محافظان ترامپ با چینی‌ها درگیر شدند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۱    ۱۳۹۶/۱۲/۱ کد خبر: 146998 منبع: پرینت

رسانه‌های خبری از درگیری فیزیکی نیروهای امنیتی ترامپ با مقام های امنیتی چین در جریان سفر رییس جمهور آمریکا به پکن خبر داده‌اند.

درگیری میان تیم امنیت ترامپ و مقام های چینی در جریان سفر نوامبر گذشته ترامپ به چین، زمانی شروع شد که از ورود یکی از ماموران سرویس مخفی آمریکا که در حال حمل چمدان حاوی کدهای هسته ای موسوم به «فوتبال اتمی» بود، به داخل «تالار بزرگ خلق» که محل برگزاری فعالیت های قانونی و تشریفاتی جمهوری خلق چین و حزب کمونیست است، جلوگیری به عمل آمد.

«جان کلی» رییس ستاد کارکنان کاخ سفید در این بین تلاش کرده است تا مداخله کند و به مقام های آمریکایی دستور داد مسیرشان را ادامه دهند اما باز هم مقام های امنیتی چین برای بار دوم مانع انجام ماموریت مقام های آمریکایی شدند که این امر به درگیری کوتاهی منجر شد.

در جریان این درگیری، یکی از مقام های امنیتی چین، رییس ستاد کارکنان کاخ سفید را گرفت و «جان کلی» دست مامور را پس زد. در این بین، مامور سرویس مخفی آمریکا نیز اقدام به گرفتن مامور امنیتی چینی کرد و او را به زمین انداخت.

نهایتا مقام های آمریکایی وارد محل برگزاری مراسم شدند و چینی ها به هیچ وجه چمدان فوتبال اتمی را که باید همواره در سفرهای رییس جمهور نزدیک او باشد، تصاحب نکردند و حتی به آن دست نزدند.

چمدان فوتبال اتمی یک بخش حیاتی از روند آغاز یک حمله هسته ای به حساب می آید و توسط ابزارهای ارتباطاتی و جزییات مربوط به طرح های جنگی آماده شده، تجهیز شده است.

با وجود اینکه مقام های چینی بابت این رفتار عذرخواهی کرده اند اما دیدارهای رسمی توسط سایر مقام های به چین نیز با جنجال هایی همراه بوده است. از جمله اینکه در سال 2016 میلادی «باراک اوباما» رییس جمهور سابق آمریکا در شرایطی وارد چین شد و از پله های هواپیمایش پایین آمد که هیچ فرش قرمزی برای او پهن نشده بود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
چین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است