شمار پناهجویان گم شده روز بروز افزایش می یابد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۹    ۱۳۹۶/۱۰/۹ کد خبر: 143909 منبع: پرینت

2700 پناهجو از طریق صلیب سرخ آلمان در جستجوی خانواده‌ های خود اند از جمله افغانستانی ها.

اکثریت پناهجویانی که در آلمان برای جستجوی خانواده های شان تقاضانامه ارایه کرده اند از کشورهای افغانستان، سومالیا و سوریه هستند. برای خانواده ها چیزی بدتر از این وجود ندارد که ندانند یک عضو خانواده ات زنده است یا نه و یا چه بر سر عضو خانواده آمده است.

شمار تقاضانامه های مهاجرانی که از طریق اداره صلیب سرخ آلمان خانواده های خود را جستجو می کنند به حد بی سابقه ای افزایش یافته است. همچنان حدود یکهزار مهاجر زیر سن نزدیکان خود را گم کرده اند و یا خود مورد جستجو قرار دارند. شمار زیادی از پناهجویان مقیم آلمان نزدیکان خود را گم کرده اند و تلاش می کنند از طریق اداره جستجوی کمیته صلیب سرخ آلمان آنها را بیابند.

روزنامه آلمان "دی ولت" به اساس آمار ابتدایی اداره جستجوی کمیته صلیب سرخ آلمان گزارش داده است که از ژانویه تا میانه دسامبر سال روان میلادی 2700 تقاضانامه برای جستجوی افراد خانواده به این اداره ارایه شده است.

این رقم در سال 2014 یعنی قبل از اوج مهاجرت ها به آلمان به 1053 مورد می رسید (گردا هاسلفِلد) رییس کمیته صلیب سرخ آلمان از یک رشد نگران کننده این رقم سخن می گوید. هاسلفلد به روزنامه نام برده گفته است: «اولتر از همه شمار پناهجویان زیر سن که خانواده های خود را گم کرده اند و یا برعکس از سوی خانواده های شان جستجو می شوند تکان دهنده است.»

او افزوده است که رقم اینگونه افراد مثل گذشته بالا باقی مانده است. به گفته وی بیشتر از 1000 دختر و پسر جوان شامل این افراد اند و این رقم تقریبا به همان حد سال گذشته باقی مانده است.

منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجویان
آلمان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است