مامور ویژه اف‌بی‌آی قربانی جدید ترامپ
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۶    ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ کد خبر: 146117 منبع: پرینت

مامور ویژه پولیس فدرال آمریکا تحت فشار کاخ سفید و ترامپ استعفا داد.

مامور ویژه نظارت پولیس فدرال آمریکا تحت فشار انتقادات کاخ سفید از جمله «دونالد ترامپ» از سمت خود استعفا کرد. «جاش کمبل» مامور ویژه نظارت پولیس فدرال آمریکا (FBI) به دلیل آنچه که حمله های بی وقفه منتقدانی همچون دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و جمهوریخواهان کنگره به این نهاد برای کسب اهداف سیاسی عنوان کرد، از پست خود کناره گیری کرد.

کمبل در مطلبی که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر کرده درباره دلایل کناره گیری خود می نویسد: با گذشت بیش از یک دهه از خدمت در این سازمان که شامل تحقیقات درباره تروریسم، همکاری برای نجات قربانیان آدم ربایی در خارج و دستیاری ویژه رییس FBI بوده است، با بی میلی فعالیت خود را متوقف می کنم و سازمانی را که به آن علاقه دارم، ترک می کنم.

وی افزود: می خواهم به تعداد فزاینده ای از مردم بپیوندم که بر این باورند که حمله های بی وقفه به پولیس فدرال نه تنها این سازمان پیشتاز اجرای قوانین، بلکه امنیت ملی را تضعیف می کند. استعفای من دردناک است اما گزینه جایگزین آن یعنی سکوت در شرایطی که وجهه این سازمان برای دستیابی به اهداف سیاسی تخریب می شود، غیر ممکن است.

مقاله کمبل به دنبال انتشار یادداشتی در روز جمعه منتشر شد که در آن پلیس فدرال آمریکا به سو استفاده از «قانون نظارت بر اطلاعات خارجی» (فیسا) متهم می شود.

ترامپ رییس جمهوری آمریکا، جمعه شب اجازه انتشار عمومی یک سند طبقه بندی شده مربوط به پرونده ارتباط ستاد انتخاباتی خود با روسیه را صادر کرد. این سند، حاکی از رفتار جانبدارانه اداره تحقیقات فدرال و وزارت دادگستری آمریکا علیه ترامپ است.

دمکرات های کنگره معتقدند این سند که توسط جمهوریخواهان تهیه شده گمراه کننده بوده و از اطلاعات طبقه بندی شده به صورت گزینشی استفاده کرده تا بر تحقیقات «رابرت مولر» بازپرس پرونده دخالت ادعای روسیه در انتخابات آمریکا تاثیر منفی بگذارد.

«آدام شیف» نماینده دمکرات کمیته اطلاعاتی کنگره آمریکا گفت: انتشار این یادداشت فریب دادن عموم و لطمه به تحقیقات است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
اف‌بی‌آی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است