالت ادامه میدهی
( مهاجر)

>>>   بیا سعیدی جان رئیس جمهورشو علومی را هم وزیرداخله بساز


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است