تقسیمات انتخاباتی ارگ:
پارلمان برای حکمتیار، ریاست جمهوری از آن غنی
انتخابات پارلمان و شورای ولسوالی ها بنا به مصلحت حکمتیار، همزمان برگزار و به لطف ارگ با همان سیستم فاسد گذشته، ریاست جمهوری برای غنی مدیریت می شود و حال حکومتِ اشتراکی غنی و حکمتیار چگونه خواهد بود؟ 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۵    ۱۳۹۶/۹/۲۴ کد خبر: 143164 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، هدف جناح مخالف به مانند عطا محمد نور برکناری اعضای کمیسیون انتخاباتی بود که توسط رییس جمهور انتخاب شده بودند زیرا کمیسیون وابسته باردیگر به مانند گذشته احتمال بحران و تقلب را افزایش می داد اما برکناری رییس و برخی از اعضای کمیسیون نه تنها عقب گرد ارگ نبود بلکه گامی در جهت خاموش کردن صداهای اعتراضی و براندازی هرج و مرج های بیشتر بود.

رسوایی های هر روزه پارلمان به جایی رسیده است که برگزاری انتخابات مجلس بدل به باید شده است زیرا نمایندگان حاضر چنان در گرداب فساد و زدو بندهای سیاسی فرو رفته اند که دیگر حکومت نیز بیش از نمی تواند اهدف خود از از این طریق مشروعیت بخشد.

این در حالی است که با وجود عدم توزیع شناسنامه های الکترونیک به دلیل سنگ اندازی های حکومت که همچنان بر سر نام "افغان" جنجال برپاست و کمیسیون انتخابات زمین گیر است، چگونه انتخابات پارلمان در تابستان سال آینده برگزار خواهد شد؟

رییس دبیر خانه این کمیسیون اعلام کرده است که 16 سرطان سال 1397 روز بدون تغییر انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی ها می باشد و به دلیل اجرایی نشدن تذکره های الکترونیک از شناسنامه های فعلی استفاده می شود که پس از توزیع ده میلیون نسخه در چهار ماه، فهرست رای دهندگان تهیه خواهد شد.

جدای از اینکه به لطف اشرف غنی، توزیع شناسنامه های الکترونیک و اصلاحات انتخاباتی در جدل های سیاسی به کلاف سردگم بدل شده تا راه بحران و تقلب باز باشد، چرا باید انتخاباتی که از هم اکنون فساد در آن مشخص می باشد باید برگزار شود و بار دیگر افغانستان در آستانه سقوط قرار گیرد؟

آنهم در وضعیتی که دامنه ناامنی ها از جنوب تا شمال و شرق کشیده شده و غرب کشور در محاصره گروه های تروریستی می باشد و از سوی دیگر، اختلاف های درون حکومتی به جایی رسیده که ایتلاف های مخالف در پی پایان دادن به عمر حکومت وحدت ملی از هیچ کاری فروگذار نیستند به مانند تلاش های ارگ برای حذف و از میان بردن مخالفان.

اشرف غنی که نه با آرای مردم بلکه از سوی حامد کرزی به قدرت رسید و با پشت کردن به متحدان و تعهدها، قدرت را در انحصار گرفته است، خود را رییس جمهور دوره بعد نیز می داند و برهمین مبنا، راه را بر تمامی اصلاحات انتخاباتی بست و یکی پس از دیگری رقبا را یا حذف کرد و یا منزوی تا بتواند همراهی منفورترین رهبر جهادی را به دست آورد.

از سوی دیگر، گلبدین حکمتیار که در نقاق و دسیسه بی مانند در افغانستان است از ابتدای حضور در قدرت با هدف قرار دادن انتخابات به دنبال تصاحب کرسی های پارلمان و سپس ریاست جمهور است و اگر چه احتمال به قدرت رسیدن وی کم می باشد اما می تواند تبدیل به وزنه با قدرت در مشروعیت سیاسی و اجتماعی شود.

این در حالی است که بنا به صلاح وی، انتخابات پارلمان و شورای ولسوالی ها در یک روز برگزار می شود که دلیل آن را رییس دبیرخانه کمیسیون، کاهش در بودجه عنوان می کند اما نشان از عمق زد و بندهای سیاسی حکومت و نفوذ حکمتیار در این کمیسیون دارد و چنین موارد دال بر بحران و فساد های بشتر از گذشته در انتخابات است.

و از آنجایی که دیگر مشروعیت و اعتباری برای پارلمان حاضر نمانده است باید اعضایی جدید اما وابسته و قوم گرا جایگزین شوند به مانند اعضای حزب اسلامی حکمتیار.

حال با مدیریت انتخابات توسط شخص اشرف غنی و همراهی حکمتیار با پارلمانی که قرار است در تصاحب حزب اسلامی باشد، افغانستان چگونه خواهد بود؟

کد (18)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
حکمتیار
نظرات بینندگان:

>>>   اشرف غنی احمدزی نه تنها که دچار مشکل روحی و روانی است بلکه با ارزش های اسلامی نیز با مشکل روبرو است چون مومن واقعی هیچگاهی امام حسین را نواسه خدا نمی گوید، رهبر واقعی هیچگاهی چادر سرکردن را نقص و عیب نمی داند و شخصیت علمی هیچگاهی بجای دعا کردن دست هایش را برای نیت نماز بالا نمی کند.

