اهداف اساسی حکومت از برکناری والی بلخ
تیم فاشیستی غنی_حکمتیار، باجی که از آمریکا و انگلیس و ناتو می طلبند همان کمک این کشورها در جنگ اجتماعی و قومی افغانستان به نفع یک قوم و قبیله است 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۵۸    ۱۳۹۶/۹/۲۹ کد خبر: 143449 منبع: پرینت

چرا این همه دسیسه برای کنار زدن نور به جریان افتاده است؟
حکومت وابسته و ضد ملی غنی احمدزی و حامیان بین المللی آن دو هدف اساسی را برای برداشتن نور دنبال می کنند:

1. پروژه داعش و تروریست های اسلامی زیر حمایت آمریکا در خاورمیانه شکست خورد و جامعه بین المللی (آمریکا، انگلیس و اسراییل) درصدد آن اند تا این پروژه را در شمال افغانستان جابجا کنند و از آن بحیث مفرزه پیش رانده شده جنگ آمریکا و ناتو بر ضد روسیه، ایران، چین، هند و سایر کشورهای آسیای میانه استفاده کنند. این پروژه از زمان کرزی در وجود طالبان آغاز شده بود و آمریکا اکنون بعد از شکست داعش از عراق و سوریه آن را به ماموریت در افغانستان توظیف کرده است.

بعد دیگر این پروژه تروریستی زیر حمایت آمریکا حکمتیار است که با تمویل مالی عربستان سعودی و حمایت استخباراتی و تسلیحاتی آمریکا، انگلیس و پاکستان بحیث بازوی دست راست طالبان و داعش عمل می کند و بیشتر ماموریت این سر حلقه باند تروریستی در بعد داخلی بر ضد جمعیت اسلامی و گروه های مقاومت و در بعد خارجی بر ضد ایران و با افزار جنگ شیعه و سنی به آن محول شده است.

2. تیم فاشیستی غنی_حکمتیار، باجی که از آمریکا و انگلیس و ناتو می طلبند همان کمک این کشورها در جنگ اجتماعی و قومی افغانستان به نفع یک قوم و قبیله است که بتوانند به کمک این کشورها تصفیه های اجتماعی، قومی و مذهبی را انجام دهند و همه عرصه ها را از سیاست، فرهنگ، تاریخ و هویت گرفته تا نمادها و نمودهای ملی را یک قومی بسازند و بر این شالوده مفاهیم ملی را تعریف و به اجرا بگذارند. استعماری بودن زیر بنای حاکمیت سیاسی در کشور در واقع راز اصلی ماندگاری و کسب برتری در جنگ های اجتماعی، قیادت های سیاسی_قومی از امیر دوست محمد خان تا غنی احمدزی بوده و می باشد.

پروژه ای که قرار است از جانب آمریکا و انگلیس و پاکستان در شمال برای منافع استعماری آمریکا و تیم فاشیستی غنی_حکمتیار به پیش برده شود موجودیت عطا محمد نور و نیروهای مقاومت ملی را که تجربه جنگ های طولانی را با گروه های تروریستی و تمامیت خواهی دارند و بر استقلال و آزادی کشور تاکید می کنند، تحمل نمی کند و با براندازی آخرین مهره مقاومت و پاسدار ارزش های مقاومت ملی می خواهند این راه را برای تحقق دو هدف بالا باز کنند.

ریاست اجرایی و شخص عبدالله عبدالله بنابر دو عامل همکار تیم غنی است:
1. وابستگی استخباراتی و سیاسی به آمریکا و داشتن آبشخور مشترک خارجی با غنی احمدزی و تیم استخبارتی او.
2. داشتن منافع کلان اجتماعی و قومی با غنی احمدزی. از اینرو عبدالله فاقد اراده لازم سیاسی و ملی برای دفاع از تیم انتخاباتی اش بوده و می باشد و دلبستن به تهور! چنین آدمک های مزدور و فاقد وجاهت ملی و سیاسی کار عبث و بیهوده ای بیش نیست. اما چه رویکردی برای مقابله با این وضع وجود دارد؟

از همه مهمتر رهبران جمعیت اسلامی بطور یک پارچه به تصمیم غنی نه بگویند زیرا این تصمیم بر خلاف روحیه توافق سیاسی است که دوتیم اتخاباتی «حکومت وحدت ملی» را تشکیل دادند و در واقع با این تفاهمنامه سیاسیف نتایج کودتای انتخاباتی باطل اعلام شد. وقتی یک تیم که نیم حکومت است کنار برود حکومت دیگر نه تنها از مشروعیت سیاسی برخوردار نیست بلکه از مصلحت ملی نیز بهره مند نمی باشد زیرا عبدالله کاندید جمعیت بود و جمعیت اسلامی را نمایندگی می کرد.

