دولتی که اقتدار نداشته باشد مسخره است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۹    ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ کد خبر: 146129 منبع: پرینت

پاکستان با پرتاب 180 راکت بالای خاک افغانستان و انکار مطلق از موجودیت شبکه حقانی و پناهگاه امن طالبان در خاک پاکستان به بیانیه خطاب به مردم افغانستان توسط رییس جمهور جواب ارایه کرد.

گرچه خمیرمایه ساختار پاکستان معجون از دروغ و فریب است با آن هم عرف دیپلماتیک ایجاب می کرد که آنها حداقل به سفر هیات بلندپایه خود به کابل احترام می گذاشتند و حرمت مذاکره را نگه می‌داشتند از آن جایی که مقامات عالی رتبه افغانستان شواهد و اسناد موثق را طی سفری به اسلام آباد راجع به موجودیت شبکه حقانی، پناهگاه های امن طالبان در خاک پاکستان و سازماندهی حملات تروریستی از خاک پاکستان بالای مردم افغانستان در اختیار جانب پاکستان قرار دادند و رییس جمهور افغانستان نیز با تایید این موضوع خواستار اقدام عملی جانب پاکستان گردید.

اینبار محمد فیصل سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در جواب ادعای رییس جمهور افغانستان گفته است که شبکه حقانی و طالبان هیچ پایگاهی در پاکستان ندارد اینکه چرا در این مدت زمان پاکستانی ها 180 راکت را بالای خاک افغانستان پرتاب کرده است خود یک معما است. من در این مورد چیزی گفتنی ندارم.

فقط توجه خوانندگان محترم را به یک جمله رییس جمهور که در همان بیانیه خطاب به مردم گفته بود جلب می کنم که گفته است: دولتی که اقتدار نداشته باشد مسخره است.

حسن علی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
تروریستان
غنی
نظرات بینندگان:

>>>   وزارت خارجه کشور یاد آور شده که جلسه هیات افغانستان و پاکستان در یک فضای صمیمانه برگزار شد و هردو طرف روی پلان عمل متذکره به پیشرفت‌های نیز نایل آمده‌اند.
به افتخار این جلسه فضای صمصیمی پاکستان 180 توپ بالای کنر شلیک کرد

>>>   داود نورزی رئیس اداره امور ریاست جمهوری افغانستان به دلیل اختلافات با رهبری حکومت امروز(یک شنبه 15 دلو) استعفا کرد

>>>   داود نورزی رئیس اداره امور ریاست جمهوری افغانستان به دلیل اختلافات با رهبری حکومت امروز(یک شنبه 15 دلو) استعفا کرد
همچنین گفته می‌شود، که آقای نورزی در حال حاضر در کشور آلمان به سر می‌برد و استعفای او به ریاست‌جمهوری پیشکش شده است

>>>   حکومت باید آدرس کمپنیها وشرکت های معاونین ریاست امنیت ملی را بر راسی کند
که این پول ها از طریق اختطاف ها بدست شان رسیده یا از طریق دسیسه سازی طالب وترورست نام گذاشتن وبعد شیرینی گرفتن ؟
ویااز طریق کمپنی های امریکائی یا دیگر کشورها

>>>   یک جهادی عربی دهه شصت همراه با گلبدین:
حالا من اعتراف می کنم که خودم نیز همان روز با حکمتیار در جرم دروغ و فریبکاری شریک شدم و از او خواستم تا به استاد محمد قطب پیشنهاد کند تا مجددا با سایر خیرخواهان در پشاور گردهم آمده و طرح تازه ای را تصویب و بعدا با حکمتیار در تماس شوند. حکمتیار بلافاصله این نظر را به شیخ محمد قطب منعکس ساخت تا بتواند آنها را برای مدتی دیگر مصروف نگهداشته و خودش با کسب وقت طبق قبلی در روز بعد نیروهایش را وارد کابل ساخته و بدین ترتیب همه را در مقابل یک عمل انجام شده قرار دهد.

قبل از پایان تماس مخابروی فوق الذکر اسامه بن لادن نیز که در آن زمان یکجا با سایر میانجیگران عرب در پشاور بسر می برد روی خط آمده و مرتب نگرانی خود را از بابت حتمیت بروز جنگ داخلی میان مجاهدین در صورت ورود جداگانه و بدون توافق قبلی به شهر کابل به حکمتیار ابراز داشت حکمتیار به او نیز اطمینان داد که گویا احتمال بروز جنگ میان مجاهدین وجود ندارد و همان دم صحبت خود را با بن لادن قطع نمود

>>>   عطامحمد ننور دوالسوال مربوط السوالی های بلخ رابه امضای خود جدیدا مقرر نموده است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است