دانشمند واقعی هیچگاهی شخصیت های علمی را بچه خر نمی گوید، رییس جمهور واقعی هیچگاهی حسن روحانی را رییس جمهور افغانستان خطاب نمی کند، شخصیت واقعی هیچگاهی باد برآمدن را وظیفه مطبوعات نمی داند، متفکر واقعی هیچگاهی نمی گوید که "اگر بندش نکردم بچه آدم نباشم".

نتیجه این است که ملت افغانستان دردمند هستند، به صلح و ثبات نیاز دارند، به وحدت و یکپارچگی نیاز دارند و به رهبری، سالم، خردمند، موثر و کارآ نیازمند هستند و توقع برآورده شدن این نیازمندی ها از اشرف غنی احمدزی، خواب و خیال محال است چون او خود گاهی بیمار است و گاهی مجنون.

اشرف غنی یک شخص بیمارجسمی روانی و مجنون است در افغانستان کثرل اقلیت های قومی ادامه حکومت آن هر روز فاجعه بار است.
بخاطریکه :
بیماری های جسمی و روانی پیامد های اثرات متعددی دارد. هیچ عضو یا ارگانی از بدن از اثرات آن مصون نیست.
بیماری جسمی و روانی و مجنون پیامدهای نظیر درگیری های لفظی غیر ادبی شخصیت های علمی را بچه خر ، اگر بندش نکردم بچه آدم نباشم".

،‌عصبانیت ها ،‌ پرخاشگری ها رفتار ناساز گارانه در جامعه ،‌ اختلاف با همسایه یا همکار ان یا همسر ، کینه و نفرت به متنفذین یا صاحب نفوذ دیگر اقوام جامعه همگی ناشی از عدم ،‌رعایت موارد فوق است ؛ پیامد خطرناک بیماری جسمی و روانی دروغ گویی و گذاف گوی با صدای ناخوشایند چغزدن است که مشکلات بسیاری را برای افراد جامعه و دیگران فراهم می سازد.

سرشت انسان دروغ گویی بیمار روحی با ایمان ناسازگار است و ضعف و نابودی خود وخرابی جامعه را در پی دارد.
آگا هان قلم بدست می ‏دانیم مهمترین سرمایه یک جامعه اعتماد متقابل و اطمینان عمومى است، و مهمترین چیزى که این سرمایه را به نابودى می ‏کشاند دروغ و خیانت و تقلب عمل فتنه وشیطانی است، و یک دلیل عمده بر اهمیت فوق العاده راستگویى و ترک دروغ در تعلیمات اسلامى همین موضوع است.
انسان دروغ گوی گذافه گو بد ترین بیماری است که اشرف غنی مبتلا به آن است و دارای عمل فتنه آب زییر گاه است و غنی دروغ گو زشت ترین فرد بیمار در چامعه ما است که نفاق را در بین اقوام مسلمان جامعه فراهم ساخت است مانند فرمان تقنینی در مورد تعدیل ماده ششم قانون ثبت احوال نفس را پرخاشگیر ی و بد نامی جامعه 99 در صد مسلمان افغانستان را تو شیح کرد و از عمل تبهکارانه نفقا بین متنفذین اقوام و به همین سبب وضیعت افغانستان عزیز کشور یک پارچه اسلامی ما را به سوی آتش جهنم برده است . ولا در اسلام عزیز تضات و برتری وجود ندارد چون اسلام دین برادری برابری عدالت است.

