عربستان به خرید موشکی قطر واکنش نشان داد
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۲    ۱۳۹۶/۱۱/۷ کد خبر: 145637 منبع: پرینت

«عبدالله المعلمی» سفیر و نماینده دایم عربستان سعودی در سازمان ملل متحد به تصمیم قطر برای خرید سامانه دفاع موشکی اس- 400 از روسیه واکنش نشان داد.

وی در حاشیه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس، در اینباره و به صورت کنایه و تلویحی به مساحت کوچک قطر، گفت: «آنها کجا این سامانه‌ها را مستقر خواهند کرد؟»

رسانه‌های روسیه در اینباره اعلام کردند قطر درصدد خرید سامانه موشکی اس 400 از روسیه و مذاکرات در اینباره پیشرفت‌هایی داشته است.

«فهد محمد العطیه»، سفیر قطر در روسیه، در اینباره اعلام کرد مذاکرات برای خرید سامانه دفاع موشکی اس- 400 به مراحل پیشرفته‌ای رسیده است. افزون بر سامانه دفاع موشکی، درباره خرید فناوری نظامی برای نیرو‌های زمینی نیز گفتگو می‌شود.

همان گونه که سفیر قطر اعلام کرد، قرارداد همکاری نظامی و فناوری در سفر ماه اکتبر وزیر دفاع روسیه به دوحه، بین قطر و روسیه امضا شد. العطیه در اینباره اعلام کرد، این قرارداد زمینه همکاری نظامی بین 2 کشور و خرید تجهیزات نظامی و آموزش و تربیت نظامیان و افسران را فراهم می‌کند و در آینده نزدیک وابسته نظامی قطر در مسکو و نیز وابسته نظامی روسیه در دوحه تعیین خواهند شد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
قطر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است