ميزان تخريب يک اشتباه لفظى و اشتباه سياسى
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۰۱    ۱۳۹۶/۹/۱۶ کد خبر: 142801 منبع: پرینت

اشتباهات پیهم لفظی، لغزش های زبانی، بى موازنگى، متلون مزاج بودن، تلخکامی ها، تکانه ها، ناموزونی، هر یک می تواند معلول تناقضات درونی، عصبیت، خودی کاذب داشتن، كينه توزى مزمن، عقده گشايى، استرس دوامدار و ده ها مشکل روحی و یا روانی افراد باشند که در ميان عوام يک مشكل پذيرفته شده تلقی می گردند اما وقتى این مشکل دامنگیر یک زمامدار می گردد، صورت و ريشه مساله کاملا فرق می کند.

برای یک فرد عادی اثرات جانبى این مشکل در زندگی خودش، خانواده و تا حدی ماحولش قابل ديد خواهد بود. بگونه مثال اشتباه یا عادت به دروغ پردازى یک فرد عادی، فقط در محدوده یک اشتباه یا یک دروغ محاسبه می شود که در حد اعلای آن زندگی یک یا چند فرد را احتمالا متاثر خواهد ساخت اما اشتباه یا دروغ یک زمامدار در مقام مسوول مردم، میلیون ها اشتباه یا دروغ محاسبه می گردد و به همان مقیاس سرنوشت یک ملت و هستی یک کشور را قطعا و به شدت متاثر می سازد.

حالا اگر تخریب یک اشتباه لفظی یک زمامدار به این پیمانه تاثیرگذار است. برای لحظه ای تصور نمایید که تخريب یک اشتباه سیاسی و تصمیم گیری سرنوشت ساز کشوری چه تراژیدی هاى بزرگى را ببار مي آورند كه سرانجام مردم تاوان همه این غلطى هـا و غلط فهـمى هـا را بايد بپردازند و زندگی چندین میلیون انسان طى سال هـا قربانی همین ندانم كارى هـا و لغزش هـا مي گردد.

به همین دلیل است که در قاموس رهبری يك جامعه، سلامتی جسمی، روحی و روانی یک زمامدار شرط اول قرار گرفتن وی در این مسند می باشد تا با داشتن یک تعادل در مملکت وجود خود، قادر باشد در میان تفاوت ها، مطالبات، اقشار، سليقه هـا، اقوام، فرهـنگ هـا، ديدگاه هـا و اختلافات یک جامعه نیز تعادل برقرار نماید.

مي گويند اولين گره، قفلى است كه بر ذهـن انسان هـا زده شده باشد و پس از سن و سالى هـرگز و هـرگز باز نخواهـد شد. وقتی کسی از خود تصویر واژگونه داشته باشد، همان تصویر واژگون باعث اعمال واژگون او خواهد شد و تمام عمر را در یک ناهماهنگی با واقعيت سپری خواهد کرد.

احمدولی مسعود


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اشتباه سیاسی
اشتباه لفظی
نظرات بینندگان:

>>>   اگر شما درگیر با خود نمیشدید غنی و کرزی به اینجا نمیرسیدند.

>>>   پروان آزادگان

حال شما متوجه شورای قندهار شدید که به همه افراد مرتجیع خوب و بد پشنهادی رژیم سرخمانه رای دادند
خصوصا دو وزیر داخله و دفاع
این خود ثابت موضوع است که شورای قندهار و سایر شورای ها فقط و فقط برای فریب مردم به مصارف و دستور ارگ سیاه سازماندهی میگردد

>>>   جنگ اسرائيل و فلسطين بر سر سرزمين مقدس، محك خوبي براي گروه هاي در ظاهر اسلامگرا است. خوب است اين جنگ صف هاي مدعيان اسلام و كفر را روشن كند تا ما هم از شر يك تعداد گروه هاي تكفيري بي غم شويم. به جاي اينكه داعش و طالب در افغانستان سرگردان پُشت جنرال دوستم، محقق، استاد عطا نور و در دفاع از «افغانيت و دري افغاني» و شناسنامه بگردند و خون مسلمان هارا در تكيه خانه ها بريزند و بمب را در هواپيماي سياسيون تعبيه كنند، بهتر است بروند در برابر اسرائيل جهاد كنند و «قبله اول مسلمان ها» را از دست يهود و نصارا نجات دهند. اگر اين مدعيان اينجارا ترك نكردند و به جهاد عليه اسرائيل نشتافتند، بدانيد كه اين «گيم» در داخل پروژه ساخته گي است.

عزت زياد
هارون معترف

>>>   اگر اسرائیل 50 دانشگاه و 500 مکتب در افغانستان اعمار کند، اسرائیل را به رسمیت خواهم شناخت :-
متن کامل نوشته در صفحه زیرین!

>>>   Frogh
بهترین جهاد همین است برای مردم ما که اول خودشان از نوکری یهود برآیند بعد به سرک ها چیغ بزنند برای فلسطین ، امروز زیادترین کشتار در افغانستان میشود ما ندیدیم یکنفر را که برای ما به سرک ها برآمده باشد ؟ همین حالا نماینده ترمپ بالای شان حکومت میکند زن اسراییلی مادر ملت است مگر این مردم کر و کور هستند که متوجه خودشان نیستند ؟ چرا برای حقوق خودشان به جاده ها نمیبرآیند ؟ چرا خودشان تابع یک یهودی هستند اما برای دیگران گلو پاره میکنند ، این مردم را خدا زده هرکس ازاینها استفاده میکند ، این مردم لایق همین حکومت است ، ملت گوسفندی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است