آقاى اشرف غنى به یک نویسنده فقط به این خاطر لقب «بچه خر» مى‌دهد که با نظر علمى و فکرى او موافق نیست. این رفتار، نه تنها از روان فوق‌العاده عصبى، نابردبار، پرخاشگر و ناآرام او پرده برمى‌دارد، بلکه دلیل روشنى بر بى‌اعتقادى او به حقوق دیگرى و همزیستى مسالمت آمیز نظرات متفاوت و متضاد نیز مى‌باشد. کسى که قاطعانه، دارنده‌ى نظر متفاوت را «بچه خر» مى‌خواند، حتما خود را آگاهانه و یا ناآگاهانه صاحب تمامیت حق و درستى مى‌پندارد. چنین شخصیت و ذهنیت از دیرباز یکى از عواملِ خشونت سیاسى بوده و تمام دیکتاتورى‌ها بر همین نوع ذهنیت و روان استوار است و شکل مى‌گیرد.
«بچه خر» فراتر از یک دشنام، زنگ خطرى است که از آن بوى خطر و تباهى مى‌آید. زنگ خطرى است که از قدرت گرفتن یک دیکتاتور خبر مى‌دهد. دشنام «بچه خر» از زبان اشرف غنى بوى حفیظ الله امین و ملا عمر مى‌دهد. به همین خاطر باید آن را جدى گرفت و از کنار این دشنام ظاهرا سبکسرانه نباید با خنده و شوخى گذشت.
غنی که مخالف‌ فکری‌اش را «بچه خر» مى‌داند، نه یک انسان صاحب حق و حیثیت چون او، راى ندهیم.
افغانستان از این نوع دیکتاتورهاى خودپرست، خودراى و خودخواه بسیار دیده و از این جهت مردم بی دفاغ آن بسیار رنج کشیده.
دیگر بس است. آنانى را که عصبى، خشونت ‌پیشه، بدزبان، بدکردار، پرازنفرت و کینه‌توز متعصب هستند، بیشتر از این در مسند قدرت جا معه 99 در صد مسلمان جاى ندهیم. این آدم‌ها در مسند قدرت فقط خلق جنایت و تکثیر وحشت و تباهى در جامعه مى‌کنند.
ملت افغانستان دردمند هستند، به صلح و ثبات نیاز دارند، به وحدت و یکپارچگی نیاز دارند و به رهبری، سالم، خردمند، موثر و کارآ نیازمند هستند و توقع برآورده شدن این نیازمندی ها از اشرف غنی احمدزی، خواب و خیال محال است چون او خود گاهی بیمار است و گاهی مجنون.

>>>   Ahmadi
این دلقکان پیش خدمت درباریان ارگ همه وجدان های شان را زیر نام مصلحت فروخته اند . از جمله این دلقک هم بسیاری موضوعات مهم را بخاطر مصلحت نخواسته افشا نماید. نمی دانم این مصلحت گرایی ها در برابر شیونیزم قومی قبیله که کشور را به بحران عمیق برده و به نابودی می کشاند تا چه وقت ادامه خواهد داشت .

>>>   Farid
مرده پرستی و گذشته پرستی بیماری است که کم و بیش همه دارند . وقتی به امروز نگاه روشن و هدفمند نداشته باشیم سرخورده می شویم ، نا امید می شویم و همه چیز را خراب و تیره می بینیم .زندگی هر روز نشان می دهد که دولت استبدادی برقرار شدنی نیست ، به ویژه دولت استبدادی قومی برپا شدنی نیست . زندگی هر روز نشان می دهد که نا برابری تحمل ناپذیر است . اکنون بیشتر از هر زمانی دیگر مردمِ بیدار داریم . بیایید این بیداری را کم نگیریم !

>>>   Salam
براى فاشيزم قبيله در كل مسعود نماد مقاومت در مقابل سلطه يى تاريخ آنها است ، به همين دليل از حكمتيار تا غنى و ديگرانش مسعود را بار ها توهين كرده اند و تلاش دارند تا از او به نيكى ياد نشود و همكاران او را مصروف عيش و ثروت و مقام كرده اند تا به مسعود ضربه بزنند ، زيرا مسعود بعد از حبيب الله كلكانى به سلسله ى حاكميت شان خاتمه داد و حاضر نشد اقتدار پوشالى شان را صحه گذارد . زدودن چهره مسعود براى شان از اولويت هاى تاريخى شمرده مى شود ، اگر موفق شوند كه شمال را اشغال كنند ، سمبول ها و نماد هاى آزاديخواهى را اجازه نخواهند داد تا جز از صفحه تاريخ شوند . فاشيزم به هيچ كسى و چيزى جز خودش باور ندارد. اگر امروز نتوانيد مسير سياست را تغير دهيد ، فردا دير خواهد بود. وقتى نزديكترين افراد كه از نام مسعود به قدرت رسديدند و در سياست مطرح شدند ، ديگر مسعود براى شان ارزش نيست ، انتطار نداشته باشيد تا فرزندان اين ها مسعود را بشناسند ، چه بسا كه نسل هاى آينده براى مرده ها نخواهند جنگيد . اين مسوؤليت نسل كنونى است تا ديو فاشيزم را از پا در آورند ورنه اين هيولا امروز و فردا را خواهد بلعيد .

>>>   حمد اسلم سلیم‎
گلبدین مزدوری که حق نمک بادارش را پاس داشت !
جنرال حمید گل گفته بود که : گلبدین پاکستانی تر از پاکستانی هاست ، بسیارهای باور نمی کرد.
مصاحبه گلبدین که گفت: درین جنگ ها بزرگترین زیان را پاکستان دیده است ، حق نمک بادارش را پاسداری کرد و واقعن با اسناد و به زبان خودش ثابت نمود که او پاکستانی تر از پاکستانی هاست و دیگر هیچ جای تردیدی باقی نگذاشت .
اما به یک تفاوت که به اشارهء همان بادار یعنی جنرال حمیدگل خون هزاران انسان این وطن را ریخت یک شهر را به راکت بست و به ویرانه مبدل کرد و هزاران انسان این وطن را بی خانمان ساخت.
توخود حدیث مفصل بخوان از این مجمل !
آفرین گلبدین خان به پاکستانی ها خوب خدمت می کنی !

