توافقنامه همکاری معارف هلمند با طالبان (سند)
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۲    ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ کد خبر: 146663 منبع: پرینت

مسوولان ریاست معارف هلمند توافقنامه ای را با طالبان به امضا رسانده اند که براساس آن مخالفان دولت در مناطق تحت اداره شان مانع فعالیت معارف و مکاتب نشوند.
براساس این توافقنامه طالبان نه تنها بر ساخت و ساز مکتب ها در مناطق زیر کنترل شان مشکل ایجاد نمی‌کنند، بلکه همکاری نیز می‌کنند.

در ماده اول این توافقنامه آمده است که ساختمان ها و گدام های مواد درسی مکاتب ملکیت عامه بوده و امارت اسلامی برای حفاظت از آن به ملا امامان مساجد تذکر می دهد تا در نگهداری آن کوشا باشند.

همچنان در ماده ششم این توافقنامه آمده است، که ریاست معارف هلمند مکلف است در آن مناطقی که مکتب وجود ندارد باید شعبات و یا صنوف الحاقیه را ایجاد نمایند.

در ماده هشتم این توافقنامه نیز آمده است که آن موسساتی که برای دانش آموزان معارف کتاب، قرطاسیه و دیگر مواد کمک می کنند هرگاه با مشکلاتی روبرو شدند فورا با مسولان طالبان در تماس شوند.

کد (26)


ریاست معارف طالبان توافقنامه همکاری مدارس هلمند صلح افغانستان

ریاست معارف طالبان توافقنامه همکاری مدارس هلمند صلح افغانستان

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
معارف هلمند
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   ........ همچو دولت با این بی عرضه گی و ضعف . تو دولت تقلبی با لای اعتراض کننده گان که حق خود را میخواهند گلوله باری میکنی ولی با چهارتا طالب بی همه چیز نفاهمنامه امضا داری از امضای دند غوری خجالت نکشیدی غنی ..... یهودی

>>>   اگر چنین است پس در میان،مکاتب، مدارس، قران کتاب و مساکن مقدس و عام المنفعه کی ماین گذاشته انفجار میدهد، مه رنج میبرم از اینکه نام این نهاد مخرب را امارت اسلامی گذاشتند، اسلام را خو بدنام ساختید شما ملا طبقه!

جنرال رحمت خان پیلوت

>>>   شايد عده يي منفي گرا ؛ اين كارِ مسوولين رياست معارف را تقبيح كنند و نظريات شان را درينجا خواهيم خواند. اما من هر ده مادهء اين توافقنامه را خواندم كه سراسر به نفع معارف و در حمايت از ان ميباشد . بنأً اگر من جاي متصديان امور در وزارت معارف افغانستان باشم ، به محترم محمد داوود افغان و هيأت همراه شان كه به نماينده گي از رياست معارف هلمند ، توانسته اند چنين توافق نامه يي را امضأ بكنند ضمن عرض تبريك ؛ تقدير نامه هم ميدهم. در عوض، آن وزير بدبخت ( فاروق وردك ) را كه با سؤ استفاده از حضور طالبان در ساحات تحت نفوذ انها ، مكتب هاي خيالي ساخته بود و پول و ساير امتيازات انها را حيف و ميل كرده بود ؛ به حارنوالي معرفي ميكردم.
زنده باد داوود افغان و تيم همراهش !

>>>   اين كار نو نيست، در طول حكومت كرزي و اين حكومت ع وغ طالبان از ايشان باج ميگيرند، مليونها دالر معارف را آقاي وردك وزير حزب حكمتيار براي همين طالبان دزد و پوزبند و براي امير راكتيار ميداد.

>>>   آفرین و صد آفرین به مسئولین معارف هلمند. هرگاه هر یک از مسئولین در عرصه کار شان زمینه سازی کرده مخالفین را برای تطبیق برنامه های ملی قانع سازند قابل قدر هستند. این میتواند نمونه خوبی برای سایر ولایات باشد تا مکاتب مسدود شده باز گردند

>>>   همه رابه پشتونوشته امارت اسلامی بگوییدامارت پشتون امارت وحشی امارت جاهل عقب مانده نادان نوکرپاکستان

>>>   مبارک باشد
اولین ایالت فدرال خودش را تثبیت کرد و به رسمیت شناخته شد.
ایالت هلمند و نواحی اش
قانون فدرال باید هرچه زود تر وضع شود تا جنگ خاتمه یابد.

>>>   چرا دولت منقطه را پاکسازی نمی کند این کار دولت بمعنای رسمیت شناختن طالبان است.
صابدی از ایران.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است