گزارش دیدار شورای انسجام جمعیت با رییس جمهور
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۳    ۱۳۹۶/۱۰/۱ کد خبر: 143534 منبع: پرینت

محمد اشرف غنی رییس جمهور شام روز گذشته با اعضای شورای انسجام جمعیت اسلامی دیدار کرد.
در این دیدار که در ارگ انجام شد، سید اکرام الدین عضو مجلس، قاضی رازمحمد دلیلی، رحیم بیگ یعقوبی و غلام فاروق مجروح عضو مجلس به نمایندگی از دیگران صحبت کردند.

آنان گفتند که جمعیت اسلامی در مراحل مختلف تاریخی بخاطر ثبات و امنیت کشور مبارزه کرده و قربانی داده است و برای حمایت از نظام کنونی آمادۀ هر نوع همکاری می‌باشد.

اعضای شورای انسجام جمعیت اسلامی گفتند که جمعیت اسلامی یک حزب فراگیر ملی است و از تمام ملیت‌ها در آن شامل اند. آنان افزودند که مطابق قانون اساسی، تقرر، تبدیلی و تقاعد در دولت یک اصل است و ما از آن پشتیبانی می نمائیم.

آنها تصریح کردند که موجودیت جزیره‌های قدرت، چه در داخل و چه در بیرون حکومت، باعث صدمه‌زدن به صلح و ثبات می شود و از رییس جمهور می خواهیم که در مهارکردن این جزیره های قدرت تلاش نماید و از تصامیم حکومت در این خصوص، دفاع می‌نمائیم.

همچنان آنان خاطرنشان کردند که ما در چندین دهۀ گذشته، بخاطر استقرار ثبات و امنیت کشور مبارزه کرده و قربانی داده ایم و در راستای حمایت از نظام کنونی تلاش ما ادامه دارد. آنها افزودند که همۀ ما به شمول حکومت، باید در مسایل مهم ملی در کنار هم برای تحکیم پایه های نظام، کار کنیم.

اعضای شورای انسجام جمعیت اسلامی ضمن اینکه حمایت شان را از تلاش های حکومت در راستای تامین امنیت، اصلاحات، مبارزه با فساد و برنامه های اقتصادی ابراز داشتند، پیشنهاد نمودند که در زمینۀ استخدام کادرهای موجود شورای انسجام جمعیت اسلامی در نهادهای مختلف دولت اقدام شود و از نفوذ آنان در پروسه صلح استفاده صورت گیرد.

رییس جمهور پس از استماع سخنان آنان، گفت که جمعیت اسلامی یک حزب فراقومی و افغانستان شمول است و من به این حزب احترام دارم.
وی افزود که شورای انسجام جمعیت اسلامی همواره حامی ثبات، امنیت و وحدت ملی بوده و بخاطر این موقف ملی، من قلباً سپاسگزاری می کنم.
رییس جمهور گفت ما چهل سال را در بحران زندگی کردیم، اما با فرصت های که به نفع افغانستان ایجاد شده است، تا دو سال دیگر کشور ما از بحران بیرون می شود.

رییس جمهور غنی بااشاره به دستآوردهای حکومت افغانستان در کنفرانس های وارسا و بروکسل و فرصت های که از اعلام استراتژی جدید امریکا در قبال افغانستان و آسیای جنوبی بدست آمده است، گفت که ما به ثبات نظام نیاز داریم، زیرا بی ثبات و نبود نظام را تجربه کردیم که هیچگاهی به نفع افغانستان نبوده است. وی افزود: اصلاحات موضوعی است که همۀ ما روی آن اجماع داریم.

در اخیر این دیدار رییس جمهور تصریح کرد که حکومت وحدت ملی تقاضای زمان است و مسئولیت همه ماست که اتحاد و همبستگی خود را به اثبات برسانیم.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جمعیت
رییس جمهور
نظرات بینندگان:

>>>   شورای انسجام؟
مربوط کدام جمعیت است؟
این خودس یک جزیره متروک در بین جمعیت است
جمعیت باید هرچه زود تر کنگره خود را دایر کند و به این جزیره ها پاین ببخشد.

>>>   اینها دسته تبر هستند.
در مساله شناسنامه های برقی هم رول خود را بازی کردند
مرگ را فراموش کرده اند و در گیر دنیا هستند.

>>>   از یک گپ تا گپ دیگر .
قاری بادغیسی

>>>   اینها ستون پنجم درداخل جمعیت هستند مصارف اینهاراباید مشاورامنیت ملی بپردازد ورئیس صاحب جمهور از کود 91 جیب های شانرا پرنماید

>>>   سفر مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا به کابل، فقط و فقط بررسی وضعیت درشمال و تشریح سفارش های مقامات امریکا است.
و هدف اصلي محار كردن جزاير قدرت منجماله عطاي نور.

>>>   اینها مشتی از بی وجدان ها و بی همتان هستندکه خود را به حراج انداخته اند ولی به دانه چوی نمی ارزند

>>>   حزب جمیعت چه باشد وقهرش آخر سر خم نمود مبارک باشد

>>>   این ساخته و بافته ای عبدالله عبدالله با مصلحت و تیوری توطیه اشرف غنی است
جمعیت هیچ گاهی با این شیوه با اشرف غنی به تفاهم نمی نشیند .
حکومت وحدت ملی ساختار ایتلافی است که تمام شروط تشکیل دهنده باید
رعایت گردد اگر جمعیت از اتلاف خارج گردد نطام سقوط میکند.
عبدالله با کفایتی خویش از توجه جمعیت افتاده است با این شیوه ماست مالی
می کند خوانندگان و مردم توطیه ها و ساخت و بافت را خوب میدانند و
تشخیص میدهند .
م.ش.ف کابل

>>>   این ها همان چهار کلاه های اندکه از آب گل آلود ماهی می گیرند این ها میخواهد که چیزی بدست آرد و غنی را به اصظلاح عام دوپه کند . زمانی اینها بوت های مارشال را بوسه میزدند اما حالا شورا انسجام ساخته اند . در ین بازار آشفته هر کسی متاع خویش را میفروشد و بس زیرا از بالا تا پایین معاملات چتل راه و رسم زندگی شده است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است