التماس صلحِ غنی در کابل خونینِ طالب
رییس جمهور که چنین بی تاب صلح با طالبان است و حاضر به فدا کردن تمامی مردم برای این امر حیاتی، چرا خود وارد آزمون الهی نمی شود و یک کشور و ملت را از شر افکار تروریستی و خیانت ها رها نمی کند؟ 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۵۷    ۱۳۹۶/۱۲/۹ کد خبر: 147620 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، طالبان با رد حکومت خواهان مذاکره صلح با واشنگتن شده است در حالی که نشست کابل در تبلیغات گسترده ارگ پس از اقامت طولانی رییس جمهور در هرات، حول محور صلح با این گروه تروریستی صورت گرفت و حال، تقلای غنی در واپسین ماه های قدرت برای چیست و به دنبال کدام هدف چنین نمایش های را به روی صحنه می برد؟

اشرف غنی که با تمامی گروه های سیاسی شکل دهنده حکومت وحدت ملی سر نزاع دارد از قدرت، نظامی فاشیستی ساخته و همچنان که با توافقنامه صلح حکمتیار توانست وزنه زور سیاسی ارگ را سنگین کند به دنبال استفاده از طالبان در چارچوب صلح برای بقاست و از میان بردن تمامی مخالفان که در جبهه غیرپشتون قرار دارند.

صلح با طالبان در حالی که اجماع جهانی از میان رفته و امریکا در کنار پاکستان همچنان در میدان افغانستان به جنگ با رقبای منطقه ای خود می پردازد، اتحادهای با منافع متفاوت در کشور همچون روسیه با ایران، پاکستان و چین شکل گرفته است که نه تنها اجبار اسلام آباد برای کاهش حمایت از گروه های تررویستی محال بلکه رسیدن به صلح با این گروه ناممکن می باشد.

این در حالی است که اشرف غنی در مقام ریاست جمهوری با سیاست قبیله ای از نفاق براندازترین رهبران حکومت در چهاردهه گذشته می باشد که به جای درک حساسیت های قومی در کشور، آتش هر نزاع قومی و ناامنی های منطقه ای می باشد تا جایی که بیش ملاعمر برای طالبان منفعت داشته است.

غنی خواهان صلح با طالبان نیست بلکه از این گروه در راستای بدل کردن افغانستان به کشور پشتونیزم سود می برد و از میان بردن هر رهبر قومی و سیاسی غیرپشتون، زیرا نفرتی که رهبران این قومیت از دیگر اقوام دارد در سلاح تروریسم با نسل کشی و جنایت ها نمود پیدا می کند.

مذاکره بدون پیش شرط با طالبان که نشست کابل به دنبال جلب حمایت جامعه جهانی از این طرح است نه تنها در عمر حکومت وحدت ملی رخ نمی دهد بلکه اگر تمامی هزینه های دولت و پول های خارجی نیز صرف شود، طالب در کنار حکومت های افغانستان قرار نمی گیرد زیرا این گروه نه از جنگ خسته شده و نه به دنبال صلح و مشروعیت می باشد بلکه در پی عمارتی است با وضع قوانین اسلامی مورد تایید خود در فرمانروایی پاکستان و شرارت های تروریستی در منطقه.

چنین گروهی نه یک مخالف مسلح است و نه طرف صلح بلکه در اختیار قدرتی همچون امریکا و زیر سایه پاکستان برای ایجاد ناامنی های مدام در حساست ترین منطقه خاورمیانه می باشد تا اهداف شوم واشنگتن برای بی ثباتی در آسیای مرکزی و بخصوص انزوای روسیه و ایران تحقق یابد.

از جانب دیگر، اشرف غنی که توانست به منفورترین رهبر چهاردهه اخیر، حکمتیار به توافق برسد و پا به پایِ هم، قدرت را در انحصار قوم گرایی قرار دهند و پیروز درج نام افغان در شناسنامه ها باشند، بهترین تیوریسین در جناج تروریستان است تا در حد و اندازه حتی مقام رده پایین در نظامی بر مبنای قانون و مشروعیت اجتماعی.

