چشم طمع ولیعهد عربستان به ثروت قطر
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۸    ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ کد خبر: 145145 منبع: پرینت

معارض قطری که اخیرا پس از بازداشت در امارات به کویت منتقل شده است در یک فایل صوتی جدید به افشاگری درباره عربستان و امارات پرداخت.

«عبدالله بن علی آل ثانی» روز جمعه در یک فایل صوتی که در برخی سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، ایفای نقش ولیعهدان عربستان و امارات در بحران قطر را افشا کرد.

طبق گزارش وبگاه «عربی 21» ، آل ثانی در این فایل صوتی که گفته می‌شود 15 ژانویه (25 جدی 96) و در ابوظبی ضبط شده است، می‌گوید که علت اصلی بحران قطر این سات که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان و «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی چشم طمع به ثروت قطر دوخته‌اند.

آل ثانی از قطری‌ها می‌خواهد که قدرت و حاکمیت در کشور خود را حفظ کرده و از خرابکاری در کشورشان پرهیز کنند.

این معارض قطری اشاره می‌کند که از سوی بن زاید و بن سلمان تحت فشارهای شدید و تهدیدات مستمر قرار گرفته تا تسلیم خواسته‌های آنها شود و حتی در نتیجه این فشارها تصمیم گرفته به زندگی خود پایان دهد و خودکشی نماید زیرا به شدت از سوی بن زاید تخت فشار بوده و امارات از بازگشت وی و دخترانش به کشورشان ممانعت می‌کردند.

وی در این فایل صوتی از سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی قدردانی می‌کند اما بن سلمان ولی‌عهد عربستان را «حیله‌گر» توصیف می‌کند.

هفته پیش نیز یک فایل صوتی از این معارض قطری منتشر شد که نشان می‌داد وی در امارات تحت بازداشت قرار دارد و پس از انتشار این فایل مسوولان امارات مجبور شدند وی را آزاد کنند و پس از آن آل ثانی که چند روزی نیز در بیمارستان امارات بستری بود با صندلی چرخدار به کویت منتقل شد.

عبدالله بن علی بن عبدالله بن جاسم آل ثانی فرزند «علی بن جاسم آل ثانی» از نخستین امیران قطر پس از استقلال این کشور و چهارمین حاکم آن است و پس از پدرش، برادرش احمد قدرت را بدست گرفت تا اینکه شیخ خلیفه آل ثانی پدر حمد بن خلیفه آل ثانی امیر سابق قطر به قدرت رسید.

این معارض قطری بعد از بحران پیش آمده بین قطر و کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر در تابستان گذشته با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان دیدار و مقام های این کشور را به بازگشایی گذرگاه مرزی «سلوی» برای عبور حجاج قطری به عربستان متقاعد کرد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
قطر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است