>>>   این مهال است و خیال است وجنون گلبدین حکمتیار جاسوس شناخته شده پاکستان هیچگاهی و هیچ زمانی بقدرت دولتی نخواهد رسید زیرا این چهره کثیف وطنفروش جاسوس خاین قاتل ملت در نزد فرد فرد مردم بحیث یک خاین ملی دشمنان خاک و مردم افغانستان و وابسته به پاکستان را با تمام مشخصات اش میشناسند حتی در بین برادران پشتون ما هم بحیث یک خاین قاتل و ابسته و غلام پاکستان شناخته شده و از ان نفرت دارند با چنین حال و احوال این خاین ملی به ارزویش بقدرت رسی رهبری دولت دست یافته نمیتواند تا افغانستان را بکام پاکستان فرو برد و افغانستان را صوبه پینجم پاکستان سازد .

>>>   Shafaq
حالا فهمیدیم که حضرت حامد کرزی یک انسان با دانش، مبارز، وطن پرست، با تقوا، خلاصه یک اعجوبه ی در تاریخ بشر است و تمام حرف های خیله و مضحکی را که تا به حال به تکرار از وی شنیده ایم، نظر به "روایتی از درون" اشتباه فهمیده ایم چون هر چه نباشد ما روایت را در بیرون شنیده ایم و به هیچ چوکی و نان و نوایی هم نرسیده ایم. پس واضح است که روایت ما ناقص است چون ما در درون معامله نمی کنیم. ارچند به قول شاعر "تو برونِ در چه کردی که درونِ خانه آیی؟!" با آنهم درون درون است و بیرون در هیچ جایی درون نیست.
قرار اطلاعات رسیده گی، یکی از کاتبان اشرف جان غنی که شاگرد مکتب "نازو انا" است و تمام عمر برای عدالت و ضد استبداد در خانه و موتر خود مبارزه کرده است نیز کتابی سر دست دارد با عنوان "نجاست افغانستان، روایتی از درون معده ی یک کاتب" که پس از عزل اشرف جان از قدرت به بازار عرضه می گردد و ما با چهره ی مافوق انسانی دیگر معرفی خواهیم شد.
و ما آدم های ساده فکر می کردیم که افغانستان اصلن نابغه ندارد.
زنده باد روایت های از درون، از هر درونی که باشد!
پاینده باد وزرای حق شناس!

>>>   Bagramian
تبصره کردن و واکنش نشان دادن به اظهارات گلب الدین تروریست، زن ستیز و پارسی ستیز، از نگاه من احترام نه کردن بخود و ارج نه گذاشتن به مردم و واژه های معصوم و شیرین زبان پارسی است

>>>   وای بر آنروزکه گلبدین در راس یک قدرت خدای نا خواسته باشد منفرترین شخصی که در پینج دهه کشورم بعد از حفیظ اله امین و ترکی و گلابزوی دیدم همین شخص است.

>>>   دراستان پكتيكا يك معلم بانو وجود ندارد
اگر لوی پکتیا، لوی کندهار، لوی ننگرهار وجود دار؛ چرا هرات بزرگ، بدخشان بزرگ، بلخ بزرگ، تخارستان بزرگ، کابلستان بزرگ و بامیان بزرگ وجود نداشته باشد؟!
مگر آن اولیها وسیع تر، پرنفوس تر و یا تاریخی تر از دومیها اند؟
روبرداري شده از رخنامه ،،
عبدالمجيد اسكندري

>>>   تاریخ را فراموش نکنید دشمن همان دشمن است که حتی به ناموس مردم هم رحم نکرد
بهوش بیایید که غنی نواسه نادر غدار است
و بادار همان بادار
—————-
تصویری از لشکر قومی نادر خان که برضد حکومت
#امیرحبیب الله خادم دین #رسولالله بکار گرفته شده بود
اکثریت این لشکر را قوم جاجی ومنګل تشکیل میداد
#نادرخان در تعهدی وقولی که به مردم خود داده بود جناب شان چنین #ارشادفرموده بودند(ای ولسه ای پشتنو قومونه راځی زماسره یو شي ترسو #دسقویانو حکومت لړنګ کړو او دکابل حکومت خپل کړو هرکله چې موږحکومت ونیول او به هدف ورسیدو تاسو ولسونوته به ډیر امتیازات درکړم کوم امتیازونه چی تاسی لپاره به نظر کي لرم هغه دادی ۱-دمالې څخه معاف
۲- دعسکري څخه معاف
۳- تاسومشرانوته #دجنرالی رتبه دربه کړم
۴- په کابل کی به کورونه او #ځمکي به در کړم
تاسو په نور #قومونو باندی لوړاو درجه یک یاست او دهرڅه نه به معاف یاست ۵- دشمالی خلک سرونه زما اومالونه به یی ستاسو)
وچندین وعده های دیگر نیز دادند واینجا بودکه لشکر قومی #نادر خانی با یک صدا به گفتن تکبیر #الله اکبر گویا که به #جنگ کفر ومسلمان میروند آماده حرکت درکنار #پسریوسف خان (نادرخان) شدند
به کابل حمله کردند خادم دین رسول الله امیرحبیب الله (#کلکانی)
نخواستکه خون ریزی و ویرانی صورت نگیرد وکابل کاخ سلطنت به ویرانه مبدل نشود عقب نشنی کرد وبه ارگ جبل السراج رفت
نیروهای وحشی صفت نادر خان که متشکل ازقوم جاجی ومنگل بود واردشهر کابل شدند وهمه داروندار مردم بیچاره کابل را به غارت ویغما بردند اثار تاریخی را منهدم کردند لرش وظرف کاخ سلطنت (ریاست جمهوری) را باخود بردند معلمین وروشن فکران وقت را به زعم خودشان گویا که کافرشده اند ویا این که چرا بیعت با حکومت حبیب الله کلکانی نموده اند به رگبار گلوله بستند وبلاخره نادرخان
دشمنی بتمام معنی را با مردم شمالی اعلام کرد وبرای انتقام جوی هرچه بیشتر ممدگل مومند را وزیر داخله تعین کرد وبه سرزمین شمالی (کوهدامن، پروان، کاپیسا) فرستاد .....ادامه دارد