سه سال و نیم تلاش رییس جمهور برای نشان دادن چهره ای دیندار از خود، بیشتر مزحکه مردم و شبکه های اجتماعی شد، سرقومندان اعلای که برای پوشاندن ضعف و خیانت روسای امنیت، یک روز با تمسک به آموزه های دینی می گوید: خداوند به انتقام امر کرده و من انتقام هر قطره خون مردم را می گیرم، قبل از نشست کابل تمامی مردم را اولاد خود خوانده، صلح را افضل می داند و کشتار مردم توسط طالبان را آزمون الهی.

و اینک، اشرف غنی که چنین بی تابانه از صلح با طالبان می گوید و حاضر به فدا کردن تمامی مردم برای این امر حیاتی، چرا خود وارد آزمون الهی نمی شود و یک کشور و ملت را از شر افکار تروریستی و خیانت ها رها نمی کند؟

کد (18)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
صلح
غنی
طالب
نشست کابل
نظرات بینندگان:

>>>   این است جواب دندان شکن کوچی زی به طالبان جنایتکار. این است همان انتقامی که کوچی زی بعد از حملات خونین دو هفته قبل وعده داده بود. این است غیرت اوغانی کوچی زی

>>>   احمدزی کوچی جنایتکار میخواهد مردم را مشل گزشته فریب بدهد و همیشه تسبیح بدست و از خدا و قران حرف میزند در حالیکه خودش در دامن غربیها کلان شد و هیچ اعتقادی به خدا و قران ندارد و خانمش هم یک یهودی است.

>>>   اگرطالبان به عنوان یک حزب سیاسی پذیرفته شود باید طالبان تظمین بین المللی بدهند که دیگر بینی کسی هم درافغانستان خون نخواهدشد ودیگر هر اتفاقی ناگوارکه بی افتد جواگوسران طالب خواهد بود در ضمن نیروهای
خارجی باید افغانستان راترک کنندتاطالب دیگر بهانه جهاد
نداشته باشد

>>>   فاشیست قوم پرست دیکتاتور در حالت سقوط است. نابود باد این مغز متعفن جهانی.

>>>   احمدزی فاشیست دیگر هیچ راهی ندارد جز خود کشی و انتحار.

>>>   تحلیل درست و معقول به واقعیت مورد تایید همه است .

>>>   احمدزی رییس تروریستان داعش طالب باید اعدام شود

>>>   طالبان آخرین مهره ارگ برای رورایی علیه جمعیت اسلامی است. اما غافل از اینکه طالبان پشتون هستند اما طرز تفکر همسان با باد آوردگان یا با حزب اسلامی ندارد. در نهایت سران پشتون به سه دسته تقسیم خواهند شد. یک گروه تندرو طالب، دیگر گروه تسلیمی حکمتیار و دیگری پشتون های نیک تایی پوش.

>>>   تمام تلاش تیم فاشیستی ارگ تکمیل حلقه پشتونیزم است لدون ور نظر داشت هیچ ملاحظه یی.
دوستم را به خاطر خراشیدگی ... ایشجی همراه با قوم بزرگ ازبک و ترکمن از صحنه خارج کردند و جنایتکاران طالب را که در یک روز صد ها انسان را به خون کشاندند بدون در نظر داشت امر خدا و رسول حاتم بخشی میکنند و با عذر و ننوات به ارگ فرا میخوانند.
مگر مشکل اصلی در تیم فاشیستی ارگ این است که هنوز هم نمیدانند یا نمیخواهند بدانند که گلبیدین و طالب دو بازوی پولادین پاکستان است و فقط به اشاره پاکستان سناریوی پاکستان را پیاده میکنند. یگانه راه اتخاد تمام اقوام به شمول پشتون های آزاده و وطن دوست برای بیرون راندن این تیم فاشیستی از ارگ در انتخابات بعدی است.

