ترامپ باید کاری کند که کیم حواسش جمع باشد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۶    ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ کد خبر: 144443 منبع: پرینت

سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت: ما می خواهیم همیشه به کوریای شمالی یادآوری کنیم که ما هم می توانیم شما را نابود کنیم، بنابراین بهتر است در خصوص استفاده از کلمات و رفتارتان بسیار مراقب باشید.

سفیر آمریکا در سازمان ملل مدعی شد که اظهارات دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در مورد در اختیار داشتن کلید هسته ای بزرگتر از کلید هسته ای «کیم جونگ اون» رهبر کوریای شمالی موجب شده است تا کیم به خطرات رویارویی هسته ای پی ببرد.

«نیکلی هیلی» در گفتگو با شبکه تلویزیونی «ای بی سی» در واکنش به اظهارنظر «جو بایدن» در خصوص این اظهارات ترامپ و توییت های وی در این باره گفت: «فکر می کنم که ترامپ باید همیشه کاری کند که کیم حواسش جمع باشد. خیلی مهم است که ما هیچ وقت به او اجازه ندهیم که آنقدر متکبر باشد که اگر یک جنگ هسته ای را شروع کرد واقعیت آنچه را که روی خواهد داد درک نکند.»

وی افزود: «ما می خواهیم همیشه به کوریای شمالی یادآوری کنیم که ما هم می توانیم شما را نابود کنیم، بنابراین بهتر است در خصوص استفاده از کلمات و رفتارتان بسیار مراقب باشید».

هیلی همچنین ادامه داد که کوریای شمالی باید متوجه باشد که آمریکا فشار بر کیم را کاهش نخواهد داد.

گفتنی است که کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی طی سخنانی اعلام کرد که کلید هسته ای همیشه بر روی میز وی قرار دارد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نیز طی توییتی در واکنش به این اظهارات رهبر کوریای شمالی گفت که کلید هسته ای آمریکا که در اختیار او قرار دارد بزرگتر و قویتر است.

این سخنان ترامپ باعث انتقاداتی از جمله از طرف «جو بایدن» معاون سابق رییس جمهوری آمریکا شد که گفت: توییت ترامپ موجب شد تا متحدان آمریکا اعتماد خود را به واشنگتن از دست بدهند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کوریای شمالی
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است