>>>   شایعه سکته قلبی غنی تا کجا درست است.
مرتضوی در جریان است یا نی؟

>>>   به نظر بنده هر کسی که ایند شاید به مراتب بهتر و شایسته تر از لنده غران حالیه باشد

>>>   اخبار دزدی های یاور وزیر برمک (برسبک هزارو یکشب )
چون داستان های دزدیدن وبردن و آوردن اسکواتور و آن دزدیدن موتر مامور ک بادغیسی که با آنهمه مهارت وشطارت اجراشده بودپایان یافت شهرزاد در شب چهل وهشتم گفت : ای شهزاد به هیچ همنشین وهمکارخود آنقدر اعتماد نکن که وزیر برمک کرده بود ، شهزاد گفت چگونه بود آن مرا ازان واقف گردان ،
شهرزاد گفت:
در قدینم سلطانی بود کرزی نام ودر زمانه او. از آسمان وزمین فساد باریدی وهمه سرکار از داروغه ئی شهر تا مخبرالدوله واز معتمدالدوله تا وزیرالدوله همه اندر فسادغرق بودی ، وزیر ی داشتی برمک گفتندی گرچه خود در فساد دست نه آلودی اما آن یاورش ( ع ، ن) دست همه مفسدین ودزدان از پشت بستی وهمه را روسفید گشتاندی ، او داستان های فراوانی دارد امشب یکی برگویم ،
آن وزیر برمک را معینی بودی و آن معین هم دیوان ودفتری داشتی واین یاور دزدی های کلان خود کردی ودزدی های خورد به شاگردانش واگذاشتی ، آن شب قرار شد تابرای بار چندم دیوان ودفتر آن معین که ( ط ، ع ) نامداشتی توسط شاگردان یاور باید زده شدی ، آن دو شاگرد وفادارکمر همت به دزدی ببستند وشبانگاهان در دفتر معین شدند وجمله مال کار آمدکه نه چندان بها داشت برای دونوبت برگرفتند وبه دزد خانه که دفتر یاور بود بردند تا فردا او خود بیاید وآنرا قسمت کند ، از قضا چشم های شیطان که دران دیوارهابود ایشان بدیدند وظیط کردند ، فردایش که آن معین به دفتر شد حال برهم ریخته دید وسخت بر آشفت اینکه چگونه است برای چندمین بار ازینجا اشیا بسرقت میبرند ما مدارا میکنیم اما آنان نمی شرمند،آن راز از چشم های شیطان دانسته شد وشاگردان یاور شناخته شدند ، یاور درپی چاره شد تا شاگردان خلاصی یابند اولا دست بدامان داروغه که اینزمان پولیس گویند شد ؛ کلان آن د اروغه که شریک یاور یود بیامد نزد معین وشفاعت بخواست اما معین را قبول نه افتاد و آن دو نمک به حرام از اداره اش طرد گردانید ویاور سخت شرمسار وشکسته شد اما از دزدی دست برنداشت ، چون داستان به اینجا رسید خـروس بانگ اذان صبح برکشید و شهرزاد لب از داستان فروبست ،
ر

>>>   این صلح نیست فقط امتیاز دهی یکجانبه به یک مهره سوخته است، آنهم صرف بنام قوم و پشتونولی۰ اگر گلبدین صلح کند در کدام جبهات و کدام نقاط کشور جنگ ختم خواهد شد؟ هیچکدام۰ آیا تمام افراد گلبیدین همین حالا هم در همین حکومت فاسد شامل نیستد؟

>>>   شما اشتباه فهمیدید حکمتیارحکومت دیگری نمیخواهد بلکه میگوید که درراس حکومت باید یک نفرقرار داشته باشد زیرا حکومت دونفری نتیجه نداد درهیچ کشورهم حکومت دونفری وجود ندارد چرابه گپ مشروع یکنفر پرداس بیجا میدهید درکاروائیهای سالهای 70 کاشکی منتقد میبودی