>>>   حنیف اتمرقصاب کابل گفته که گروهای مخالف دوگرو
هستندومزاکره باگرو داخلی صورت خواهدگرفت پس یعنی جنگ ادامه خواهد داشت مثلیکه گلبدین را آوردند به کابل که سمت شمال رااز دست عطامحمدنور بگیرند وتسلیم گلبیدین کنند نیروهای گلبدین همه روزه درمقابل دولت و مردم میجنگد گاهی طالب هستند گاهی هم داعش فقط باآوردن گلبدین زندانیهای حزب منفوراسلامی آزادشدند ودوباره به ادمکشی شروع کردندخودش هم ازمال ومنال بیت المال حمایت میشود وحالا نوبت گرو طالبان است که به طورنمایشی بادولت مزاکره کنندتاکمکهای جامعه جهانی جذب شودهم بنام طالب چپاول کنند وهم درکنار دولت ازامکانات بدست آمده استفاده کنند اینجا واضع و روشن این شخص خاین وقصاب حنیف اتمربیان میکندکه مزاکره باگرو داخلی مخالفان صورت میگیردبخاطربدست آوردن امتیاز وآزادسازی زندانیهای طالب بیرون کردن نام طالب از لیست سیاه وتبرعه شدن طالبان ازجنایات جنگی وضداسلامی پس اینجا روشن خواهد شدکه اگر طالب مثل گلبدین تسلیم دولت شود پس برای چی درطی بیست سال مردم افغانستان راقتل عام کردند درصورتی که هیچ حدفی نداشتند.ب م

>>>   با گزشت زمان دیده شد که حکومت کوچی پکتیاوال با طالبان دست آفریده به خون مردم حکمتیار قصاب کابل میخواهد که مردم زجر کشیده یکبار دیگر مزه تلخ قتل و خونریزی را بچشد غنی خائن دو دستی مردم را تسلیم این قاتلان می‌کند .

>>>   اکرام اندیشمند
جناب محمد اشرف غنی!
وقتی خودت و حامد کرزی در این هژده سال مانع اصلاح و تغییر در نظام انتخاباتی شدید و از سیستم تناسبی که زمینه را برای فعالیت و رقابت احزاب سیاسی در عرصۀ سیاست و قدرت مساعد می کرد، جلوگیری کردید، قبول کردن طالبان به عنوان حزب سیاسی هیچ معنی و مفهومی ندارد.
میدان فعالیت احزاب سیاسی در افغانستان کجا است؟ به من نشان بده.
بیشتر از صد حزب سیاسی در وزارت عدلیه ثبت شده اند، اما سیاست در افغانستان هم چنان مافیایی و قومی باقی مانده است.
اینکه طالبان دعوت خودت را برای صلح می پذیرند یا نه و چنین صلحی انجام می شود یا نه، به آن کاری ندارم. اما این ادعایت که بدون ایجاد سیستم تناسبی در انتخابات پارلمانی افغانستان، از رسمیت یافتن گروه طالبان به عنوان یک حزب سیاسی سخن می گویی، شگفت آور و تاسف بر انگیز است.

>>>   Nawabi
بخاطر طالب قانون اساسي تعديل مي شود اما بخاطر خواست برحق مردم ما نه.....

>>>   دروغ بس است برای خدا و پیغمبر

>>>   در حقیقت طالبان یک حکومت بود وفکر نکنم که انها را به نام یک تنظیم سیاسی یاد کرده و به صلح وادار نمایم اگر به حساب ظلم و جنایت بلشد جنایت که حزب وحدت. شورای نظار. سیاف. دوستم در کابل نمود هیچ. تنظیمی. به سطح افغانستان نکرده است. ولی غنی بسیار اشتباهات را در این کنفراس کرد مه باید اولتر از همه مجرمین جنگی این تنظیم ها که همه ایشان جاسوسان یک کشړر است از حامعه جهانی کشاندن انهارا به میز محاکمه میکرد تا مردم میدانست که حالا حکومت میتواند. صلح. با گروهای مختلف نماید چون اراده حکومت معلوم میشد و حالا که خود حنایتکاران در میز کنفرانس نشسته باشد این صلح بسیار بعید است. و کسی خواهان این نوع صلح هم نیستند

>>>   طالب نوکر است و طلب صلح از نوکر نشانه عدم آگاهی از قواعد بازی است. مرتضوی بهتر میفهمد.
غنی از طالب زیر نام صلح دو چیز طلب دارد.
1 اجازه توزیع شناسنامه پشتونی در مناطق تحت کنترول شان
2 اجازه برگذاری انتخابات در مناطق طالبان
و به خاطر ننوات به طالب بی بی گل را هم در محفل برده بود در حالیکه هیچ سمت رسمی و دولتی ندارد.

