نماینده فرانسه: محاصره غزه باید پایان یابد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۰    ۱۳۹۶/۱۲/۲ کد خبر: 147104 منبع: پرینت

نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد از حضور محمود عباس رییس تشکیلات خودگران فلسطین و «مواضع شجاعانه وی در این جلسه» ابراز خرسندی کرد و گفت: تشکیلات خودگردان باید به غزه برگردد و محاصره پایان یابد.

فرانسوا دلاتره روز سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که درباره فلسطین برگزار شد، افزود: 25 سال از توافق اسلو گذشته است و همچنان موضوع باقی است. از آن زمان یک نسل جدید از فلسطینی ها و اسراییلی ها متولد شده اند که تنها شاهد درگیری و رنج بوده اند.

وی ادامه داد: موضوع رو به وخامت است و یکی از علت های اصلی آن توسعه شهرک سازی هاست. خشونت از طرف همه طرف ها و خصوصا حماس رو به افزایش است.

نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد اضافه کرد: با همه اینها باید بگوییم که ما هرگز تهدید امنیت اسراییل را نمی پذیریم.

دلاتره خاطرنشان کرد: ما نباید موضوع غزه را از مابقی موضوع فلسطین جدا کنیم. اتحاد فلسطین برای رسیدن به صلح لازم است.

وی با تاکید بر این که تنها راه حل، استقرار و به رسمیت شناختن مرزهای 2 کشور است، گفت: باید برای آوارگان فلسطینی نیز راه حل مناسبی در نظر گرفته شود.

نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد افزود: ما می دانیم که سرنوشت اسراییلی ها و فلسطینی ها به هم مرتبط است و هیچ یک بدون دیگری به صلح نمی رسد.

دلاتره تاکید کرد: توسعه شهرک سازی و سیاست های استعمارگرایانه، وضعیت را بدتر کرده و نباید اجازه دهیم که این موضوع ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: سرنوشت شهر قدس فقط در دست 2 طرف است و هیچ اعلام موضعی خارج از فرایند صلح پذیرفتنی نیست. ما متاسفیم که دیدیم مسوولان اسراییل در آغاز امسال پایتخت بودن شهر قدس را قانونی کردند.

نماینده فرانسه تاکید کرد: این شهر بر اساس توافقات بین المللی پایتختی برای هر 2 طرف است.

دلاتره ادامه داد: ما از آمریکا می خواهیم که تلاش های قبلی و نقش تاریخی خود را رها نکرده و به توافقات بین المللی بر سر مساله فلسطین بازگردد.

وی تصریح کرد: بدون به رسمیت شناختن توافقات قبلی اساسا نمی توان مذاکراتی را آغاز کرد.

نماینده فرانسه خاطرنشان کرد: راه حل یک کشور وضعیت وحشتناکی ایجاد خواهد کرد و به این معنی خواهد بود که یک کشور 2 نوع شهروندی داشته باشد. این امید فلسطینی ها برای داشتن وطن و کشور را نابود خواهد کرد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فرانسه
غزه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است