>>>   چرا از آمدن حکمتیار در هراس هستید در صورتیکه میگوید که افراد چند تن ندارد؟ ما باید هر حرکت که یک زره باعث صلح میشود تمجید نمود. سیاست باید از حکمتیار آموخت که با نداشتن افراد بگفته تو فعال مدنی امریکا را وادار بر آن کرد که نام خود را از لست سیاه شان بکشد و به استفبالی معاون دوم رئیس جمهور آفائی دانش بمشرقی برود. تشکر
فرهاد از کابل

>>>   من با این شخص که در دامن ای اس ای وسیاه کلان شده باور ندارم زبان این شخص زبان انسانیت وشرافت وصلح نیست نیت این شخص در قبال مردم خوب نیست

>>>   متعصبین بدانند که هر اندازه تلاش کنند مردم افغانستان را از خود نخواهند کرد چون شماها خودفروخته اید و به بیگانگان کارارزانی می کنید و میخواهید منافع آنها در تفرق افغانها تامین گردد.

>>>   لطفا درمقابل مغز برامده گی ها صرف کل رامخاطب قرارندهید

>>>   حکومت بایدفدرالی باشد حرف رهبرشهید بابه مزاری

>>>   حکمتیار هم برادر مجاهد مسعود ضیا است! هریک دولت میسازند! خدا خانه هردو ..... را خراب کند!

>>>   پشتونها به مساوات برابری و احترام ارزش های متقابل دیگر اقوام باور ندارند. بهترین کاری که آنها میکنند اینست که بزور ویا به رضا یکسان سازی میکنند و اسمش را هم گذاشته اند وحدت ملی. هویت دیگران را هذف میکنند و همه را به جبر افغان نامگذاری میکنند و این یکسان سازی جبری را وحدت ملی تلقی میکنند.

>>>   منحیث یک واقعت حزب اسلامی درکدام نقاط علیه حاکمیت دولت میچنگد ابن حزب عملا شریک قدرت است لطفا ملت را فریب بیش ندهید همه مردم این موضوع را درک میکنند تمسخر هم حد واندازه دارد ودربحث کلی دیگر حزب اسلا می توان بیست سال قبل را ندارد وبه تاریخ پیوسته است

>>>   حکمت یار از یک طرف میگوید که بخاطر قطع جنگ و خونریزی با دولت صلح کرده است، از طرف دیگر میگوید که زنان را از پروگرام های تلویزیونی ستاره افغان، به جبهه جنگ و جهاد میفرستد.
اگر صلح کرده است، پس جنگ و جبهه برای چی است؟
آیا این کمک و همکاری برای زنان افغان است ، که آنها را از پروگرام های خوشی و تفریحی، به جبهه جنگ میفرستی؟

>>>   صدفیصد به درد مردم میخورد اما به درد دزدها وچپاولگران نمیخورد

>>>   مهره سوخته ای است که هیچگاه بدرد نخورده و نخواهد خورد

>>>   "حکمتیار آدمی نیست که بدرد این دوران بخورد"
پروانی آغا!
"سیاف جوانیست که بدرد این دوران میخورد!!! یا ربانی آدمی بود که بدرد این دوران میخورد!!! یا مثلا اسمعیل خان آدمیست که بدرد این دوران میخورد!!!!!!

>>>   دزد ها درترس اند کسانی دیگرازامدنشان استقبال میکند

>>>   حکمتیار انسان تنش پرور نه صلح دوست......

>>>   درین روز ها گلب الدین خبر ساز است او خود دهن مردم را می شوراند
در باره ء دیگران به حد کافی گفته شده فعلآ مردم لا اقل دل خود را بالای حکمت یار خالی کنند و این تا اندازه کاهش موقتی رنج های بی شمار است
مردم قضاوت و شهادت عینی دارند حکمتیار در راس ظالمان و خاینین است .
حکم الله زرغون

>>>   ریش سفید عزیز کدام یکی دیگری رانیز تا الحال به پاسخگوئی دعوت کردی که حالا حکمتیاررا به پاسخگوئی دعوت میکنی فکرمیکنم که این قضاوت عادلانه نیست بلکه مغرضانه است

>>>   راکتیار سالیان سال از اسلام وضدیت با کمونست حرف می زد.اما در
عمل ،کاسه لیس کمونستها بوده، و است..حنیف اتمر
و دگرمن رفیع که یکی از کمونستهای دو آتشهء است هفته گذشته درلغمان
با آنها در یک کاسه نان میخورد...و به رفیع،رفیع صاحب میگفت..این
نشانگر آن بود که اگر اوغان بودی .فرق نمیکند ،اگر کمونست هم باشی
این مهره سوخته ونابکار ارتجاع،صد ها پارسی زبان را به اتهام کمونست
بودن کشته است ولی با کمونست های اصلی اوغان ،غلامی آنها را میکند.
معلوم است ،که غنی و دیگر اوغان ها قوم پرستی میکنند.و ما هم به آریاییان
و پارسی زبانان میگوییم، در کانون آریانا خورآسان متحد شوید،و به حکومت
۳۰۰ ساله اوغان کراسی خاتمه بدهید...؛؛

>>>   اینها دست نشنده های کشور های قدرتمند هستند و به خاطره قدرت طلبی های خود حاضر هستند میلیونها انسان بیگناه را به کام مرگ برسانند. حبیب الله یوسف زی

>>>   تسلیم شده!

