کرزی رییس جمهور بوده و حالا یک شهروند عادی است
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۲۵    ۱۳۹۶/۹/۸ کد خبر: 142352 منبع: پرینت

سخنان لطیف پدرام امروز چهارشنبه 8 قوس 96 در مجلس نمایندگان:

- چرا قندهار، با احترامی که به مردم قندهار دارم چرا باید قندهار تصمیم بگیرد، این استمرار یک استبداد است، استمرار یک شوونیزم قومی است.

- شکی نیست وضعیت بحرانی است، ما بارها تاکید کردیم رژیم غنی مشروع نیست غیرقانونی و قابل قبول نیست. پارلمان می باید در چنین شرایط ابتکار عمل را به دست می گرفت که متاسفانه به دلیل فساد گسترده در سطوح مختلف اعتبار خود را پیش مردم از دست داده.

-حالا می گویند گردهمایی قندهار اما انجا شاید بگویند همین لوی جرگه (مجلس بزرگان) بود.

- این لوی جرگه(مجلس بزرگان) می خواهد مشورتی باشد، عنعنوی باشد بحث من در مورد لوی جرگه ها(مجلس بزرگان) معلوم است که لوی جرگه ها(مجلس بزرگان) غیردمکراتیک، عقب مانده و غیر قابل قبول برای ما، مردم ما، حزب من و طرفداران من است.

-آقای کرزی از کدام پایگاه حقوقی می خواهد لوی جرگه(مجلس بزرگان) دایرکند، رییس جمهور بوده اما حالا یک شهروند عادی است. اگر قرار باشد به روش کرزی کسی لوی جرگه(مجلس بزرگان) دعوت کند، من شخصا و شما هر کدام تان می توانید 5 تا 10 هزار نفر از ولایات مختلف از اقوام مختلف دعوت کنید و بگویید لوی جرگه(مجلس بزرگان) است و اگر این لوی جرگه (مجلس بزرگان) فقط مربوط برادران پشتون ما است، بحث اش علیحده است اما اگر لوی جرگه(مجلس بزرگان) گویا ملی و سراسری است، هرکس می تواند احزاب می تواند لوی جرگه (مجلس بزرگان) دعوت کند.

-دیروز بحث دیورند را گفتم حل شود بعضی ها خشمگین شدند اما امروز پاکستان دیوار کرده و شما تدابیر گرفته نتوانستید، امروز می گویم اگر افغانستان فدرالی نشود با توجه به مداخله کشورهای مختلف این کشور به طرف تجزیه می رود.

لطیف پدرام


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کرزی
پدرام
نظرات بینندگان:

>>>   کرزی بدتر از ملا عمر وملا منصور است

>>>   Arianfar
باید شعار تغییر ساختار نظام و پایان بخشیدن به انحصارگرایی به شعار همگانی و سراسری مبدل گردد.
کرزی و باند مافیایی وی باید برای آمرزش گناهان خود در کنار مرم بیستند و به جای توطیه چینی و دسیسه سازی و کلاهبردای سیاسی با برگزاری یک لویه جرگه قلابی دیگر، صادقانه در پی جبران زیان هایی برآیند که به کشور و مردم طی 14 سال حاکمیت جابرانه خود وارد ساختند و باید بی چون و چرا رژیم غنی احمدزی را زیر فشار بگیرند تا کمیسیونی را برای تدوین پیش نویس قانون اساسی نو بگمارد و سپس لویه جرگه فوق العاده برای تصویب قانون اساسی نو و اصلاح ساختار نظام برگزار شود. نه لویه جرگه قلابی برای ربودن حاکمیت از دست باند اشرف غنی.

>>>   ....بر کرزي هرچه مردم افغانستان می کشند ازدست همین کرزي است. 13 سال با حمایت دولت های ابرقدرت جهان یعنی آمریکا این شخص ... قدرت را در دست گرفت آما آن چه که مردم توقع انتظار داشتن این شخص نکبت نتوانست برآورده بکند . حیف آن سرمایه که جامعه جهانی برای بازسازی به افغانستان کمک کرده بود .درابتدا بعداز سقوط طالبان همه چیز خوب پیش می رفت .ساخت و ساز .باسازي ها رودست گرفته شد و مردم هم در ارامش کامل بسر میبردند. اما این .... همه چیز را خراب کرد. آدمی ... موقع که چرس میکشید فکر میکرد که همگی علیه اش قرار دارند مثلا قدرت را از دست اش میگیرند میخواهند تروراش بکنند .برای همین دوباره طالبان را آورد به صحنه با هلیکوپتر فرستاد سمت شمال وتعدادی شان را از زندانها آزاد کرد که هر کدام شان فعلا یک گرگ درنده میباشند همچنین کمک های جامعه جهانی را به باد فنا داد .داغي به دلی مردم گذاشت که هیچ وقت پاک نمیشود.من این نوشته را به نمایندگی از100 هاهزار از مردم افغانستان می‌نویسم این مردم هر روز به کرزي ....

>>>   كاش مردم ما اين را بداند.

>>>   كرزي از ملا عمر و گل بيدين هم جلو زده. او .....و خودپرست و بي سياست
است. أفغانستان را تباه كرد. آرمان حكومت داري را با خود به گور ببر.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است