کارشکنی در اعلام جزییات حملات انتحاری
وزارت دفاع امریکا به حکومت افغانستان گوشزد کرده است که باید تعداد تلفات نیروهای امنیتی در جریان عملیات های نظامی و عملیات های تروریستی را به مردم اعلام نکند 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۱    ۱۳۹۶/۱۱/۱ کد خبر: 145243 منبع: پرینت

تعدادی از مهاجمان انتحاری وارد هوتل کانتینانتال کابل شده و مسافران این هوتل را به گروگان گرفته اند. این حمله ساعت 9 شب گذشته به وقوع پیوست و نظامیان تلاش دارند تا بدون قتل و خونریزی مهاجمان را از پای درآورند. گفته می شود که در این هوتل علاوه بر شهروندان افغانستانی، تعدادی از مسافران خارجی نیز اقامت داشتند.

مجیب خلوتگر در گفتگو با برنامه "همگام" در خصوص حمله انتحاری در هوتل کانتینانتال گفت: عدم دسترسی به اطلاعات، از معضل های بزرگ وضعیت رسانه ها در افغانستان است. امکانات دسترسی به اطلاعات برای خبرنگاران به دلیل فاصله ی زیاد بین مکان تعیین شده برای آنها و محل حادثه؛ بسیار سخت است.

وی افزود: نهاد های امنیتی و نهاد های صحی باید مردم را از این نگرانی نجات بدهند، چون کسانیکه اعضای خانواده شان در هوتل هستند از دیشب تا به امروز در هوای سرد در بیرون از هوتل در کنار خبرنگاران منتظر خبر وضعیت اعضای خانواده شان هستند.

مجیب خلوتگر در خصوص عدم وجود اطلاعات درست درمورد تلفات گفت: اخبار تایید نشده ای وجود دارد که وزارت دفاع امریکا به حکومت افغانستان گوشزد کرده است که باید تعداد تلفات نیروهای امنیتی در جریان عملیات های نظامی و عملیات های تروریستی را به مردم اعلام نکند؛ تا از یک جهت باعث تشویش اذهان مردم نشده و از جهت دیگر سبب کاهش روحیه نیروهای امنیتی نشود. درصورتیکه هیچ مصلحتی توجیه پنهان کاری های حکومت نمی شود؛ مردم حق دارند تا در جریان وضعیت اعضای خانواده شان که در هوتل گیر افتاده اند باشند و بدانند که چه اتفاقی افتاده است.

وی با اشاره بر تلاش حکومت برای کتمان آمار دقیق افزود: متاسفانه کسانیکه دست به اینکار می زنند و آمار و حقایق را ارایه نمی کنند اگر حتی چینین هدفی هم نداشته باشند به طور غیر مستقیم وقاحت عملیات دهشت افکنان را ازبین می برند، که این امر می تواند؛ از یک طرف شدت عملیات تروریست ها کمتر جلوه بدهد و از طرف دیگر باعث شود که نیروهای حکومتی افغانستان، ناکامی های خود در راستای تامین امنیت در اینگونه حوادث و حملات انتحاری پنهان کند.

مجیب خلوتگر در ادامه اظهار داشت: همواره از حکومت وحدت ملی می شنویم که کوشش می کند حداقل در راستای امنیتی، صلاحیت و قدرت را به نهاد های امنیتی واگذار و افراد غیرمسوول و خصوصی را بیرون می کند؛ این در حالی است که دو هفته پیش شنیده می شد که مسوولیت امنیتی هوتل کانتینانتال به یک نهاد خصوصی امنیتی واگذار شده است.