>>>   در جوانی توبه کردن خصلت پیغمبری است
ورنه در پیری که هر گبری مسلمان میشود

>>>   اقای گلبدین حکمتیار در لفاظی و عوام فریبی و اغوای مخاطبان اش تعلیمات از ای اس ای را خوب گرفته ایکاش که حرف وعمل حکمتیار باهم همخوانی میداشت که ندارد گلبدین خیلی شایق قدرت و نفوذ شخصی خود است و زیاد خیالبافی ها را در این مورد از بیشتر از سی سال است که در سر در سر اش دارد اما نسبت منافقت و دو روی و عوام فریبی تا کنون به این قدرت دلخواه اش نرسیده و در اینده هم نسبت اعمال بد گذشته و حالیه اش موفق اینکار نمیگردد زیرا بار کج بمنزل نمیرسد گرچه عمر باشه ظالم کم است با انهم اگر روزی گلبدین با تقلب و پشتوانه ای اس ای بقدرت کامله دولت دست پیدا کرد افغانستان سوبه پینجم پاکستان است و مرز و سرحدی وجود نخواهد داشت این چیزیست که خودش در گذشته در پاکستان بیان کرده بود .

>>>   این دونه شطرنج که سالها در عقب تخته قرار داشت و نظاره گر همه بازیکنان دانه های شطرنج بود و یهو داخل تخته پرید در جایگاه خاص با همان بازیکنان قدیمی و جدید شروع به بازی کرد و چنان ترقی و صاحب امتیاز شد که عوض سرباز یهویی نقش شاه رو کسب کرد و بعدش ؟

>>>   فاشیزم اوغانی ارگ تحت رهبری غنی کوچی با استفاده از امکانات دولتی این فراری تسلیم شده منفور حکمتیار را میخواهند شخصیتی سیاسی مطرح جا بزند ولی این مهره سوخته آنقدر منفور است که بغیر از چندتا قبیلوی های بیفرهنگ خودش کسی دیگری به او نه اهمیتی قائل هستند نه احترامی.

>>>   حکمتیار صاحب بارها بشما گفت : گذشته را فراموش کنید شمابازهم به گذشته میروید
اگر حالا راکت زد ملامت که نزد دیگه شما چرا پشتش را گرفته اید؟؟

>>>   خیانت و جنایت انجام داده شده گلبدین حکمتیار هرگز فراموش مردمان ما و تاریخ کشور ما شده نمیتواند و بخصوص کسانی که نه به این جنگسالاران و نه به انطرف دیگر از جنگسالاران شامل نبوده ولی در جنگ های تنظیمی در شهر کابل خسارات مالی وجانی به انها رسیانده شده چنین جنایات وخاطرات را نسل به نسل بیاد خواهند دشتند گلبدین کیست سر پیاز و کون پیاز که بگوید خاطرات گذشته را فراموش کنید چون میداند که مرتکب جنایات و خیانات بمردم کابل شده چنین سخن را زده است هرگز کسیکه از جانب پیروان و طرفداران حزب گلبدین که دستوران توسط گلبدین صادرگردیده جنایات وخیانات شانرا فراموش نمیکنند بمانند خودم که پدر و برادر و یک فرزندم را به اثر فیر های راکتی گلبیدین حکمتیار بشهادت رسیده انهم در داخل خانه نه در جنگ و تقابل با حزب گلبدین .

>>>   تا زماني كه عدالت انتقالي اجراء نشود در افغانستان صلح و قرار دائم آمدني نيست، بايد رهبران و حكومتداران و اراكين چهل سال گذشته چپي، راستي، امريكائي همه شان به ملت مظلوم پاسخ دهند.

>>>   راکیتیار این غده سرطانی باید باذریة اش نیست ونابود شود اگر ریشه این ضجره ذقوم که همان اولادهای این ملعون هستند اهسته آهسته دو باره سبز میشوند.

>>>   اين توصيف ها از فضل من الله توفيق است.

