همه چیز به نفع امریکا است
گزارش هایی برای تشویش و آشفتگی اذهان عمومی از سوی نهادهای غربی مخابره و منتشر می شود که نه تنها سودی به حال مردم ندارد؛ بل در راستای اهداف و مقاصد کشورهای مهاجم و متجاوز است 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۹    ۱۳۹۶/۱۰/۱ کد خبر: 143540 منبع: پرینت

تلفات غیرنظامیان در سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته 52 درصد افزایش یافته است. معاونیت سازمان ملل متحد در افغانستان در گزارشی آورده است که در 9 ماه ابتدایی سال میلادی روان در جریان حملات نیروهای خارجی 205 غیرنظامی کشته و 261 تن دیگر زخمی شده اند.

در گزارش یوناما آمده است که در 9 ماه گذشته، 2640 غیرنظامی در افغانستان کشته و 5379 غیر نظامی دیگر زخمی شده اند که 20 درصد این تلفات غیرنظامیان از سوی نیروهای دولتی و خارجی و 64 درصد تلفات غیرنظامیان از سوی مخالفان مسلح بوده است.

در کنار نگرانی یوناما از افزایش حملات هوایی بر مواضع تروریستان و افزایش تلفات غیرنظامیان، دیدبان حقوق بشر نیز از افزایش تلفات غیرنظامیان در کشور به شدت ابراز نگرانی کرده است.

گزارش های اینچنینی هر از گاهی برای تشویش و آشفتگی اذهان عمومی از سوی نهادهای غربی مخابره و منتشر می شود که نه تنها سودی به حال غیر نظامیان و مردم ملکی ندارد؛ بلکه تماما در راستای اهداف و مقاصد کشورهای مهاجم و متجاوز است و به سود آنان تمام شده است.

نکته ی اصلی اینجا است که تلفات غیرنظامیان در حملات هوایی ناتو و نیز در حملات زمینی مخالفان مسلح، صرفا یک دستمایه برای پمپاژ تبلیغاتی است و نه مورد توجه ارگان های ذی ربط ملی و بین المللی قرار می گیرد و نه حتی در دستور کار برای چاره اندیشی نهادهای مدنی؛ بلکه...

بلکه فقط و فقط در گزارش های هدفمند و غرض ورزانه ی نهادهای غربی (و نه بین المللی!) و در زمان های مورد نظر آنان بازگو می شود و بازتاب می یابد؛ بر کسی پوشیده نیست که از هنگام ورود ناتو به افغانستان، به بهانه ی واهی مبارزه با تروریسم قریب به پانزده سال می گذرد و گزارش های اینچنینی تاثیر چندانی در راستای حمایت از حقوق غیر نظامیان نداشته است.

چه بسا بارها و بارها کشورهای غربی که خود عامل و باعث و بانی اصلی کشتار و تلفات مردم ملکی و غیر نظامیان اعم از کودک و زن و سالمند شده اند؛ بیش از آنکه از بزرگنمایی و انتشار گزارش های پوشالی اینچنینی در فضای بشدت منقلب و منفعل افغانستان، مورد عتاب و خطاب واقع شوند؛ برعکس...

برعکس از پمپاژ تبلیغاتی و سیاه نمایی های مغرضانه ی خود سود برده اند چرا که زمان بندی انتشار این گزارش ها و نیز چارت بندی اهداف تک تک آمار و ارقام مندرج در آن نیز در راستای پیاده سازی قصد و غرض و منافع داخلی امریکا و هم پیمانانش در ایتلاف ناتو بوده و خواهد بود.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   افغانستان کشوریکه همه همسایه هایش ازان متضرر میشوند ودروازه های خودرا برویش بسته اند

>>>   آمریکایی ها همه چیز را در افغانستان در کنترول دارند
از فضا تا زمین
دیگران هیچ کاره هستند
شیما کابل

>>>   ای خواب برده ګان حال خبر شدید که همه به نفع امریکا است؟؟؟

>>>   تاکه ابله در جهان است مفلس در نمی ماند . مرتجعین و فاشیسم این کشور را به رقابت های ملی و بین المللی برای برتری فاشیسم مبدل گردانیده اند .
زره


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است