خروج جمعیت اسلامی از این حکومت در عرف سیاسی به معنای پایان عمر ننگین حکومت ضد وحدت ملی است. جمعیت اسلامی باید بر ایجاد یک میکانیزم موقتی برای برگزاری انتخابات زود هنگام زیر نظر سازمان ملل متحد و کشورهای اروپایی به استثنای انگلیس تکیه کند و اگر تیم غنی حاضر به این مساله نباشد می تواند این حکومت موقت را با جوانب دیگر و از جمله جبهه نجات از بحران ایجاد کند. هرگونه عقب نشینی «به مثابه جام زهرم» و «مصلحت ملی» در واقع خود کشی و کشیدن طناب دار به گلوی خود است. در این کشور چیزی بنام مفاهیم ملی وجود ندارد که مصلحت ملی وجود داشته باشد. همه این مفاهیم قومی اند و برای منافع یک قوم و کتمان بی عدالتی سیاسی و ملی کاربرد دارند.

با درنظرداشت اظهارات سه مقام بلند پایه حکومت کرزی (نبیل، سپنتا و عمر داوودزی)، غنی در پروسه انتخابات که یک پروسه ملی است مرتکب خیانت ملی شده است و جمعیت اسلامی و تیم اصلاحات و همگرایی می تواند شکایت رسمی خود را به محکمه بین المللی بسپارد و تا فیصله شدن این ماجرا از سوی محکمه یک ارگان موقت اداره کشور را بدست بگیرد اما برای پیش درآمد هر امری لازم است که جمعیت اسلامی با راهکار کاملا دمکراتیک بر تفرقه و پراکندگی سیاسی و تشکیلاتی خود فایق آید.

یک برنامه روشن شامل اهداف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خود را برای تشکیل حاکمیت سیاسی ارایه کند. پلاتفرم روشن سیاسی را برای اتحاد ها و ایتلاف های سیاسی با همه جوانب مطرح کند و ایتلاف های برنامه محور راشکل بدهد و نه قرار و مدار های شخصی و تعهدات فردی که پیامد آن همین بازی های استاد عطامحمد نور در مقاطع مختلف می باشد. برای پیشبرد پروسه های سیاسی یک تیم نیرومند سیاسی را بسازد و تشکیل یک اتاق فکر برای رهبری تمام امور سیاسی و ملی حایز اهمیت اساسی است.

اگر این بار جمعیت اسلامی به مصلحت اندیشی های ملی پناه ببرد معنی آن این است که ما دو میلیون قربانی و دو میلیون معلول و هفت میلیون آواره را در رقابت قبلی شوروی و آمریکا پرداخت کردیم و با میدان جنگ قرار دادن کشور به سود آمریکا برای پیشبرد بازی های منطقوی و جهانی اش بیشتر از این را قربانی خواهیم داد. نباید گذاشت تاریخ دور باطل اش را بار دیگر بر سرما تحمیل کند.

عالم


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نور
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   عالم جان ! هنوز هم نفهمیدی ګپ در کجاست.......

>>>   ندا از کابل:
برار ازمو سلام!
هیمن بی کله هابود که بالای عبدالله عبدالله شرط بستن تا محقیق و تلخان خورا و دیگرا تمامآ همرایش ایستاد شدن، همان وقت هم ما صدا میزدیم که عبدالله یک قندهاری است وبالاخره شنگ خوده نشان میته، مثل که نشان داد و حالا هم صدا میزنیم که عطا لوگری هست و آخر شنگ خود را نشان خواهند داد پس لطف نموده برای ایشان هم زیاد لابی نکنیدچرا که از عبدالله کرده هم بدتر ثابت خواهد شد.

>>>   ديكر كدام توسعه وطنفروشى نمانده؟؟ تمام شد؟؟ به اروبا تكيه بزنيم،
عبدالله حالا مزدور شد؟ بئيش إز اين ميرثخوار جهاد بود. شما مردم واقعا" كه ذليل هستيد و خداوند إز اين بدتر تان كند!! زنده باد همين دولت كه دم شما دزدان و خائنين را كرفته و انشالله كه روز هايتان حساب شده.

>>>   ...........باید بدانید که دولت باید همرای تمام دزدان و چور ګران توسیه حساب کند هر کدام این وحشی به هزارن افراد بیګناه را به قتل رسانده و به میلیونها دارایی مردم را به غارت برده است کسی که چک چکی این غارتګران است انها نیز شریک جرم ایشان است. و انها نیز منتظر جواب خود باشند

>>>   هدف معلوم است، هلقه آهسته آهسته تنگ شده ميرود.

