بسیاری از مهاجران وانمود می کنند که زیر سن هستند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۶    ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ کد خبر: 144230 منبع: پرینت

بسیاری از پناهجویان در برلین وانمود می کنند که زیر سن هستند در صورتیکه اغلب چنین نیست.

به گزارش مارگن پست 43 فیصد کسانیکه برای بررسی سن خود آزمایش می شوند ناکام می مانند. در سال 2017 بیش از 700 نوجوان تنها به آلمان سفر کرده اند. درخواست دو حزب محافظه کار در آلمان برای بررسی سن آوارگان جوان (صدها پناهجوی نوجوان منجمله جوانان افغانستان سن خود را کمتر از چیزی که هستند می گویند) درخواست دو حزب در آلمان برای انجام معاینه های طبی.

بطور مثال باید از استخوان های بند دست عکس رادیولوژی گرفته شود تا سن اصلی پیدا شود. پس از حمله مرگبار با چاقو بر یک دختر 15 ساله در آلمان درخواست ها برای بررسی سن واقعی آوارگان جوان افزایش یافته است. سیاستمداران دو حزب متحد و محافظه کار دموکرات و سوسیال مسیحی بر لزوم این کار تاکید کرده اند. توماس شتروبل معاون رییس حزب دموکرات مسیحی آلمان (سی دی یو) در مصاحبه با روزنامه «ولت ام زونتاگ» گفت: مساله سن با نگاه به مسوولیت کیفری «کاملا تعیین کننده» است.

او خواهان این شد که ادارات مسوول به طور جدی به دنبال تعیین سن آوارگانی باشند که ادعا می کنند بدون همراه و خردسال هستند. بازجویان می گویند که این اتفاق ریشه در رابطه این دو تن داشته است. شتروبل معاون حزب دموکرات مسیحی آلمان در ادامه گفت در مواردی که در رابطه با سن فرد مهاجر شک و تردید وجود دارد باید معاینه های طبی انجام شود. بطور مثال باید از استخوان های بند دست عکس رادیولوژی گرفته شود. به گزارش روزنامه های آلمانی "ولت ام زونتاگ" و "فرانکفورتر الگماینه سایتونگ" شتفان مایر سیاستمدار مسایل داخلی از حزب سوسیال مسیحی بایرن گفته است بهتر است که «ما مانند بسیاری از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا تعیین طبی سن آوارگانی را که ادعا می کنند خردسال هستند، الزامی بسازیم.»

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجویان
آلمان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است