کد(12)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
افغانستان
حمله انتحاری
نظرات بینندگان:

>>>   یک مقام بالا سه هفته پیش امنیت هوتل رابه کمپنی خصوصی داده بود
مسئول گارنیزیون : وقتی ما آمدیم هیچ نیروی نظامی برای محافظت هوتل موجود نبود!
درمصاحبه با رسانه ها میگویند امنیت کانتیننتال سه هفته پیش به کمپنی خصوصی سپرده شده بود وقتی زورنالست می پرسد از طرف کی؟
وزیر ورئیس گارنیزیون میگویند مقتمات بالا!!
این کدام مقام بالا است که وزیرداخله هم میگوید مقام بالا!
این مقام که نه وزیر داخله است نه دفاع نه رئیس امنیت پس کی است ؟؟
آیا رئیس صاحب جمهور است یا هرکاره نظام اتمر صاحب؟؟
اگر اینطور باشد وبدست خود مردم را به کشتن میدهند بجای تسلیمی هوتل به اشرار ارگ راچرا تسلیم نمیدهند تا مردم بیگناه هم کشته نشوند !

>>>   حالا معلوم میشود که امریکا ........ خودرا هم گرفته نمیتواند پس حکومت وحدت مولی چطور گرفته خواهد توانست؟

>>>   این چندمین حملات انتحاری است با تلفات هنگفت ان که در شهر کابل پایتخت زیر ریش ارگ و ریاست عمومی امنیت ملی از جانب ترورستان انجام میگردد ارگ و ریاست امنیت ملی و وزارت داخله و وزارت دفاع و سایر مسولین امنیتی پس از قتل و کشتار هموطنان ما و مهمانان داخلی و خارجی که به ده ها کشته وزخمی بجا میگذارد از سر قوماندانی اعلی گرفته تا زیر قوماندانی فورمولتی به الفاظ تند انرا نکوهش میکنند وبس ریس عمومی امنیت ملی معصوم استانکزی به ملیون ها دالر را خرچ مسایل اوپراتیفی ریاستش سند تیر میکند چرا جلوگیری از چنین جنایت نکرده و نمیکند همه در برابر ان خاموش است واین شخص همه روزه بعوض اینکه به اصل وظیفه اش کار انجام دهد روز تا روز چغلی و نفاق افگنی را در بین اقوام خدمتگذاران واقعی ملت را پیشه کرده که باعث کشیدگی ها بین حکومت و مردم شده و هموار کردن راه به ترورستان گردیده سوال درینجاست که چرا شخص ریس جمهور با تمام بی کفایتی و خیانتکاری ان معصوم استانکزی را تحت الحمایه اش قرار داده و زیر جل خود نگهداری میکند .

>>>   دهشت افگنان درداخل هوتل کانتیننتال پانزده ساعت کامل جنگیده اند و گلوله مصرف کرده اند؛ انفجاراتی را انجام داده اند. این همه اسلحه و مهمات از آسمان برای شان نازل شده بود که مانند یک کندک نفر، با چندین کندک دولتی در جنگ ودرگیری اند و مقاومت می کنند؟

>>>   Ashkani
دروغ پردازی شرمآ ور بی بی سی انگلیس ...! آنهم به این اندازه ؟؟
این در حالیست که تا نشر این خبر دروغ ماجرا ادامه دشت...!
شرم آورتر از همه اینکه بیش از ۴۰ (چهل) تن کشه گزارش شده است .

>>>   از روزیکه گلبیدین حکمتیار رهب باند جنایتکار جاسوس ای اس ای را بنام مصالحه با دولت در کابل جابجا کردند همه شاهد هستیم که حملات انتحاری و انفجاری خونین ترورستان بنام طالب و داعش بشدت در نقاط حساس شهر کابل را انجام داده اند و بر علاوه خسارات مالی و جانی وهم و ترس را بین مردم شهر ایجاد کرده اند علاوتا به تفرقه قومی و سمتی دامن زده شده و حکومت خاموش و نظاره گر باقی مانده همانطوریکه قبلا اکثریت مردم با این توافق صلح با رهبر باند منفور از پا افتاده بی ثمر در کار امنیت شهروندان و امتیاز دهی بیشتر به این رهبر سوخته از کار افتیده عدم رضایت شانرا اعلام کرده بودند امروز ثابت شده که حق بجانب بودند که با امدن این جاسوس سابقه دار ای اس ای مخالفت کرده بودند و مخالف امدن این رهبرباند ترورستی که در حقیقت نمایندگی از دفتر ای اسای است گردیده بودند حق بجانب بودند .

