این نابسامانی ها ریشه در انتخابات گذشته دارد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۱    ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ کد خبر: 144717 منبع: پرینت

بخشى از وضعيت نابسامان كنونى ريشه در انتخابات گذشته دارد كه در آن داكتر عبدالله برنده انتخابات بود و اشرف غنى بازنده. بر طبق قانون اساسى و منطق قاعده بازى اشرف غنى مي بايست برنده انتخابات را تبريک مى گفت و زمينه انتقال قدرت را براى او فراهم مى كرد اما او و حاميان غربى اش به جاى تمكين به قانون و تن دادن به نتيجه رقابت دموكراتيک، مردم سالارى افغانستان را معكوس كردند، سر آن را بر زمين نهادند و پايش را رو به بالا!

اگر چنين خيانتى صورت نمى گرفت مطمینا با ورود داكتر عبدالله به كاخ رياست جمهورى، نظام سياسى و حكومت ملى ضمن اعتبارگيرى حقوقى از هنجارپايه و برخوردارى از مشروعيت قانونى و قرار گرفتن در مسير فلسفه وجودى خويش مى توانست ظرفيت هايش را در جهت مهار بحران امنيتى و بى ثباتى سياسى و سروسامان دادن به حاجات اوليه شهروندان بسيج و اعمال نمايد.

عبدالله پیمان


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
عبدالله
غنی
نظرات بینندگان:

>>>   Paryani
این دیوانه قدرت بسر نوشت میلاسویج ریس جمهوری یوگوسلاویا سابق دچار خواهد.
نیلاسویچ هم به نیروی پولیس امرداده بود تا مظاهره چیان را سرکوب کنند. بر عکس پولیس با مظاهره چیان پیوست و بدست گیری میلاسویج پرداختند. میلاسویج مجبور شد تا خود را تسلیم

>>>   Baraki
غني عبدالقادر زازي نماينده پارلمان را كه به حيث ريس كميسيون مستقل انتخابات مقرر كرده او مي گويد .

”ما شش ميليون انسان غير كابلي را در كابل تحمل كرديم”

>>>   زازی وطندوست، عضو مجلس نمایندگان و یکی از فاشیست‌ترین فرد که همیشه به اقوام غیرپشتون اهانت کرده و می‌کند، به همراه دو نفر دیگر به عنوان نامزد عضویت در کمیسیون مستقل انتخابات، به اشرف غنی معرفی شده‌اند و غنی از بین آن‌ها یکنفر را به عضویت کمیسیون مستقل انتخابات، منصوب خواهد کرد. احتمالا غنی جناب زازی را منصوب می‌کند، زیرا در تفکر فاشیستی با او بسیار نزدیک است.
محمد نسیم جعفری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است