>>>   تاریخ چنین جنایتکاری را هرگز فراموش نخواهد کرد

>>>   دولت افغانستان باید به تمام تعداد، انواع و سلاح بر حزب اسلامی کنترل و اشراف داشته باشد. کدام دولت از فردا همه کاسه لیسه حکمتیار میشه در حکومت وحدت ملی که اکثریت افراد نا ملی رشوت خور دزد غاصبین زمین است
حتمان بسوی حکمتیار سرا زیر میشود تازه به تازه نو به نو
نبی جاغوری

>>>   شما حا مه معدنی چرا می ترسید از انحینر صا حب شما خو در عیا شی خو د غر ق هستید

>>>   اگر روزی پاکگستانت ملا هیبت الله را سرگروپ اشرار را بفرستد خدامیداند چی تعداد اعضای کابینه اعضای پارلمان اعضا ی حکومت دست های اورا ببوسند ؟

>>>   بــه نبی جاغوری !
همو مادربم خواه ده تن باشه خواه نباشه
مـــه مــــیرم سنگ ماشه از تو باشــــه

>>>   تمام قدرت مخالف و موافق بین پشتون ها تقسیم شده است و دیگر غیر پشتونی در هیچ طرف به حساب نخواهد آمد
این در آینده تمام امتیازات این کشور را به پشتون ها می دهد.
شیما کابل

>>>   پشتونها به مساوات برابری و احترام ارزش های متقابل دیگر اقوام باور ندارند. بهترین کاری که آنها میکنند اینست که بزور ویا به رضا یکسان سازی میکنند و اسمش را هم گذاشته اند وحدت ملی. هویت دیگران را هذف میکنند و همه را به جبر افغان نامگذاری میکنند و این یکسان سازی جبری را وحدت ملی تلقی میکنند.

>>>   اگر اوغان و بختون نیستی باید بدست داعش کشته شوید این سیاست غنی احمدزی است

>>>   عطا صفوی
شش ویژگی عمده ای که «رژیم موجود کابل» رابا سایر دولتها وکشورهای جهان متمایز میسازد:
-------------------------------------------------------------------------------
1- این رژیم از جمله فاسد ترین حکومت ها درسطح جهان بشمار میرود، فکر میکنم که هیچ کشوری را نمیتوان با این حاکمیت صادر شده فاسد وبیکاره مقایسه نمود..
2 - با یقین کامل این رژیم درتصفیه قومی درجمله متعصب ترین کشور های جهان حساب میشود که شباهت کامل وحتی بدتر ازکشور میانمار دارد.(اگر در میانمار فاشیزم دینی بیداد میکند اینجا فاشیزم قومی بیدادمیکند)
3 - این رژیم به یک " پایگاه توطیه" علیه شهروندان بومی این سرزمین تبدیل شده است وهیچ دولت وحاکمیتی را شما درجهان سراغ نخواهید داشت که دراین حد بالای توطیه "فرمایشی " قرار داشته باشد.
4 - این حاکمیت همراه با مربیان خویش زمینه انکشاف ورشد تولید مواد مخدر را مهیا نمودند که تمویل کننده مرگ انسان ها درکره زمین است و درحقیقت ریکارد متمایز را نظر به سایر کشورها بازگو میکند.
5 - این رژیم خود در تلفات همه روزه خونین هموطنان ما به شکلی از اشکال دست داشته که حتی این تلفات انسانی دربدترین کشورهای جهان که درآنجا نیز جنگ جریان دارد دارد به چنین تلفات وحشتانک مواجهه نمیباشند ونیز فقرغیر قابل تصور هم از برکت این سیه دلان تاریخ ریکارد جهانی را از آن خود نموده است و بیداد مینماید ارقام وشواهد وحشتتناک از بالاترین سطح زیر خط فقر حکایت میکند که وضعیت زندگی را به جهنم تبدیل ساخته اند کمتر کشوری را میتوان دریافت کرد که با این وضعیت ناهنجار گریبانگیر باشد.
6 - معاملات ننگین تحقیرآمیز ضد مردمی یک تعداد اشخاص وافراد وآنهم برای اندوخت سرمایه و لم زدن به اریکه قدرت یا ازطریق این رژیم خونخوار ویاهم ازطریق اجیر شدن به بیرونی ها . که من متیقین هستم هیچ کشوری تا این اندازه افرادش وابسته واجیر شده به بیرونی ها نخواهد بوده باشد واینها حاضر هستند برای رسیدن به مقامی ازهمه چیزبگزرند وحتی هویت انسانی خویشرا درمعرض فروش قرار دهند چه رسد به عزت - شرف وناموس شان.
درحقیقت این شش اصل عمده ، این وطن را با سایر کشور در طول 17 سال اخیرمتمایز میسازد و این متمایز مایه ننگی است بر آنانیکه که با تفکر فاشیزم قومی وقبیلوی وطنفروشی این کشور را تا لبه پرتگاه نابودی هدایت میکنند.
بنآ تازمانیکه برای نابودی این نظام پوسیده تحمیل شده دست به دست هم ندهیم واین نظام خلع نگردد وفرونریزد و یاحداقل درشرایط موجود مهار نگردد وسعی تلاش برای یک نظام عادلانه فیدرالی نکنیم ؛ واقعآ ماشاهد ده ها وصد ازاین نوع به اصطلاح دست آوردهای غیرانسانی توسط این رژیم خواهیم بود.وهنوز این آغاز بدبختی است...


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است