>>>   انجینر صاحب عالم همه حقایق را خوب با وضاحت کامل بیان کردید بلی همینطور است.فاشیست های قبیله گرا درتبانی با امپریالیست ها دروجود غنی اتمر حکمتیار اسماعیل یون ووردک ها پلان حزف وانقراض ملیت ها واقوام غیر پشتون را دارند.دوران نادر غدار را دوباره میخواهند احیا نمایند.ولی مردم ما نسب به آنزمان بیدار تر وباتجربه شده اند اجازه نخواهندداد.بااحترام.عبید.

>>>   واقعیت است
تکرار دوران عبدرحمن
سیاست خارجی در کنترول امربکا
و در عوض تیم عاشیستی در کنترول داخلی دست آزاد دارد
و نتیجه اس همان نتیجه دوران عبدرحمن بچه افضل است
عقب مانی و استبرار برای صد سال دیگر
چه باید کرد؟
مقاومت و بازسازی و تعمیم معارف در ساحات زیر کنترول . هرچند یک قریه باشد یا یک محله
گلبدین تا رفتن به جهنم دست از شرارت بر نمیدارد
نمام سنگر ها و قرارگاه ها را بازسازی کنید که حتمن به آن نیاز خواهید داشت.

>>>   برادران سخن کوتاه درتنگ ناهای تا ریخی وروز گاران سخت وتوطعه های نجات پرستانه ما جوانان یک رهبرشجاع جوان خرد مند ونترس داریم واون کسی نیست جز عبدالخالق هزاره رودررو مستقیم وسط پیشانی خصم شلیک کرد وبه افگار شیطانیش خاتمه داد درود برروح پاکش ویادش گرامی باد

>>>   مقاله خیلی پر از واقعیت ها و کاملن بجا و درست.
تشکر محترم عالم.

>>>   ارگ یا همان اوغانها فقط میخواهند تمام مناطق غیر اوغانها نا آرام و در جنگ و وحشت قرار گیرد تا که از مناطق خود اوغانها که در جنوب و جنوبشرق هستند کدام فرقی نداشته باشد.
وقتی در مناطق اوغان پسمانی جنگ ترور و وحشت باشد مناطق غیر اوغانها چرا آرام باشند و رو به پیشرفت باشند. به همین خاطر طالب را در شمال آوردند و آنها را حتی مناطق امن دادند چون دند غوری و به همین خاطر طالب را در شمال بصورت جدی ضربه نمیزنند.
این پروگرام اوغانها از زمان کرزی جریان داشت و حالا در زمان غنی کوچی شدت یافته است.
غیر اوغانها بیدار و متحد شوید ورنه یکه یکه و دانه دانه کوبیده و خورد و زبون میشوید و اولاد اولاد تان محروم از تمام حقوق اصلی ایشان غلام این اوغانها شده و حتی هویت تاریخی شان جعل و مطابق خواست اوغانها رقم خواهد خورد.
غیر اوغانها بیدار شوید، غیرت کنید، متحد و یکپارچه شوید، هنوز هم دیر نشده.

>>>   انجینر صاحب عالم خیلی درست و بجا و واقعیت را بیان کرده اید واقعا نباید به چم و خم غنی احمدزی و سخنان عوام فریبانه ان باور کرد زیرا در طول بیشتر از سه سال که در چوکی ریاست جمهوری باتوافق تیم مقتدر جمعیت و طرفداران ان نظر به بزرگی سن اشرف غنی را احترام کردند و توافق به تکیه کردن ان بچوکی ریاست جمهوری کردند دیده شد این انسان خود خواه قومگرا عوام فریب است دیگر نباید به ان اعتبار و اعتماد کرد .

>>>   به صدها والی تغیر وتبدیل شد جناب عالم جان چرا درمورد آنها نظر ندادی که حالا دروفت برکناری معلم عطا چیغ میزنی
خوب کارشده که برطرف شد باید تمام کسانیکه سابق خرلمگ نداشت وامروز میلیونرشده اند به محبس انداخته شوند اینها اگردزد نیست کدام میراث پدربرایشان مانده بود

>>>   تشکر محترم انجنیر عالم.
قبیله اگر در ورق قرآن هم بنویسد نباید به این..... اعتبار کرد.
تاریخ گواه است و آزموده را نباید اعتماد کرد.

>>>   اگر ولایت میراث پدری این گروه نیست پس حکومت هم میراث پدری آن گروه دیگر نیست.
زنده باد استاد عطا محمد نور.
غنی کوچی و گروهکش آنقدر بیفرهنگ هستند که همنقدر را هم نمیفهمند که وقتی داخل یک پیمان توافقی و شریکی شدید طرف مقابل را باید احترام داشته باشید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است