تهدید آمریکا برای خروج از فرایند صلح خاورمیانه
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۷    ۱۳۹۶/۱۲/۲ کد خبر: 147078 منبع: پرینت

نماینده آمریکا در سازمان ملل تهدید کرد که از فرآیند صلح خارج شده و علیه تمامی سازمان های بین المللی که ضد اسراییل عمل می کنند، اقدامات تنبیهی انجام دهد.

نیکی هیلی روز سه شنبه درنشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع فلسطین برگزار شد، افزود: ما در جلسه ای شرکت داریم که برای همه ما آشنا است و همواره پر از تکرار مکررات بوده است.

وی ادامه داد: موارد تکرار می شوند بدون اینکه به جایی برسند و هیچ اقدامی انجام شود. ما سال گذشته اقدامات جدیدی کردیم و معتقدیم که سازمان ملل بیش از حد روی این مساله وقت گذاشته است. مشکل این است که این سازمان به شکل نفرت انگیزی علیه اسراییل عمل می کند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اضافه کرد: در خاورمیانه مشکلات زیادی وجود دارد. در یمن بزرگترین بحران انسانی را داریم در حالی که به صورت مداوم به گروه های مسلح اسلحه ارسال می شود.

هیلی اظهار کرد: در سوریه رژیم بشار اسد از سلاح شیمیایی استفاده می کند و در لبنان حزب الله به فعالیت های تروریستی مشغول است. در عراق و اردن و مصر نیز فعالیت های تروریستی ادامه دارد و در این بین ایران است که دولتش حامی تروریسم است و تمامی این فعالیت ها را تغذیه می کند.

وی ادامه داد: من نمی خواهم که بگویم هیچ رنجی در موضوع فلسطین نیست. هر 2 طرف رنج می برند. اسراییلی ها بارها چاقو خورده اند و در عملیات های انتحاری کشته شده اند. اسراییلی ها اما مردمانی بوده اند که در دنیا در زمینه های علمی و تکنولوژیک و هنر فعال بوده اند.

نماینده آمریکا اضافه کرد: مردرم فلسطین در غزه و در کرانه باختری نیز رنج می برند.

هیلی خطاب به محمود عباس گفت: آقای عباس! زمانی که دولت جدید در آمریکا روی کار امد ما به دنبال اصلاح قطعنامه 2234 بودیم و این اشتباه بزرگ دولت قبلی ما بود. این قطعنامه این توهم را ایجاد می کند که اسراییل می تواند امنیتش را نادیده بگیرد.

وی افزود: من سال گذشته به این نکته اشاره کردم که تمامی این فعالتی ها ضد اسراییلی است. من به سمت فلسطینی ها دست دراز می کنم که بگویم ما به فکر صلح و شکوفایی مردم شما هستیم.

نماینده آمریکا ادامه داد: اما نماینده شما آقای عریقات تلاش های من را خفه کرد. من خفه نخواهم شد. اگر رهبری فلسطین به اندازه کافی شجاع باشد، می تواند گزینه هایی که به آنها داده ایم را قبول کند.

هیلی اضافه کرد: ما احتیاج نداریم که شما از تصمیمات ما خوشحال شوید و راضی باشید. این انتخاب را دارید که اگر می خواهید آمریکا کاملا از فرآیند صلح خارج شده و علیه تمامی سازمان های بین المللی که ضد اسراییل عمل می کنند، اقدامات تنبیهی انجام دهد.

وی تاکید کرد: باید به شما بگویم که پایان این خط هیچ نفعی برای فلسطینی ها نخواهد داشت. ما به دنبال شما نمی دویم و نخواهیم دوید. انتخاب با خود شما است که کدام راه را بپذیرید.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
فلسطین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است