>>>   اگر خحکومت فکر میکند مردم دشمن هستند پس ارگ رابه اشرار تسلیم کند تا منبعد آنها مردم رابکشند

>>>   Khurasani
چرا تمام نماد هاى ملى و هویت سياسى افغانستان منحصر به افغان هاست ومیراثداران اصلی سرزمین و تمدن خراسان ، دراین نماد ها حضور ندارند؟
روزی که افغانستان بنا به استراتیژی سیاسی دو ابر قدرت وقت ( روسیه تزاری و امپراطوری بریتانیای کبیر) به عنوان کشور حایل تشکیل شد و امارت امیر عبدالرحمن خان به عنوان حاکم سلطنت کابل و ممالک محروسه برسمیت شناخته شد، هیچ یک از نماد های افغانی به عنوان نماد اقتدار و معرف هویت ملی وجود نداشت، اما به تدریج و با توجه به طرح ناسیونالیسم افغانی توسط محمود طرزی و تدوین مانیفست فاشیسم افغانی توسط محمد گل خان مومند، حاکمان افغان با مهندسی سیستماتیک تمام نماد ها و عناصر هویت سیاسی را افغانی ساختند.
هیچکدام از نماد های ملی افغانستان امروز؛ معرف هویت، فرهنگ، تاریخ و تمدن ما نیستند.
نماد هاى ملى افغانستان امروز كه همگى براساس تفكر فاشيسم افغانى ( مطابق مانفيست تئوريسين فاشيسم افغان محمد گل خان مومند تعیین گرديده است )مربوط یک اقلیت مهاجر به نام افغان می باشد.
بیایید بدور از هرگونه تعصب و تبعیض به این نماد ها نظری بیاندازیم و جایگاه خود را بیابیم .
يك - نام كشور،افغانستان
افغانستان ؛ كه شهروندان کشور در انتخاب اين نام بى مسمى كوچكترين نقشى نداشته اند.
اين نام مطابق لزوم ديد امپراطورى روسيه تزارى و بريتانياى كبير انتخاب و تثبیت گردیده است.
از آنجا که این اسم نام و هویت یک اقلیت مهاجر از اطراف کوه سلیمان است و ظرفیت تعریف هویت، تاریخ و تمدن خراسان را ندارد، نمی تواند یک انتخاب معقول و خردمندانه باشد و لهذا بر همه لازم است تا بستر برگزاری ریفرندوم برای انتخاب نام کشور را با دو گزینه فراهم بسازند.
دو- هویت ملی ، افغانی
نا گفته پیداست که جغرافیای کشور افغانستان سرزمین مهاجرت ها و مسکن هویت های متنوع فرهنگی و قومی کل بلاد ابران تمدنی و خراسان کبیر است.
در این سرزمین از قریش گرفته تا کرد و از ازبیک تا تاجیک و افغان در مجموع بیش از دهها خرده هویت زندگی می نمایند و هویت ملی این تنوع فرهنگی و کثرت قومی را نمی توان در یک هویت کوچک مهاجر اقلیت افغان تعریف نمود.
مسله هویت نیز از مواردی است که بعد از تغییر نام کشور به خراسان باید تعریف کردد، مثلاً خراسانی .
سه - سرود ملی ،افغانی
سرود ملى به زبان افغانى كه نه شعرش در شأن عظمت فرهنگ و نه آهنگ و ساختارش معرف تمدن و تاریخ باستانی ما می باشد.
نباید ناگفته گذاشت كه تا زمان امير امان الله خان ما يك سرود شاهانه و يك آهنگ داشتیم كه توسط یک موسیقی دان ترکی تنظیم شده بود هردو به زبان فارسی بود.
امروز سرود ملی به زبان افغانی و معرف هویت اقلیت قومی افغان می‌باشد.
چهار - پرچم
هرچند تمام رنگ‌های پرچم در تاریخ و تمدن ما تکرار شده اند و ما با تمام این رنگ‌ها از عصر سامانیان ، غزنویان، سلجوقیان و ابومسلم خراسانی و طاهریان آشنا هستیم ، اما حذف شیر و خورشید نه قابل قبول است و نه عادلانه .
در پرچم ما نشان خورشید و تصویر شیر یا عقاب حتمی و لازمی است زیرا این دو نمونه مطابق جغرافیا، فرهنگ، تمدن و تاریخ ماست .