>>>   برادرانیکه مخالف با صلع وصفا است چه بدیل دیگر ارند. آیا با جنگ میشود. طالبان را شکست داد در طول این همه سالها که آنها شکست نخوردند و ولایات ولسوالی ها را گرفتند ومردم بی گناه را قتل کردند وهزاران از انسانهای در این جنگ از بین رفت ایا لازم نیست که به خاطر صلع وصفا تن داد واین مملکت را از این حالت زار نجات بخشید و. کسانیکه خواهان جنگ اند واز دماغ گنده خود. به مخالفت به صلح داستان سرایی میکنند آیا میشود. طالبان را به جنگ شکست داد ،حتمآ میکوید نه ؟ پس راه صلع بهتر است تا مردم از این حالت رهایی یابند ،ودیگر این که بعضی مخرضین صلع را به تسلیمی مخلوط نموده وبه آب وتاب در راه صلع سنگ اندازی میکنند این دوستان ما هنوز هم در فکر جمع آوری سرمایه وقدرت اند تا از راهای غیر مشروع پول بدست بیاورند و تنها به منفعت حزبی و. قومی خود. فکر کنند بهتر وخوبتر است که منفعت همه مردم افغانستان در نظر گرفته شود.
عبدالله ریحان

>>>   خیلی جالب است که مردم گوسفندی مان(تاجیک، هزاره، اوزبیک و برادران عرب مانند سادات ،خواجه وانصاروغیره) شما به تاریخ قبیله بنی اسرائیل (افغانها) نگاه کنید زمانیکه موسی این قبیله را از مصر بیرون کرد به طرف سرزمین های از مرز مصر تا رود فرات ، یعنی سرزمین اقوام قینی، قنیزی، قدمونی، حیتی، فرزیری، رفایی، اموری، جرجاشی و یبوسی برد و در بین اینها جا به جا شدند مگر امروز این مردم شریف این سرزمینها کجاست شاید شما هم این سوال را کنید که کجاست؟ من برایت تان به روایت تورات میگویم که تمام اینها به قتل رسیدن حتا زنهای حامله طفل شان در شکم شان کشته شده و تمام درختان شان هم مانند خود شان ...گفته در داده سوختند خاکستر شدند. شما هم انتظار همان روز را داشته باشید. سر پوست کردنهای یکولنک را دیدیم و سوختن درختان تاک انگور شمالی را هم دیدیم، قتل عامه جنبش روشنائی را دیدیم، قتل عام تبسم و همراهان او را دیدیم و به گلوله بستند جنبش رستاخیز را دیدیم وزمانیکه میخواستند قربانی های جنبش رستاخیز دفن کنند، که تمام رهبری جمیعت را قتل عام کند دیدیم پس چه انتظا دارید از اینها میخواهید شما هم مثل همینها شوید و یا دست به کار میشوید بنام صلح چیزی وجود ندارد.
قدرت الله

>>>   شرایط جدید طالبان به غنی احمدزی
1 تعطیل دایمی تمام مکاتب دخترانه
2 اخراج تمام زنان از کارهای دولتی
3 از خانه خارج نشدن زنان شوهردار و بدون شوهر الا با پدر و برادر
4 اعدام و ترور سران هزاره تاجیک و ازبک
5 انتقال و استقرار طالبان به ولایات شمال و قصب و بزور گرفتن زمین خانه و تمام دارایی های سران تاجیک هزاره و ازبک و ترکمن و غیره
6 استقرار رژیم طالبی با اشتراک اشرف غنی گلبدین ملاهبت الله به رهبری مستقیم جنرالان پاکستانی
7 قطع کامل روابط با هندوستان
8 اعلام کنفدراسیون با پاکستان و قبول رهبری دولت پاکستان در امور خارجی و بین المللی
9 تبدیل نام افغانستان به پشتونستان در آینده و اخراج تمام اقوام غیر پشتون از پشتونستان
10 ادغام افغانستان به صوبه خیبر پشتونخواه پاکستان بطور رسمی
11 اشرف غنی با این طرح بصورت مخفی موافقت کرده است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است