حکومت زمینه استخراج غیرقانونی سنگ را فراهم کرده
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۷    ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ کد خبر: 146644 منبع: پرینت

با روی کار آمدن حکومت وحدت ملی، استخراج قانونی معادن سنگ متوقف شده و زمینه استخراج غیرقانونی فراهم گردیده است.

به نقل از جمهور، حیات الله نصرت رییس اتحادیه صنعتکاران سنگ کشور روز سه‌شنبه24 دلو 96در یک نشست خبری در کابل از متوقف بودن روند استخراج قانونی معادن سنگ در کشور انتقاد کرد.

نصرت گفته است که از سه و نیم سال بدینسو استخراج قانونی سنگ در کشور به کلی متوقف شده و این مساله زمینه استخراج‌های غیر قانونی و غیر حرفه ای را مساعد کرده است.

وی بیان داشت که حکومت نه تنها که از صنعت استخراج و پروسس سنگ در کشور حمایت نکرده بلکه با توقف استخراج قانونی آن زمینه قاچاق سنگ را فراهم کرده و نهادهای خصوصی که در این بخش سرمایه گذاری کرده‌اند را نیز بشدت متضرر ساخته است.

به گفته وی از سال 2001 به اینسو بیش از 100میلیون دالر در صنعت سنگ سرمایه گذاری شده و سودهای سرشاری برای سکتور خصوصی و حکومت داشته اما از سه و نیم سال بدینسو با توقف استخراج سنگ، شرکت‌هایی که در این بخش کار می‌کنند غالبا با ورشکستکی روبرو شده اند.

نصرت خواهان توجه جدی حکومت برای احیای دوباره صنعت استخراج و پروسس سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی کشور شده و تاکید کرد که حکومت با قانونی ساختن استخراج سنگ باید زمینه قاچاق و استخراج غیر قانونی آن را بگیرد.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اتحادیه سنگ کاران
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   نصرت جان فکر کنم که پیش از سه سال چشم تان نابینا بود چیزی را نمیدید ودر تازه ګی به هند رفتید و عملیات چشم کردید و بخیر بینا شدید که فهمیدید سنګ کشور قاچاق میشود چرا همین عملیات خود را یک بیست سال قبل نکردید.

>>>   نام افغان منحیث نام شهروندان کشور با جعل، ریا، و تهدید در لویه جرگه سال ۱۹۶۳ از طرف باند قومپرستان پشتون آن وقت و به همکاری ظاهر و کاکا هایش بالا مردم تحمیل شد۰ پشتون ساختن کامل کشور یکی از پلان های شوم آنها بود که تا به حال ادامه دارد۰ افغان، اوغان، پتان، همه نام های مترادف برای قوم پشتون هستند، و با هویت دیگر قوم های ساکن اصلی این دیار هیچ ارتباط ندارند۰ تحمیل نام و هویت یک قوم بالای قوم های دیگر خیانت ملی است، و خاموشی علیه آن هم بُزدلی و خیانت ملی میباشد۰
خلاصه اینکه واژه افغان هویت تنها یک قوم است و نباید به هیچ بهانه و هیچ حیله بالای هویت دیگر قوم های کشور تحمیل شود۰ آنهائیکه روی تطبیق این موضوع پافشاری میکنند یا از تاریخ این مرز و بوم آگاهی ندارند ویا فاشیست هائی بیش نیستند۰
افغان اوغان یعنی پشتون، پتان پختون و ما اگر پشتون نیستم افغان نیستیم۰
واقعیت همین است۰

>>>   رکز بین المللی مطالعات استراتیژیک
٤ نگاره از ٤ مسوول ٤ کشور!
#نگاره‌ی ۱: آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر مذهبی ایران و یکی از پایه‌های اصیل انقلاب در آن کشور که ایران را به‌یک قدرت نظامی جهان مبدل نموده‌است. آقای خامنه‌ای مثل یک غریبه از غذای معمولی می‌خورد تا تفاوت میانِ خود و پیروانش قایل نبوده باشد.
#نگاره‌ی ۲: ویلادمیر پوتین رییس جمهور روسیه، کسی‌که کشور به‌زانو افتاده‌اش را پس از جنگ زمان‌گیر و خان‌مان سوز افغانستان، روی پا ایستاد کرد که ام‌روز یکی از قدرت‌های دنیاست و حرف یکم را می‌زند. آقای پوتین مانند یک فردی عادی با افتخار روی پاره‌ی فرش می‌نشیند، می‌خورد و می‌نوشد و اما هرگز باور ندارد با این کارش، کسر شٲن نموده باشد.
#نگاره‌ی ۳: جستین ترودوا نخست‌وزیر جوان کانادا که اصول برابری را در کشورش ترویج ساخت و در کابینه‌ای او، ده‌ها شهروند اصالتاً خارجی وزیر می‌باشند و در راستای آزادی ملیت‌های کوچک در کشورش، تلاش می‌ورزد. آقایی ترودوا نیز روی صندلی چوبی می‌نشیند و با چند تنی دیگر، برگر و نوشیدنی ساده می‌خورد بی‌آن‌که متوجه جای‌گاه و مقامش باشد یا فکر کند کسی برایش طعن می‌زند یا نه!
#نگاره‌ی ٤: محمد اشرف‌غنی فرمان‌روای کل افغانستان‌ می‌باشد. فردی‌که ۳٦۰ درجه تغییرات در دسترخوان شهروندان کشورش آورد. آقای غنی از پایه‌های اصلی پیش‌رفت افغانستان و از چهره‌هایی‌ست که فراملیتی کار می‌نماید. او عناصر استفاده‌جو و دزدان پیشین‌را هم‌زمان واجد شرایط استفاده از چندین مقام حکومتی از قبیل سفارت، ریاست، وزات و ... ندانسته روانه‌ی زندان کرد. ایشان صادقانه علیه دهشت‌افگنی مبارزه می‌کنند و شعارشان تحول و تداوم می‌باشد. آقای غنی هیچ‌گاهی به‌فکر خویش نبوده و زراندوزی نمی‌نماید. او قراردادها بزرگ را برای شهروندان خارجی خصوصاً لبنانی‌ها نمی‌دهد تا سرمایه‌ی ملی بیرون نرود. هزاران کارمند ندارد. ۱۲ ریاست مستقل را رهبری نمی‌کند. ۱٦ ساعت روی پا ایستاده کار می‌کند. ذره‌ای تبعیض میان شهروندان کشور ندارد و برای همین؛ متوجه خزانه‌ی دولت است و خیلی با مدارا از آن مصرف می‌کند. تطبیق قانون در زمان زمام‌داری‌اش به‌صد درصد نزدیکی می‌کند. هیچ‌گاه کسی‌را به‌اتهام بیرون نکشیده و هم‌چنین آدم‌خواران و دزدان را همه راهی زندان ابد می‌کند. مردم ازین زعیم نام‌دار خیلی راضی‌اند و ... اوصاف مبارک‌شان در حدی بالاست که نمی‌توان همه‌را این‌جا گرد آورد!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است