پنج- واحد پول ، افغانی
واحد پول که تا زمان فاشیست معروف عبدالمجید خان زابلی به نام روپیه کابلی بود، اکنون به نام افغانی یاد می شود و همین افغانی که در تعریف هویت و نام واحد پول مشترک است سبب تمسخر و طنز جغرافیای پهناور زبان و فرهنگ فارسی شده است.-
شش- زبان دیپلماتیک، افغانی
در زمان سه حاکم اولیه کشور افغانستان( عبدالرحمن خان، حبیب الله خان و امان الله خان) تمام موافقتنامه ها ، و فرامین رسمی به دول دوست با زبان فارسی نوشته می شد ،اما امروز اعتماد نامه ها تنها به زبان افغانی نوشته می شود و به رغم اینکه قانون اساسی زبان فارسی را به عنوان یکی از دو زبان رسمی برسمیت شناخته اما این ماده اجرا نمی گردد.
هفت - تمبر پستی
تمبر های مهم پستی که در ابتدا به زبان و هنر فارسی به چاب می رسید امروزه تنها با زبان افغانی چاپ و نشر می شود .
در حالیکه این کشور در هنر صاحب مکتب بهزاد و در زبان صاحب زبان فارسی می باشد اما مجبوراست در هویت یک اقلیت قومی خود را تعریف نماید.
هفت- ترمینالوجی رسمی - افغانی
با وصف اینکه در قانون اساسی هر دو زبان افغانی و فارسی به عنوان زبان رسمی بزسمیت شناخته شده است، اما متأسفانه هنوز که هنوز است دانشگاه پایتخت زیبای خراسان ( هریوا) فاقد لوحه است و اطاق فاشیسم مبارکترین واژه فارسی به نام دانشگاه را نمی تواند بپذیرد.
هشت - شناسنامه هویت ، تأکید فاشیسم بر مهر افغانیت.
ارگ ریاست جمهوری؛ قانون مصوب مجلس نمایندگان (که مطابق معیار های مدرن جهان امروز تهیه و ترتیب گردیده است )را به گروگان گرفته و مطابق خواست فاشیسم افغانی سعی دارد بر رخسار هر شهروند این مملکت مهر افغانیت بزند و هویت او را انکار نماید.
نه، جعل تاریخ
در حالیکه تاریخ سرزمین ما در هویت تمدنی و باستانی اش مطابق کتب مقدس گاتاها، اوستا و داستان راستان ( منبع و مرجع الهام بخش شاهنامه فردوسی ) با تاریخ مشترک تمام فلات ایران پیوند ناگسستنی دارد، زمامداران قبیله با قیچی نمودن بخشی کوچکی از آن به تحریف تاریخ دست زده اند.
حاکمان کشور گمان کرده اند که اگر مؤسس افغانستان احمدشاه ابدالی را معرفی نمایند و سپهسالار نام آور خراسان شاهزاده میرویس بخارایی را افغانش بنامند، گویا برای این قطعه ماتمزده اعتبار تاریخی خلق می نمایند.
متأسفانه سیاست های مذهبی ابران کنونی در تحریف تاریخ و معرفی این دوشخصیت خراسانی و ایرانی حاکمان افغان را کمک و یاری نموده اند.
در حالیکه نه سلطان احمد شاه هروی خود را مؤسسی افغانستان نامیده است و نه سپهسالار نام آور بخارا میرویس خان واژه ای به نام افغانستان را می شناخته است.
متأسفانه فرزندان ما امروز تاریخی را مطالعه می کنند که با حقیقت فرسخها فاصله دارد.
ده- جعل جغرافیا و نابودی آثار تمدنی فارسی و خراسان
اگر شما نخستین جغرافیای رسمی عصر امیر امان الله خان را با جغرافیای رسمی امروز مقایسه نمایید، بصورت شگفت انگیزی درمیابید که بسیاری از آن نام های تمدنی و غرور آفرین دیگر موجود نیستند و مانند اسفزار مقدس رخت سفر بسته اند.
حضرت صبغت الله مجددی شخصاً به من نقل نمود که محمد گل خان مومند در مزارشریف شب ها کارگر استخدام می نمود تا لوحه های قبور باستانی بلخ را شب هنگام تخریب نمایند.

نتیجه
واقعیت تلخ این است که تمام نماد ها و مظاهر امروز کشور افغانستان معرف فرهنگ و هویت یک اقلیت به نام افغان می باشد.
اگر ما بخواهیم این کشور به سامان برسد و وحدت و همدلی حاکم شود باید از هویت قومی به سوی هویت تمدنی و تاریخی و فراقومی خراسان حرکت نماییم.
امیدوارم ما بتوانیم بحث اساسی برای عبور از هویت قومی را به هویت تمدنی با افغان ها به عنوان شهروندان این آب و خاک بصورت اساسی داشته باشیم.
در انتخابات آینده ریاست جمهوری مردم ما باید به کسی رأی بدهند که خواستار تغییر در تمام این نماد ها باشد نه چند چوکی دولتی ، زیرا برای ما احیاء هویت و اقتدار ملی در اولویت است تا چند چوکی دولتی .
ادامه دارد

>>>   برادران پشتون ما آزرده
نشوند . پشتونیزم در شمال و کابل صرف برای
کشتن فارسی زبان ، هزاره ، اوزبیک و دیگر
ملیت های غیر پشتون
آمده اند . مردم غیر پشتون بیدار شوید و در
مقابل حکومت پشتونیزم قیام کنید به
قسم است که همه ما و شما را قتل عام میکنند .
این پلان غنی بی ناموس و گلبدین معفول
و دیگر پشتونیزم های
شان است . حتی در داخل حکومت هستند و
دستور قتل ملیت های
غیر پشتون را میدهند .
مردم شریف غیر پشتون
قیام کنید دیگر را نجات
نیست . حتی آمریکا خود متوجه شده که اشتباه کرده . خود آمریکای ها میگویند که
چرا ما با پشتونیزم معامله کردیم . دوستم
و عطا محمد نور به صفت رهبر در شرایط
فعلی ضرور است .
قیام قیام قیام .

>>>   گلبدین پشت قتل و انتحار است
استانکزی و اتمر همکار است
غنی رهبر خون و قتل و کشتار
سی آ ای رهنمای این قطار است

>>>   جناب خراسانی درود بر شما ، دستت درد نکند، کاش اینو همه بدونه و عمل کند و از تاریخ افغانستان چیزی بیاموزد .

>>>   روشن فکری و افشاء گرای افغانستان
حمله ى تروريستى ديروز بر هوتل اِنتركانتينِنتَل خلبانان و كارمندانِ شركت هوايى كام اِير را نشانه گرفته بود. به گونه ى اين شركت با شمال و عطا محمد نور پيوند دارد. در اين حمله يازده تن خلبان هاى كام اِير به شكلِ وحشيانه ى كشته شدند.
عجيب اين است كه دهشت افگنان موازى با سياستِ رژيمِ دست نشانده ى كابل در پى ضربه زدن به منافعِ اقتصادى مردمِ هوادارِ اُستاد عطا محمد نور بودند!

>>>   اصـــــل موضوع کـــــــــام ایــر بوده که از بلــــخ وبه عــــطا نزدیکی دارند

>>>   .......... خدا بر کسانیکه به اختلافات قومی دامن می زنند این افراد چرا شرم و عزت ندارند. طرح همین حرف ها چه مفادی دارد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است